K.K.K ve Genel Kurmay Başkanlığından Eleman Alım İlanı

K.K.K ve Genel Kurmay Başkanlığından Eleman Alım İlanı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Genel Kurmay Komutanlığı 2012 yılı içerisinde açıktan sivil memur alımı yaparak istihdam sağlayacak.
K.K.K ve Genel Kurmay Başkanlığı’na bağlı merkez ve taşrada bulunan kurumlarının memur ihtiyacına göre istihdam sağlamak amacı ile eleman alım ilanı verdi. Alınacak olan memurlar 657 ye tabi devlet memuru statüsünde olacak ve açıktan atama yolu ile sivil memur olarak görev yapacak.
Adaylarda aranacak olan nitelikler;
– Alınacak olan sivil memurlarda aranan nitelikler Tablo1 de yayınlandığı gibi olacaktır.
– Önceden yayınlanan kontenjan sayısı istihdam edilecek olan bölümlerin tercihine göre değişiklik gösterebilmektedir.
– Adaylarla ilgili yapılacak olan bütün tebligat ve duyurular K.K.K’nın www.kkk.tsk.tr adresinden yayınlanarak adaylara tebligat gönderilmeyecektir.
– Başvuru yapan adaylar arasında aranan şartlara uygun olmadığı anlaşılan adayların başvuruları iptal edilerek sözlü ve yazılı mülakata girmeleri engellenecektir.
– Alınacak olan memur adaylarında KPSS sınavından bütün unvanlar için asgari 40 puan almış olmak gerekmektedir.
– 657 ye tabi olarak herhangi bir devlet kurumunda çalışıyor veya çalışmamış olma şartı aranmaktadır.
– Sözleşmeli astsubay, subay, uzman erbaş olmamak veya daha önceden sözleşmesi fesh edilmiş olmama şartı vardır.
– Sözlü ve yazılı sınavlar sonucunda başarılı olan adayların yapılacak olan güvenlik soruşturmasından geçmeleri gerekmektedir. Güvenlik soruşturmasından geçemeyen adaylar bilgilendirilerek işe alınamayacakları bildirilecektir.
– Sınav için başvuran erkek adayların yazılı ve sözlü mülakat tarihinin son gününe kadar askerlik hizmeti ile ilişiklerinin kalmamış olması gerekmektedir.
– Lisans düzeyinde başvuracak olan adayların mezuniyet tarihinin 15 Ekim 2012 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.
Başvuru şekli;
– Eleman alımına başvurmak isteyen adaylar öncelikle www.kkk.tsk.tr adresinden başvuru formunu doldurmalı ve ön başvuruyu tamamlamış olmaları gerekir.
– Ön başvurusu olumlu tamamlanan adaylar gün planı yapılarak yazılı ve sözlü sınava çağırılacaklardır.
– Başvuru yapan adaylar KPSS sınavından aldıkları puanları girmeyecekler, puanlar merkezi sistemden kontrol edilecektir.
– Sınava çağırılacak olan adaylar başvuru yapanlar arasından en yüksekten başlayarak en düşük puana kadar kontenjan açığı kadar sınırlandırılacaktır.
– Ortaöğretim mezunları için 2010 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94, ön lisans mezunları için 2010 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93, lisans mezunları için 2012 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puanları esas alınacaktır.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. turgay öter dedi ki:

  ben komutan olamadım hiçyoktan memur olarak askeriyede görev yapmak istiyorum

 2. turgay öter dedi ki:

  unuttum engelli raporum var işe yararsam cevabınızı beklerim

 3. ersin kılıc dedi ki:

  izmir borvava cevresinde ikamet etmekdeyim gıda sokterinde cevre bahce aydınlatma personeliydim firma kapanınca acıkda kanldım boy 1.86 kilo 89 bekarım iş arıyorum bana ulaşabilcek telefon no: 0232 459 4686 teşekkurler

 4. ibrahim halil bozdağ dedi ki:

  mrb ben paralı asker olmak istiyorum.ama sınav tarihleri ve başvuru formu bitürlü ulaşamadım

 5. ahmet dedi ki:

  manisa somada oturuyorum arac bakım onarım yaparım G ehliyetim var sanayide caliştim tamir işi elimden gelir askerligimi yaptım .ahmet

 6. mustafa dogan turan dedi ki:

  askerligimi şırnak gabar daglarında yaptım birçok çatışmaya girdim üstün hizmet belgelerim var tuggenerallerimizden,sizlerden görev bekliyorum

 7. mustafa arslandaş dedi ki:

  ben nustafa Arslandaş şu hayatta hiçbir işe yaramadım ben askerli,ğimi 2004de yaptım yeniden çağrılmak terörle mücadeleye girmek istiyorum lütfen okuyun bu mesajımı

 8. orhan acet dedi ki:

  ben orhan acet sayın komutanlarım ve yetkılı kısıler sızlerden rıcam benımde ekmekteknem tsk sınırları ıcerısınde olunması ben vatanımın ekmeyle buyudum bundan sonrada oyle devam etmek ısterım 2012-2013 yılarında zonguldak ereglıde askerlıgımı aşçı olarak yapan bı askerdım devamını getırmek ıstıyorum arz ederim.

BİR YORUM YAZ