Evde Rutubet Önleme Yöntemleri Resimli

Evde Rutubet Önleme Yöntemleri Resimli

rutubet nasıl engellenir, rutubet nasıl önlenir, rutubet nedir, rutubet önleme, rutubet vikipedi, rutubet wikipedia, rutubeti neler önler,Evde Rutubet Önleme Yöntemleri Resimli

Evde Rutubet Önleme Yöntemleri Resimli 

Evde Rutubet Önleme Yöntemleri Resimli 

Evde Rutubet Önleme Yöntemleri Resimli 

Ev ve binaların duvarlarının kuzey tarafına bakan kısımlarının ısı geçişi sırasında tavanlarda bıraktığı su olayı rutubet demektir. İstenmeyen bir durumdur ve rahatsız edicidir. Rutubetin önüne geçmediğiniz zaman ilerleyerek küf, mantar yosun gibi oluşumlara neden olursunuz.

Rutubeti önlemek için yapmanız gerekenler

– Rutübet yayılan kısımlarda boyalar dökülmeye başlamış ise ilk olarak bu bölgeleri bir eşya yardımı ile kazıyıp temizlemeniz gerekir. Daha sonrasında duvara 1.5 cm kadar kalınlıkta bir strafor yapıştırma harcını uygulayın

– Duvaran yapıştırılan straforun üstünü kaplamak için mala kullanarak sıva harcını sürün

– Sıva harcını duvara iyice sürdüyseniz straforu duvardan kaymaması için mala ile sıva filesi yapıştırmak gerekir.

– Son kat yapılan sıva harcı iyice kuruyunca sıva esnasında oluşan hata ve fazlalıkları zımpara ile düzeltin sonra emiciliği az seviyeye indirmek için astar sürmeniz tavsiye olur.

– Astar işlemide bittikten sonra rulo fırça yardımı ile duvar ya da tavanı boyayınız. Boya kuruduktan sonra ikinci kez üzerinden geçin.

 

 


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ