e-Devlet HGS sorgulama

e-Devlet HGS sorgulama

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) adı altında başlatılan uygulama sorunsuz işlemeye devam ediyor. Köprülerden ve otoyollardan bekleme yapmadan, hızlı geçiş sağlayan HGS sistemi güvenli geçiş imkanı tanıyor. Trafiğin akışını hızlandıran HGS kullanıcıları artık birçok işlem gibi HGS sorgulama işlemini de e-devlet kapısı üzerinden yapabilecek. Köprü ile otoyollardan hızlı ve kolay geçiş için kullanılan HGS’ye ait bilgiler artık e-Devlet sistemi üzerinden de sorgulanabilecek.

HGS sorgulama artık e-Devlet’de

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile ilgili tüm bilgiler artık e-devlet kapısı üzerinden tek tıkla yapılabilecek. Vatandaşlar birçok işlemini kolaylıkla yaptığı e-devlet sistemine kişisel bilgileri ile giriş yaptığında, HGS sorgulamalarını da yapabilecek. Türksat AŞ’den yapılan açıklamada, PTT işbirliği ile hazırlanan HGS Hesap Bilgileri Sorgulama Hizmeti aracılığıyla HGS işlemlerinin yapılacağı duyuruldu. Kullanıcılar, kimlik numarasına bağlı hesap bilgilerine ilişkin detayları, bakiye hareketlerini, kendi HGS hesaplarına ait HGS ihlalli geçiş bilgilerini e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulayabilecekler.e-Devlet HGS sorgulama

E-devlet kapısı web sayfasından HGS İhlalli Geçiş Bilgileri Sorgulama Hizmeti ile ihlalli geçişlerin olup olmadığı artık sorgulanacak. Yapılan açıklamada “İhlalli geçişleri varsa son 5 tanesini ve ihlalli geçiş ücretleriyle ihlal ceza tutarları da görülebilecek. Bu hizmetle HGS kullanıcılarının geçiş tarihinden itibaren 15 günlük yasal süresi içinde varsa ihlallerini görerek yeterli bakiyeyi yatırması ve geçişlerin cezaya girmesinin önlenmesi amaçlanmaktadır” ifadesi kullanıldı.


Bir önceki yazımız olan Eşi sigortalı olanlar gelir testi yaptırmalı mıdır? başlıklı makalemizde erkek çocuklar kaç yaşında Gelir Testi yaptıracak, gelir testi başvuru ve Gelir testi başvuru sonucu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ