Memura ek 1 derece verilecek

Memurların en önemli taleplerinden birisi olan derece verilmesi, kısmen de olsa yerine getirilecek. Memurların ek derece beklentileri devam ederken, Başbakan’dan memura ek 1 derece verileceği müjdesi geldi. Ancak bu müjde tüm memurları kapsamıyor. Sadece 2005’ten sonra memur olanlara ek 1 derece verilecek. Davutoğlu, 2005’ten sonra memur olanlara ek 1 derece verileceğini açıkladı.

Başbakan Davutoğlu, Memur-Sen 5. Olağan Genel Kongresi’ndeki konuşmasında, binlerce memuru ilgilendiren bir açıklama yaptı. Başkanlığı, 15 Ocak 2005’ten sonra memur olanlara da ek derece verilmesi konusunda karar aldıklarını açıkladı Ancak bu konudaki adımların seçimden sonra atılacağını söyledi.Memura ek 1 derece verilecek

2005’ten sonra memur olanlara ek 1 derece verilecek
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Uzun zamandır gündeme getirilmekte olan ek derece talebi konusunda, 15 Ocak 2005’ten sonra memuriyete başlamış olanlara da 1 derece ek derece verilmesi konusunda prensip kararı aldık. Seçimden sonra atacağımız ilk adımlardan birisi de bu olacak” dedi.

Bu kararla hem 14 Ocak 2005 ile 16 Ocak 2005 arasındaki adaletsizliğin giderileceğini ve Memur-Sen’in ve kamu çalışanlarının bir isteğinin karşılanacağını belirten Davutoğlu, “Fazla çalışma konusunda da herhangi bir adaletsizliğe mahal vermeyecek şekilde de gereken adımlar atılacak, tatil ve ücretlerle ilgili düzenlemeler yapılacak. Fazla mesai konusunda da hiçbir adaletsizliğe rızamız yoktur. Ek personel icap eden yerlerde de ek personelle bunları takviye edeceğiz” dedi.


Bir önceki yazımız olan <Emeklilerin zamlı Temmuz maaşları< başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*