Koroner BT Anjiyografi Nedir?

Koroner BT Anjiyografi Nedir?

lifemed-koronerKoroner BT Anjiyografi daha bilinen ismiyle Sanal Anjiyo. Tün Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölüme sebep olan hastalıklar içinde kalp ve damar hastalıkları birinci sırayı alır. Doğuştan olmayıp daha sonradan gelişen kalp hastalıklarının en başlıca sebebi kalbi besleyen damarlarının sertleşmeden dolayı tıkanmasıdır. Kalp krizi oluşumu, kalp damarlarının daralması ya da tamamen tıkanması sonucu kalp kaslarına yeterli kanın aktarılamamasından dolayısı ile kalp kasının oksijensiz kalması durumundan kaynaklanmaktadır.

Hareketsiz ve stresli bir hayat süren kişilerin bu hastalığa yakalanma riski çok fazladır. Kalp hastalıkları çok tehlikelidir, bunun sebebi de hastanın henüz rahatsızlığının farkına varmadan daha ilk belirtisini kalp krizi olarak göstermesi ve bu kalp krizlerinden kaynaklanan ölüm oranının çok fazla olması. Kalbimiz, doku ve organlarımıza gerekli malzemeleri ulaştıran, vücudumuza kan pompalayan, vücudumuzdaki işe yaramayan atıkları alternatif yollar sayesinde atılmasını sağlayan hayati önemi çok yüksek bir organımızdır. Kalp hastalıklarını tetikleyen en önemli faktörler, 65 ya üzeri olmak, sigara kullanıyor olmak, kolesterolün düzensiz olması, şeker hastası olmak, obezite olarak gösterilebilir.

Kardiyolojik Check up yaptırmak, erken teşhis sağlanması ve kalp ile ilgili ani ölümlere karşı önlem alabilmek için çok önemlidir. Sanal anjiyo ile saniyeler içinde kalp sağlığınızı kontrol ettirebilirsiniz. Koroner BT anjiyografi, kalp damarlarında oluşabilecek rahatsızlık ve hastalıkların, güvenilir ve kolay bir yolla saniyeler içinde 3 boyutlu olarak ekranlara aktarılmasını sağlar. BT Anjiyografi 128 Slice yani sanal anjiyo ile kalp damarlarınızı sadece bir nefes tutumu kadar kısa sürede kontrol ettirebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ