İzmir Servis Ücretleri 2015 belli oldu

İzmir Servis Ücretleri 2015 belli oldu

Bugün velilerin en çok merak ettiği servis ücretleri açıklandı. Okulların ertelenmesi servis ücretlerinin belirlenmesini ertelemedi. Okulların Kurban Bayramından sonra açılması kararı en çok öğrencileri sevindirdi. Başbakan Davutoğlu okulların 28 Eylül 2015 tarihinde açılacağını müjdeledi. Okulların açılmasına ilişkin birçok konuda hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Okulların açılma tarihi yaklaşırken veliler en çok servis ücretlerini merak ediyor. Okullarla anlaşmalı servislere kayıt yapıldığı için ucuz servis ücreti veren kişilerle anlaşmak mümkün olamıuor. Günümüzde şehirde yaşayan öğrenciler kreşten, anaokuluna, ilkokuldan, üniversiteye kadar servislerle okullarına gitmek durumunda kalıyor. Tüm velilerin ortak sorunu servis masrafları oluyor. Herkes tarafından merak edilen servis ücretleri İzmir için de açıklandı. İzmir’de yaşayan ailelerin merak ettiği zamlı servis ücretleri belli oldu. İzmir’de servis ücretlerine yapılacak zam açıklandı. 2015- 2016 eğitim-öğretim yılında İzmir’de servis ücretlerine yüzde 10 zam geldi.İzmir Servis Ücretleri 2015 belli oldu

İzmir’de rehberli servislere yüzde 10 zamlandı

İzmir okul servis ücretlerinin yüzde 10 arttığı belirtildi. İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı da şehirde yeni eğitim-öğretim yılında okul servisleri için uygulanacak ücretleri açıkladı.

Okul servis ücretlerinde yüzde 3,7 ile 7 arasında değişen oranlarda artış yapıldığını ifade eden Bostancı, yıllık bin 17 lira olan 0-3 kilometre arası ücretin bu yıl bin 80 liraya çıkarıldığını belirtti. Geçen yıl bin 260 lira olan 0-6 kilometre arası ücretin bu yıl bin 350 liraya, 0-10 kilometre arası ücretin bin 350 liradan bin 422 liraya çıkarıldığını bildiren Bostancı, 0-20 kilometre arası ücretin de bin 926 liradan bin 998 liraya yükseltildiğini kaydetti.

Bostancı, 20 kilometreyi aşan her kilometreye ise 4 liranın ilave edileceğini ifade ederek, “Özellikle rehber personel bulundurulması zorunlu servislerde fiyatlara yüzde 10 ilave edilecek” dedi.

 


Bir önceki yazımız olan Ankara Servis Ücretleri 2015 belli oldu başlıklı makalemizde 2015 Ankara servis ücretleri kaç lira, Ankara servis firmaları ve Ankara servis ücretleri 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ