Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Resmi tatil olan Kurban Bayramı vatandaşlar için de memlekete gitmek veya tatile çıkmak için fırsat olarak değerlendirilme hayaliyle bekleniyor. Kurban Bayramı için tatil planları yapanlar, erken rezervasyon fırsatları ile ucuz bilet ve tatil fırsatı araştıranlar merakla Kurban Bayramı’nda kaç gün tatil olacağını, Kurban Bayramı’nın hangi tarihe denk geldiğini araştırmaya başladı. Kurban Bayramı için en çok merak eden konu da okulların açık olup olmayacağı. Veliler okulların Kurban Bayramı’ndan sonra açılması konusunda Bakanlığa taleplerini iletiyorlar. Bakalım MEB velilerin ve öğrencilerin bu taleplerine ne yanıt verecek. Peki 2015 Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak, bayram tatili kaç gün olacak, Kurban Bayramı ayın kaçında başlayacak? Merak edilen tüm detayları sizler için sıraladık…

2015 Kurban Bayramı ne zaman olacak?

Mübarek Kurban Bayramına sayılı günler kaldı.  Çalışanlar bayramın tarihini ve tatilin de kaç gün süreceğini merak ediyor.  Kurban Bayramı, resmi tatil olarak dört gün devam eden bir dini bayramdır.Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Arefe: 1/2 Gün  23 Eylül Çarşamba

1. gün 24 Eylül Perşembe

2. Gün 25 Eylül Cuma

3. Gün 26 Eylül Cumartesi

4.Gün 27 Eylül Pazar

Arefe günü yarım gün resmi tatil olarak kabul edilir. Ancak Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da tatil süresi kısa olduğu için arefe günü olan Çarşamba tam gün olarak tatil ilan edilecektir. Bu şekilde de bayram tatili 5 gün olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Canan Karatay'ın muayene ücreti başlıklı makalemizde Canan Karatay hangi hastanede çalışıyor, Canan Karatay iletişim ve Canan Karatay randevu almak hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ