Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık sektöründe radikal değişiklikler yapılarak hasta ve hasta yakınlarının işlerini kolayca, kısa sürede yapabilmelerini sağlandı. Bu yeniliklerle kuyruklarda bekleme, sıraya giremeden geri dönme devri bitti. “Randevu alma” hizmeti sayesinde evden istenen doktora randevu alarak saatiniz geldiğinde hastaneye giderek muayene olabiliyorsunuz. Ancak bazı vatandaşların bu hizmeti kullanmayı bilmemelerinden dolayı bazı aksaklıklar yaşanıyor.

Randevu sistemi kullanmayan hastalar, uzun süre beklemek zorunda kalabiliyorlar. Bu nedenle nasıl randevu alınır?  “Randevu Alma Sistemi” nasıl çalışır, aktaralım.

Devlet hastanelerinden iki şekilde randevu alınıyor. “ALO 182” telefon hattını kullanarak ya da internet üzerinden online olarak randevu almak mümkün. Telefonla randevu ücretli bir hizmettir. Bu nedenle internet üzerinden “Randevu Alma Sistemi” ni tavsiye ediyoruz. Bu sistem sayesinde, randevu almak, daha önce aldığınız randevuları görmek, randevu iptal işlemi yapmak ve tahlil sonuçlarını takip etmek kolaylıkla yapılan işlemler arasında yer alıyor.

İnternet üzerinden randevu alma işlemi çok kolay olduğu için herkes yapabilir. Yine de resimli olarak sizlere detaylı olarak bilgilendirelim. İlk olarak sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Bu kayıt işlemi bir kez yapılıyor. Daha sonra TC kimlik numaranız ve kayıt esnasında oluşturduğunuz şifre ile hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz.

Kayıt olduktan sonra, ne zaman randevu almanız gerekirse hesabınıza giriş yapıp, işlem yapabiliyorsunuz.

Öncelikle (http://hastanerandevu.gov.tr /Randevu/) adrese giriş yaparak, “T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ” nin web sayfanı açınız. Karşınıza bu sayfa çıkacaktır.Hastane Randevusu Nasıl Alınır? Bu sayfada T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı kullanarak hesabınıza giriş yapacaksınız. Kayıt olup, parola belirlemeyenler “Yeni Üye” tuşuna basarak bilgilerinizi isteyen bir pencere ile karşılaşır.
Aşağıda gibi;Yeni Üye Kaydı İstenilen bilgileri eksiksiz girerek kayıt oluşturun. E-posta adresine kendi mail adresini girmelisiniz. Eğer E-posta adresiniz yoksa boş bırakabilirisiniz.
Belirlediğiniz “Parola” yı bir yere not ediniz. Her girişinizde bu parola sorulacaktır.

Bilgileri girildikten sonra “Kaydet” tuşuna basınız. Kayıt işlemi bitince hesabınız otomatikman açılacaktır.

Aşağıda hesabınızın ana ekranı görülüyor.
Randevu Alma Ana Ekranı randeavu-sistemi Hastane seçin, klinik ve klinik yeri seçip randevu ara butonuna basın.hastane Randevusu Alma Randevu alabileceğiniz doktor kaydı çıkınca seçmek için kaydın üzerine tıklayınız. Birkaç doktor adı çıkarsa birisini tercih edin.Randevu tarihini ve saatini seçebileceğiniz bir ekran açılır. Bu ekrandan tarihi ve hemen altında bulunan uygun saatlerden birini tercih edin.
Gri renkte olanlar dolu, yeşil renkte olanlar boş saatlerdir.Hastane Randevu Alma Randevu saatini de seçerek, randevu alma işlemini tamamladınız.. İşte bu kadar kolay ve zahmetsizce sıra beklemeden randevu aldınız..

Sağ üstte bulunan “Randevu Geçmişi” düğmesine tıklandığında ise daha önce aldığınız randevuları görebilir, aldığınız randevuları iptal edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın, bu ücretsiz hizmetinden dolayı hastane kuyruklarında beklemek tarih oldu.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ