Ehliyet alacaklar dikkat!

Ehliyet alacaklar dikkat!

ehliyet_alacaklar_dikkatSürücü adaylarının ehliyet almak için katıldığı sınav sisteminde değişiklik yapıldı. Ehliyet sistemi sil baştan değişiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet almak isteyenleri ilgilendiren büyük değişiklikler yaptı. Ehliyet sınavlarında 60 olan soru sayısını 50’ye düşürdü, sınav süresini de 1 saat 15 dakikadan bir saate indirdi.

Ehliyet Sınav Sistemi sil baştan değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığı, Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı e-Kılavuzu’nda ehliyet sınav soru sayısında ve sınav süresinde yeni düzenlemeler yaptı. Geçen yıl ehliyet sınav sisteminde değişiklik yapılarak 120 olan soru sayısı 60’a, 150 dakika olan sınav süresi de 75 dakikaya indirilmişti.

MEB bu yılda sistemde değişikliğe gitti. 1 Ocak 2014’ten geçerli olmak üzere ehliyet sınavlarının süresi ve soru sayısında yine değişiklik yapıldı. Yeni değişiklikle sınavlardaki soru sayısı 60’tan 50’ye indirildi. Buna paralel olarak da 75 dakika olan sınav süresi de 60 dakika olarak yeniden belirlendi. Yeni yılın ilk sürücü belgesi sınavı 12 Ocak 2014’te gerçekleşecek.

Ehliyet Sınav Sisteminde yapılan değişiklikler, 12 Ocak 2014‘te yapılacak sınavdan itibaren geçerli olacak.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ