İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulama

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulama

18 yaşını dolduran, Türkiye’de ikamet eden, zorunlu sigortalı (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı’na tabi) olmayı gerektirecek işlerde çalışmayan, sigortalı olarak çalışsa bile ay içerisinde 30 günden az çalışma ya da tam gün çalışmayanlar isteğe bağlı sigortalı olabilir. Part-time/kısmi zamanlı çalışan kişiler, ay içinde 30 günden eksik kalan günlerini isteğe bağlı primi olarak tamamlayabilir.

İsteğe Bağlı Sigortalı olan kişiler sigorta sorgulamasını nasıl yapmalıdır?

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması artık bağ kur tescilinde yer aldığı için, bağ kur hizmet dökümünüzde yer alıyor. İnternet üzerinden tüm sorgulamalar gibi artık İsteğe Bağlı Sigortanız hakkında ödenen primlerinizi görebilirsiniz. İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması işlemi 2 şekilde internet üzerinden yapılmaktadır.

E-Devlet şifrenizle isteğe bağlı sigorta sorgulaması yapabilirsiniz.

– Diğer yolla ise şifresiz bir şekilde kişisel kimlik bilgilerinizi kullanarak İsteğe Bağlı Sigorta primlerinizi sorgulayabilirsiniz.

Peki Şifresiz İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması nasıl yapılmaktadır?

İsteğe Bağlı Sigortamı Nasıl Öğrenebilirim?

Yeni uygulamada T.C. kimlik numarasının yanında nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no gibi özel bilgilerin girilmesi gerekiyor.

Nüfus kağıdınızdaki bilgilere göre İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulama yapmanız için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.İsteğe Bağlı sgk sorgulama

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması için Tıklayınız

Giriş yaptıktan sonra form’daki alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. dukdan sonra “SORGULA” butonuna basarak aşağıdaki resimdeki gibi sayfa açılacaktır. Açılan sayfa soldaki menüden Hizmet Dökümü 4B’yi tıkladıktan sonra İsteğe Bağlı Sigorta Primlerinizi görebilirsiniz.

Diğer Sorgulama Şekli

Eğer e-Devlet şifreniz mevcut ise sorgulama işlemini e-Devlet sistemi üzerinden de sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linkden size ait kişisel bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra isteğe bağlı sigortalılığınız hakkında daha kapsamlı bilgiler alabilirsiniz.

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması için Tıklayınız

Not: İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması ile ilgili karşılaştığınız sorunları aşağıdaki yorumlar aracılığıyla sorularınızı, görüşlerinizi iletebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ