iPad ve iPhone Yurtdışından Nasıl Getirtilir ? ÜCretleri

iPad ve iPhone Yurtdışından Nasıl Getirtilir ? ÜCretleri

iPad ve iPhone Yurtdışından Nasıl Getirtilir ? ÜCretleri

iPad ve iPhone Yurtdışından Nasıl Getirtilir ? ÜCretleri

Yurt dışından Türkiye ‘ye yolcu beraberinde getirilen iPhone ve iPad ‘ler için artık 100 TL kayıt ücreti alınacak. Devletin vergi kaçağını önlemek için aldığı bu karar 15 Haziran 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

iPad ve iPhone Yurtdışından Nasıl Getirtilir ? ÜCretleri,ipad IMEI kaydı, ipad pasaport kaydı, iphone imei kaydı, iphone imei sorgula, iphone pasaport kayıt, iphone pasaport kayıt ücreti, yurtdışı ipad getirme, yurtdışı iphone getirme

Daha önceden yurt dışından yolcu beraberinde getirdiğiniz iPhone ‘u IMEI (pasaport) kaydı yaptırmadan en fazla 1 ay süreyle kullanabiliyordunuz fakat yurt dışından bu yolla getirtilen cihazların sayısında çok fazla artış olunca devlet çareyi 100 TL harç ücreti almakta buldu.

Ayrıca yurt dışından aldığınız cihazı IMEI kaydı yaptırmak istiyorsanız son 2 sene içerisinde dah önceden IMEI kaydında kullanılmamış ve son 1 ay içerisinde Türkiye’ ye giriş yapmış bir T.C vatandaşının pasaportunu kullanmanız gerektiğini zaten önceden biliyorsunuz. Bu kural da aynen devam ediyor.

100 TL ‘lik Kayıt Ücreti Nasıl ve Nereye Yatırılıcak ?

BTK ‘nın (Bilgi Teknolojileri Kurumu) resmi açıklaması şu şekilde :

Abone Kayıt merkezleri tarafından gerçekleştirilecek kayıt işlemleri esnasında, diğer gerekli belgeler ile birlikte 100 TL ‘lik harcın yatırıldığına dair, üzerinde pasaport sahibinin TC Kimlik Numarası veya Pasaport Seri Numarası ile isim, soyisim ve kayıt yapılacak olan cihazın IMEI numarası yazılmış olan, Vergi Dairelerinden alınmış belgenin (makbuzun) aslının da 15.06.2012 tarihinden itibaren başvuru sahibi tarafından Abone Kayıt Merkezine ibraz edilmesi gerekmektedir.

iphone ipad pasaport kayıt işlemi


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ