Kaç Hattım Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim ?

Kaç Hattım Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim ?

Kaç Hattım Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim ?

Kaç Hattım Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim ?

Daha önce Operatörler ile irtibata geçerek zorlukla öğrendiğiniz kendi üzerinize olan hat sayısına ilişkin bilgileri birkaç ay içerisinde internet üzerinden takip edebilecek, operatörlerden gelen SMS’ler ile öğrenebileceksiniz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan açıklama ile yıllardır pazarda dolaşan Açık Hat‘lardan dolayı sorun yaşayan kişi sayısının devamlı artmasına bir önlem alarakSMS ve İnternet Sayfası çözümlerinin hayata geçirileceği bilgisi verildi.

BTK Başkanından İnternet Sitesi Açıklaması

Açık Hat, Açık Hat Kontrolü, Açık Hat Satışı, Açık Hatları Kontrol Etme, Açık Hatların Devredilmesi, Btk, Btk Çalışması, Btk Sitesi, Btk Tc Kimlik Ile ,Kaç Hattım Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim ?

BTK Başkanı Tayfun ACARER yakın dönemde kişilerin kimlik bilgilerini girerek hangi operatörlerde kaç adet hatlarının olduğunu, kullanımda olup olmadıklarını görebilecekleri bir web sayfasının hayata geçeceği bilgisini verdi.

2-3 ay içerisinde aktife alınacak olan bu sistem ile kullanıcılar TC kimlik ve bazı bilgilerini girdikleri zaman isimleri üzerine açılmış olan hatların sayısını görebilecek ve bu hatlarla ilgili olarak operatörler üzerinden işlem yaptırabilecek.

Geriye Doğru Abonelikler İncelenecek

BTK tarafından yapılan açıklamada ayrıca Operatörlerin Açık Hat sorununa karşılık olarak geriye doğru aboneliklerin incelenmeye başlanacağını ve şüpheli görünen kullanıcıların Operatörler tarafından aranarak bilgi alınacağı belirtildi.

Bu sayede kapalı olan, kullanımda olmayan, başka amaçlarla kullanılan hatların tespiti sağlanmış olacak.

Açık Hat Kullananlar Mağdur Olacak mı?

BTK tarafından hayata geçirilecek olan bu sistem sayesinde 2-3 ay içerisinde pazarda dolaşmakta olan AÇIK HAT sorununa karşı bir çözüm üretilmiş olacak. Ancak bunun yanında Açık Hat kullanan kişilerinde bir mağduriyet durumu ortaya çıkacaktır.

Özellikle yıllardır başkası adına kayıtlı hatları kullanan kişilerin sistem devreye girdikten sonra Hat Sahipleri tarafından iptal edilen kullandıkları hatlardan dolayı sıkıntı yaşaması muhtemel.

Hat Sahiplerinin kullanıcılarla irtibata geçmeden hatları kapatmaları başka bir sorunun da ortaya çıkmasına sebep olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ