İDO’ya rakibi BUDO 24 Ocak’ta seferlere başlıyor

İDO’ya rakibi BUDO 24 Ocak’ta seferlere başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İstanbul arasında deniz taşımacılığı yapmaya başlıyor. İDO’ya rakip olacak firmanın adı BUDO olarak belirlendi.

İDO özelleştikten sonra dinamik fiyat uygulamaları, sefer iptalleri, saatlerdeki değişiklikler gibi konularda vatandaşların tepkisini çekiyordu. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi BURULAŞ bünyesinde Bursa Deniz Otobüsleri’ni (BUDO) kurarak şimdilik iki gemi ile 24 Ocak’ta yolcu taşımaya başlıyor. Seferler günde iki kez karşılıklı olarak yapılacak. Mudanya’dan saat 07.00 ve 15.30, İstanbul Kabataş’tan da saat 10.30 ve 18.30 saatlerindeki seferlerle ilgili biletler de 18 Ocak Cuma gününden itibaren satışa çıkacak. Yolcu ücretleri tam 18 TL ve öğrenci 14 TL olarak belirlendi. BUDO ile İstanbul- Bursa arası yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar www.burulas.com.tr adresli internet sitesi üzerinden ya da Mudanya ve Kabataş iskelelerinden ve Bursaray’ın Şehreküstü ve Üniversite istasyonlarından bilet alabilecek. İDO'ya rakibi BUDO 24 Ocak'ta seferlere başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların talebi üzerine BUDO’yu hizmete başlatıyoruz. Mudanya İskelesi’nde iskele binası inşa edildi. Hüdavendigar gemisi de yolcu taşımaya hazır olarak orada bekliyor. Başkan Altepe, bir gemi kiralayarak toplamda 4 gemi ile yolcu taşımacılığını başlatacağız. Şu anda iki gemi Mudanya’ya geldi, iki geminin de yurt dışında bakımları devam ediyor. Başkan Altepe, ilk seferin 24 Ocak Perşembe günü sabah 07.00’de Mudanya’dan başlatılacağını kaydetti. İlk etapta karşılıklı iki seferle ulaşımın sağlanacağını ve talep doğrultusunda sefer sayılarının artırılabileceğini kaydeden Başkan Altepe, “Deniz seferleri konusunda halkımızdan büyük talep geldi. Yolcuların iskeleye gelmesi, iskeleden kent merkezine ulaşım, gemi içi servis hizmetler konusunda da hazırlıklarımızı tamamladık. Hedefimiz en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermek, bu nedenle gemi içindeki büfeleri BESAŞ işletecek.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ