E-bülten hazırlama

E-bülten hazırlama

e-bultenE-Bülten nedir?

E- bülten internet üzerinden yapılan bir sunum ve iletişim şeklidir. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla E-Bülten’lerde vazgeçilmez bir pazarlama aracı olarak tüm ülkelerde kullanılmaya başlamıştır. Bu medya hizmeti, sayfa sayısı ve baskı adedinden bağımsız olarak üretilip dağıtımı yapıldığı için hedef kitleye etkisi ve ekonomik olması nedeniyle tercih edilen bir sistemdir.

E-Bülten kullanımı neden tercih ediliyor?

E-bülten müşterilerin direkt olarak maillerine yönlendirilir. Bu nedenle kurumsal firmalar, bankalar, bu sistemi kullanıyorlar. Bu uygulamayla müşterilerinizle, çalışanlarınızla ve tüm sektörle kolaylıkla iletişim sağlayabilirsiniz. E-bülten ile PDF tabanlı “newsletter”lar firma haberleri, yeni ürünleri, sektörel haberleri bir tıkla iletebilirsiniz. Güncel bilgileri uzmanlık ve deneyiminizi hedef kitleye göstermek için en etkili yöntem e-bültendir. Bu uygulamada sayfa sayısı, renk, tiraj sınırlamasının yanında yüksek maliyet de yoktur. Dilediğiniz kadar kişiye gönderebilirsiniz. E-Bülten’ler sadece dergi gibi PDF belgelerden hazırlanmazlar. E-mail ya da web sayfası şeklinde hazırlananlar da vardır. Web sitesi kurumsallığı ve zengin içeriği ile ziyaretçilere yeterli bilgi ve görselliği sağlar. Ancak müşteri isterse size ulaşır. Oysa e-bülten gönderimi, kullanıcıların posta kutularına direkt gönderildiği için daha kişisel, özel ve etkili bir yöntem olarak ilgi görmektedir. Bu nedenle de günümüzde her sektörde kullanılmaktadır. Bunun yanında e-bülten tasarımı ile kullanıcıya daha öz bilgi daha etkileyici görselle ulaştırılabilir. E-bülten kullananların web sitelerine daha çok insanın ulaşması da sağlanabilir.

E-bülten Nasıl hazırlanır?

E-bülten kapsamlı bir e-maildir. Bu sistemde düz metin ve ekte resim dosyası olarak gönderdiğiniz e-mailleri artık html olarak grafik dizaynlı olarak hazırlayacaksınız. Bültenin altında web sayfanızın bağlantısı da yer alacak. Hedef kitle bülteni açtığında isterse direkt olarak sitenize de ulaşacaktır. E-mail ve internetin daha çok kullanılması ile html e-mailler etkili bir pazarlama stratejisi olarak kullanılıyor.

E-bülten hazırlarken nelere dikkat edilmelidir?

– Önemli email içeriklerinde, başlıklarında, linklerinde resim kullanılmamalıdır.

– Emailin en üstüne yazı tabanlı bir web versiyon linki eklenmelidir.

– Dikkat çekilmek istenen içerik en üste yerleştirilmelidir.

– Tasarım gönderilmeden önce, tam ekranda ve imajları kapalı duruma getirerek izlenmelidir.

– Abonelerinize mail adresinizi kendi mail adres defterlerine eklemeleri istenmelidir.

– “From (Kimden)” alanında şirketinizin ismi görünmelidir. Alıcılar, daha açmadan e-mail’in kimden geldiğini anlamalıdır. Alıcılarınızı yanıltacak başka bir isim kullanmamalıdır Çünkü alıcı sizi ilk gördüğü anda tanıyamazsa, e-mail’i açmak yerine spam olarak tanımlayabilir.

– Konu bölümüne, e-bülten ismini ve bu bültenin şirketinizle alakalı olduğunu belirtin. Böylece alıcılar e-mail’in kimden geldiğini ve ne hakkında olduğunu anında anlayacaktır.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ