Doğal Gaz Faturası Neden Yüksek Geliyor?

Doğal Gaz Faturası Neden Yüksek Geliyor?

Doğal Gaz Faturası Neden Yüksek Geliyor?

Doğal Gaz Faturası Neden Yüksek Geliyor?

Isınma, pişirme ve sıcak su içindoğalgaz kullanan abonelerin, başka yakıtlara oranla yılda yaklaşık 700 TL’ye kadar tasarruf edebildiklerini vurgulayan Yalçın,“Abonelerimiz; ısı yalıtımı,izolasyon ve doğru kullanımla bu tasarruf miktarını daha da artırabilirler.” dedi.

EN ÖNEMLİ HUSUS İZOLASYON

Tasarrufta en önemli hususun izolasyon olduğunu ifade eden Yalçın, yakıt harcamalarının duvarların izole edilmesiyle yüzde 40, kapı ve pencerelerde izolasyonlu malzemelerin kullanılmasıyla ise yüzde 17 oranında azaltılabileceğinin altını çizdi. Yalçın, “Evlerde ısınmak için ideal sıcaklık 20 derecedir. Sadece 2 derecelik sıcaklık değişikliği ile dahi yakıt harcaması yüzde 12 oranında düşürülebilir. Öte yandan, verimliliği yüksek doğal gaz cihazlarının tercih edilmesi, radyatörlerde ısı ayarlı termostat kullanılması, cihazların bakımının ve baca temizliğinin her yıl düzenli olarak yaptırılması datasarruf için katkı sağlayan diğer konular.” uyarısını yaptı.

Muzaffer Yalçın, doğal gazda tasarruf yapmak için evdeki yaşam şekli ve alışkanlıkların da büyük önem taşıdığını şu şekilde belirtti: “Kısa süreli kullanımlar için sıcak suyu açmamak, mutfakta ocağın büyüklüğüne uygun tencere kullanmak, kaynamaya başlayan yemeğin altını kısmak gibi çok basit uygulamalar alışkanlığa döndüğü zaman, yakıt kullanımının azaltılması konusuna destek sağlıyor. Yine ısınırken de radyatörlerin önünü mobilya veya perdeler ile kapatmayıp boş bırakarak, yakıt tüketimini yüzde 15 oranında azaltmak mümkün. Güneşli zamanlarda perdeleri açıp eve güneş girmesini sağlamak, güneş batınca perdeleri kapatarak sıcaklığı içeride tutmak, radyatörlerin üzerine su kabı koyarak buharla evi nemlendirmek de ısıyı daha verimli kullanmanızı sağlar.”


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ