Gemlik HEM “Gemi Adamları Kursu”

Gemlik HEM “Gemi Adamları Kursu”

Gemlik HEM Gemi Adamları KursuGemi Adamı yetiştirme kurslarını tamamlayarak belge sahibi olan kişiler kısa sürede denizcilik sektöründe iş fırsatı bulabiliyor. İŞ-KUR’un finanse ettiği denizcilik firmalarının Gemi Adamları Kursları bulunuyor. Gemi Adamları Kursu veren özel eğitim kurumlarının sayısı da bir hayli fazla. Gemlik Halk Eğitimi Merkezi, Meslek Edindirme Kursları kapsamında “Gemi Adamları Kursu” açarak bu alanda ilke imza attı. Böylece ilk defa bir halk eğitim merkezi gemi adamı yetiştirme kursu açmış oldu.

Denizcilik Müsteşarlığı Gemlik Halk Eğitim Merkezi’nin ‘Gemi Adamı Yetiştirme Kursu’ açma isteğini onayladı. Yaklaşık 1,5 yıldır devam eden zorlu süreç sonunda izin alınarak, bu alanda kurs açabilecek. Kurslar, 240 saatlik Gemici eğitimi kursu ve 90 saatlik denizde güvenlik (STCW) kursu şeklinde iki başlık altında düzenlenecek. Başvuru sahipleri, durumlarına uygun olarak katıldıkları kursu tamamlayıp aldığı sertifika ile gemilerde çalışma imkanı bulacak.

Gemlik Halk Eğitimi Merkezinde her iki kategori için de kurs kayıt başvurularının devam ediyor. Müdür Rüveyde Kılıçlar, başvuruların şahsen Gemlik HEM’e yapılmasını istedi. Kursların önümüzdeki günlerde başlayacağını belirten Kılıçlar, Bursa’ya ilkleri sunmaya devam edeceklerini söyledi. Gemlik Halk Eğitimi Merkezi daha önce de 24 metreye kadar yata sahip olanlara yönelik amatör denizcilik kursu düzenlemişti.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. mehet dedi ki:

    mehmet.seyitoğlu.ys.45.½.40.raporum.var iş ariyorum cok acil

  2. ömer dedi ki:

    bu haberlerde gördum deniz adamini nerden başvuracam

  3. nasrettin dedi ki:

    1970 doğumlu 1988 motor meslek lisesi mezunu 1989 c sınıfı ehliyetli src pisikoteknik mevcu 2 yıllık mecburi sıtaj sürecimi TPAO tamamladım askerlik 3 ay kurslar taburu ve sertifika devamında izmir 1400 ağırbakım da tamamladım sertifikamı aldım daha sonra fıat iveco ve ısuzu yetkili servisinde çalıştım şuan boştayım tahsili ve mesleki alanımda istihdam edilmeyi arzediyorum saygılar…

BİR YORUM YAZ