Emeklilerde ikramiye istiyor

Emeklilerde ikramiye istiyor

Hükümet belediyelerde ve kamuda çalışan onbinlerce işçiye Kurban Bayramı’ndan önce ikramiye ödeyeceğini müjdeledi. Kamuda çalışan işçilere erken bayram ettiren ikramiye iki taksitle ödenecek. Kamu işçilerine yarın verilecek ikramiye, emeklilerin de beklentilerini dile getirmesine neden oldu. Emekliler de kendilerine de bayram nedeniyle masrafların altından kalkamadıkları için ikramiye ödenmesini bekliyorlar.
İşçi aldı emekli de ikramiye istiyor.İşçi memurdan yüzde 89.7 fazla ikramiye alıyor!

Kurban Bayramı’ndan önce kamuda çalışan onbinlerce işçiye ikramiye ödeneceği haberleri emeklileri üzdü. Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre; 6772 sayılı Kanun kapsamındaki kamu kurumlarında çalışan işçilere ödenecek bir maaş tutarındaki ikramiyenin yarın iki taksitle ödeneceği belirtildi. Kamu işçilerine ikramiyenin yarısı yarın, ikinci yarısı ise 26 Aralık’ta verilecek. Emekliler de bu haber karşısında kendilerine de ikramiye ödenmesi için yetkililere sitem etti.

Dini bayramlarda memura ikramiye
Türkiye’de yaklaşık 10.5 milyon işçi, Bağ-Kur ve memur emeklisi bulunuyor. Bu işçilerde kamu işçileri gibi ikramiye almak istiyor.Yetkililere ikramiye beklentisi taleplerini ileten emekliler, “Bize de ikramiye ödensin. Ramazan ve Kurban bayramlarından önce emekliye de ikramiye verilsin. Biz de Kurban Bayramı’nda kurban kesmek ve bayram giderlerini karşılamak istiyoruz. Ancak bunun için maaşımız yetmiyor. Bayram öncesinde bize de ikramiye verilirse, biz de kurban kesebiliriz” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in açıkladığı emeklilere erken maaş müjdesinin ardından, ödemeler de başladı. 5434 Sayılı TC Emekli Sandığı Kanunu kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanlardan ödeme günü 1 ve 2 Ekim’dekilere önceki gün, 3 Ekim’dekilere dün ödeme yapıldı. Ödeme günü 4 Ekim’de olanlara bugün, 5 Ekim olanlara da yarın ödeme gerçekleştirilecek.


Bir önceki yazımız olan Emeklilerin zamlı Temmuz maaşları başlıklı makalemizde Bağ-Kur emeklisi kaç lira zam alacak, Bağ-Kur emeklisinin zamlı Temmuz maaşı ve emeklilerin maaşına ne kadar zam yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ