Emekliye Şubat Müjdesi!

Emekliye Şubat Müjdesi!

Emeklinin promosyon umudu hayal olduEmeklileri yakından ilgilendiren zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Milyonlarca emekli intibak zamlarını ve enflasyon farklarını Ocak ayında aldılar. Ancak geçim sıkıntısı çeken çoğu emekli bu artışlardan çok fazla memnun olmadı. Şimdi de emeklilere bir müjdeli haber daha geldi. Emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylıklarında maaş katsayılarının yeniden belirlenmesi ile ortaya çıkan farklar, Şubat ayında verilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yaklaşık 2 milyon kişinin fark tutarlarını Şubatta ödeyecek.

Tütün İkramiyesi 

Aylıklarını üçer aylıklar halinde alanlardan, birinci grupta olanlara Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, ikinci grupta olanlara Ocak, Şubat ayı olmak üzere 2 aylık tutarında fark yatırılacak. Ayrıca, üçüncü grupta olanlara Ocak, Şubat ve Mart ayı olmak üzere 3 aylık tutarında para yatırılacak. Bunun dışında SGK, tütün ikramiyesi olarak adlandırılan ve 38 bin 338 harp malulü ile şehit dul ve yetimini ilgilendiren 61 milyon 860 bin 821 liralık 2012 yılı ek ödemelerini 1 Şubat’tan itibaren yapacak.

Polis ve Jandarma da Zam Alacak

1 Şubat 2013’den itibaren harp malullerine, şehit dul ve yetimlerine, vazife malulü sayılan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile jandarma ve emniyet mensupları ile sivil görevlilere, bu görevlerin ifası sırasında, görevlerin çeşitli sebep ve tesirleriyle ölenlerin dul ve yetimlerine fark tutarları ödenecek. Emekliler 2012 yılı için ödenmesi gereken ek ödemeleri, aylık almakta oldukları banka şubesindeki hesaplarından veya PTT merkezlerinden ödenecek.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ