e-Seçmen- Seçmen Bilgileri Sorgulama

e-Seçmen- Seçmen Bilgileri Sorgulama

e-secmenNerede Oy Kullanacağını online öğren!

Yüksek Seçim Kurulu, YSK yerel seçimlere yaklaşırken çalışmalarını sürdürüyor. 2014 Türkiye yerel seçimleri, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşecek. Türkiye sınırları içindeki yerel yönetimleri belirleyecek olan seçime katılacak partiler de belirlendi. Her 5 yılda bir yapılan yerel seçimler bu yıl Mart sonunda gerçekleşecek.

Nüfus müdürlüklerinde yer alan kayıtlara göre 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kimin, nerede oy kullanacağı belli oldu. 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kimin, nerede oy kullanacağı YSK internet sitesinde yer alıyor. Vatandaşların bu listelerden adını kontrol etmesi gerekiyor. Listelerde adınızın yazıp yazmadığını YSK sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Nerede oy kullanacağınızı hemen öğrenmek için tıklayınız 

E- seçmen sorgulaması ile T.C kimlik numaranızı yazarak kendinizin eş ve çocuklarınızın hangi adreste, hangi sandıkta oy kullanacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız apartmandaki komşularınızın da seçmen bilgilerini görebilirsiniz. E- seçmen sorgulaması sayfasında “Aynı Haneden Oy Kullanan Seçmenler” ve “Aynı Binadan Oy Kullanan Seçmenler” kontrol edilebiliyor.

Böylece oy vereceğiniz yer, sandık ve sıra numarası gibi bilgilerin yanında aynı binada kayırlı diğer kişileri de görebiliyorsunuz. Siz de hemen bu bilgileri kontrol ederek bilgilerinizin doğru olup olmadığını öğrenin.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ