Facebook hesabı ‘hack’lenen ne yapmalı?

Facebook hesabı ‘hack’lenen ne yapmalı?

Facebook hesabı ‘hack’lenen ne yapmalı?Sosyal medyanın en popüler servisi facebook kullananların zaman, zaman karşılaştığı sorunlardan birisi hesaplarının kilitlenmesi diğeri, de hesaplarının hacklenmesidir. Facebook hesabının kilitlenmesi durumunda bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. Bu konuda daha önce paylaştığımız yazıda yapılması gereken adımları iletmiştik. O yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Facebook Hesabı kilitlenenler yukarıdaki adımları izlemeleri gerekmektedir.

Bilgisayarınıza virüs bulaşması sonucunda Facebook Hesabı kilitlenebilir. Bu konuda facebookun önerileri doğrultusunda işlemler yapılmalıdır.

Ancak hesabının bir başkasının eline geçtiğini veya hesabına virüs bulaştığını düşünenler hemen önlem almalıdır. Hesabı ele geçiren kişiler özel fotoğraflarınıza ve maillerinize ulaşarak sizin adınıza mesaj gönderebilirler. Hesaplarınızı kötü amaçlarla kullanabilirler. Bu durumu engellemek için parolanızı kolayca tahmin edilmeyecek şekilde sık sık değiştirerek, güvenlik ayarlarını kontrol etmeniz gerekir. Öncelikle http://www.facebook.com/hacked bağlantısı üzerinden ‘Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti’ ihbar başvurusunda bulunmalı. Burada belirtilen yolların izlenmesi halinde birtakım güvenlik sorularının doğru cevaplanması halinde dolandırıcılar tarafından yönetilen profil kapatılıyor ve hesap gerçek sahibine iade ediliyor. Eğer bu işlemleri yapmazsanız hesabınız kötü amaçlı olarak kullanılabilir. Emniyet ve BTK sosyal paylaşım siteleri üzerinde dolandırıcılık yapanlara karşı kullanıcıları uyarıyor. Bun durumların önüne geçmek için BTK sosyal paylaşım siteleri ve GSM şirketleriyle ortak bir çalışma yaparak kamu spotlarıyla kullanıcıları uyarıyor. 


Bir önceki yazımız olan 13 Nisan ehliyet sınavı sonuçları açıklandı-Tıklayın! başlıklı makalemizde 13 Nisan ehliyet sınavı sonuçları, 13 Nisan MTSAS sonuçları ve 2013 Ehliyet sınav tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ