‘Haydi Biraz Oynayalım’ Eğitici Oyuncak Tasarım Yarışması

‘Haydi Biraz Oynayalım’ Eğitici Oyuncak Tasarım Yarışması

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesinde farklı konusu ile dikkat çeken bir yarışma düzenleniyor. Yaratıcılığına güvenenlerin katılabileceği bu yarışmada eğitici olmak koşuluyla oyuncaklar hazırlanacak. “Haydi biraz oynayalım” adını taşıyan yarışma için katılımcıların 10 Mart 2013 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. İnönü Üniversitesi çocuk gelişiminde kaliteli ve doğru oyuncak seçimine dikkat çekmek için bu tür bir yarışma düzenledi. Farklı eğitici oyuncakların üretimi için tasarım yarışması düzenledi. Yarışmaya katılmak için öğrenci olma şartı yok. Her yaştan ve her meslekten katılımcı başvuru yapabilir. Katılım koşulları ve başvuru şartları aşağıda yer alıyor.'Haydi Biraz Oynayalım' Eğitici Oyuncak Tasarım Yarışması

Yarışmanın amacı şöyle özetleniyor: Bu yarışmada amaç, çocuk gelişimine etkisi olan eğitici oyuncakların tasarlanmasına; her yerde ve her zaman bulunabilecek malzemelerle, her ortamda oyuncak üretimine öncü olmaktır.

Yarışmanın sloganı da şu: Çocuğa oyun yakışır.Bir eğlence aracı gibi görülen oyuncak çocuğun hayal dünyası ve gerçek dünya arasında bir köprü işlevi görür. Oyuncaklar çocuğun toplum ve çevreyle olan ilişkilerini düzenleyen eğitim araçlarıdır. Bu yarışmanın amacı çocuk gelişiminde etkisi olan eğitici oyuncakların tasarlanmasına ve her yerde, her zaman bulunabilecek malzemelerle her ortamda oyuncak üretimine öncü olmaktır.

Yarışma Kuralları

Yarışmamız ulusal ve uluslararası katılıma açıktır. Her yaş ve meslekten ilgililer yarışmaya katılabilir.
Oyuncaklar 0-6 yaş için hazırlanmış eğitici oyuncaklar olmalıdır.
Yarışmaya katılan oyuncaklar hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
Oyuncaklar ile ilgili bilgiler ve görseller “Oyuncağınızı Gönderin” sayfasında yer alan form doldurulduktan sonra kargo ile iletişim sayfasındaki adrese gönderilmelidir.
Ayrıca eğitici oyuncakların asılları Yrd. Doç. Dr. Hikmet Zelyurt’a (İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi B Blok Kampüs/ Malatya adresine) kargo ile gönderilmelidir.
Son başvuru tarihi: 10 Mart 2013 tarihidir.
Sonuçların resmi duyurusu 10 Nisan 2013 tarihinde yarışmanın web sayfasında ilan edilecektir.
Ödüller 23 Nisan 2013 “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nda takdim edilecektir. Dereceye girenlere, sonuçların açıklandığı gün ve saatte hazır olabilmeleri için ayrıca şahsen duyurulacaktır.
Kişiler sadece bir eğitici oyuncak ile katılabilir.
Şartnameye uymayan katılımcıların eğitici oyuncakları değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.
Yarışmaya katılan eğitici oyuncaklar ile ilgili bilgiler gerek görüldüğü takdirde, telif hakları İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı’nda olmak kaydıyla katılımcının adıyla yayımlanacaktır.
Değerlendirme kurulunda görev alan kişiler ve bu kişilerle birinci dereceden kan bağı olanlar yarışmaya katılamazlar.
Eğitici oyuncaklarının tanıtımının yazımında TDK Yazım Kılavuzu’na uyulmalıdır.
Eğitici oyuncaklar milli ve manevi değerlere ve genel ahlak ile insanlık ilkelerine uygun olmalıdır.
Yarışmaya katılanlar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılacaktır.
Ödül olarak;

Birinciye: 3.000 Türk Lirası,
İkinciye: 2.000 Türk Lirası,
Üçüncüye: 1.000 Türk Lirası,
Barış Manço Mansiyon Ödülü: 500 Türk Lirası verilecektir.

Yarışmayla ilgili ayrıntılar için tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hanife selma hacıhasanoglu dedi ki:

    ev tekstili dıkımı uzerıne tecrubem vardır,buyukcekmecede evde ek ıs ıstıyorum musayıt yerımde mevcuttur.ıstenırse ekıpte kurabılırım, ıslerınızı gayet ozenlı utulu olarak teslım edebılırım.

BİR YORUM YAZ