Mikro Kredi Veren Bankalar

Mikro Kredi Veren Bankalar

Maddi desteği olmadığı yada çalışamadığı için ev hanımlarına mikro kredi ile iş hayatına atılma fırsatı sunulmuştur. Eskiden evlerinde hobi niyetine yaptıkları işleri birleştirerek 5 er kişilik gruplar halinde micro kredi imkanından faizsiz, kefilsiz, uzun vadeli ödeme imkanıyla yararlanma imkanı verilmiştir. Artık ev hanımları 5 kişilik birbiri ile akraba olmayan ev hanımları sayesinde gruplar oluşturarak microkredi imkanından faydalanmak istiyorlar. Toplumlarda artık kadın nüfus hızla iş hayatına geçmektedir. Ev hanımları yaptıkları iş projeleri ile bir topluluk kurarak hem üretim hem ürettiğini pazarlamak istiyor.

Mikro Kredi Veren Bankalar

İşte bunun kaynağını da bazı bankalar oluşturmuş durumdadır. Bu bankalara bakacak olursak iş fikirlerinizi %100 destekleyen faizsiz, kefilsiz, sigortasız kişilerin de başvurusuna olumlu cevap aldığı bu kredileri HSCB, Akbank, Denizbank gibi az sayıda bankamız vermektedir. Sayıları hızla artan girişimci ev hanımı sayesinde bu kredileri veren banka sayısı da ilerleyen zamanda artış gösterecektir. Kredi aşamasında kontrole gelen memurlar tarafından iş amacıyla verilen kredilerin asıl amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı tespit edilir. Bu kredileri verilmesinde karşılıklı olarak geri ödeme planı çıkarılır ve bu plana bağlı kalınarak geri ödemeler yapılır. 100-1000 tl arasında ev hanımlarına verilen bu kredi ödemeleri ülkemizde yoğun bir şekilde kullanılmakta ve geri ödemelerinde bir aksaklık bulunmamaktadır. Bu haliyle mükemmel çalışan bu sistem Avrupa’da ödül almış bir sistemdir.

 


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ