Gençlik ve Spor Bakanlığı Sarıkamış’ta “Şüheda Yürüyüşü” düzenliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sarıkamış’ta “Şüheda Yürüyüşü” düzenliyor.

03 – 06 Ocak 2013 tarihleri arasında Sarıkamış Şehitlerinin 98. Anma Yıldönümü dolayısı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bir etkinlik düzenleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organize ettiği “Sarıkamış Gençler Şüheda Yürüyüşü” projesi ile ilgili kısa tanıtım klibini izleyen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç gözyaşlarına hakim olamadı.

03 – 06 Ocak 2013 tarihleri arasında Kars Valiliği çeşitli etkinlikler, sempozyumlar ve “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” Anma Yürüyüşü düzenliyor. Yürüyüş Kızıl Çubuk Köyü ile Yukarı Sarıkamış Köyü arasındaki 8,4 Km’lik mesafede Şehit Kurmay Albay Faruk Sungur Yolunda onbinden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşecek. Enver Paşa Komutasındaki Sarıkamış Harekatı’nda donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçiğin ruhuna saygı ve anma için, 98’inci yıldönümünde çeşitli etkinliklerle anılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sarıkamış Şehitlerinin 98. Anma Yıldönümü dolayısı ile gerçekleştireceği projesiyle 10 bin genci Sarıkamış’a götürüyor. Bakanlığın düzenlediği etkinlikte yer almak isteyen gönüllü gençler atalarının izinde Sarıkamış’ta “Şüheda Yürüyüşü” yapacak. “Gençlik Şühedanın İzinde” adı altında tanıtımı yapılmaya başlanan etkinlik Sarıkamış dağlarında 6 Ocak 2013 Günü saat 9:00’da başlayacak. Gençlik Bakanlığı tarafından “Bu yürüyüş bir vefanın bir sevdayla buluşmasıdır” sloganıyla tanıtılan etkinlik için 10 bin gönüllü genç seçilecek. Bakanlığın etkinliğin tanıtımına ilişkin hazırlattığı klibi mutlaka izlemelisiniz. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç klibi gözyaşları içerisinde izledi. “Gençlik Şüheda’nın İzinde” projesi 6 Ocak 2013 günü saat 9.00’da Sarıkamış’ta gerçekleştirilecek. Başvuru yapmak, irtibat ve katılım için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlükleri ve www.sarikamissehitleri.gsb.gov.tr internet adresinden başvuru yapılacaktır.

Başvuru ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsinizGençlik ve Spor Bakanlığı Sarıkamış’ta “Şüheda Yürüyüşü” Projesi

 

 

 


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ