Memur ve emekliye erken bayram!

Memur ve emekliye erken bayram!

memur ve emekliye erken bayramEmeklilere ve Memurlara bayramdan önce maaş müjdesi

Kurban Bayramı öncesi Maliye Bakanlığı‘ndan memura sevindiren haber geldi. Kurban Bayramı nedeniyle memurların maaşları erken ödenecek. Memur maaşları 15 Ekim’de ödenmesi gerekirken bayram sebebiyle 11 Ekim’de verilecek. Memurların kurban bayramı nedeniyle kurbanlık, bayramlık alışverişlerinin rahatlıkla yapabilmeleri için maşlar erken ödenecek. Uygulamadan memur, sözleşmeli ve diğer personel ile işçi olmak üzere 3 milyon 200 bin kişi faydalanacak.

Öte yandan emeklilerin maaşlarının da erken ödeneceği müjdesi geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memur ve emeklilere maaş ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını açıkladı. Kurban Bayramında hazırlık yapacak, yola çıkacak ve kurban alacak olan emekliler de Kurban bayramından önce maaş almak istiyor. İşte bu nedenlerden dolayı Emekli ve Memurlar maaşlarını bayramdan almak istiyorlar. Emekli’ye Kurban Bayramı Öncesi Promosyon Maaşı ödenip ödenmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı.

Bu konuda hükümet, bankalar ve sendikaların bayramdan önce uzlaşmayı umduklarını belirterek, tarafların bir iki gün içinde yeniden bir araya gelerek emeklilere müjdeyi vermeleri bekleniyor.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ