Oyun Salonu Açma Maliyeti

Oyun Salonu Açma Maliyeti

Günümüzde gençlerin ve hatta çocukların bilgisayara oyunlarına bu denli düşkün olması, bir bakıma bağımlı hale gelmiş olmaları, kimileri tarafından kazançlı bir iş kapısı olarak görülmektedir. Yeni kuşak gençlerin boş vakitlerinin neredeyse tamamını play station gibi bilgisayar oyunlarıyla geçiriyor olması, hemen hemen her sokak başında bu tarz oyun salonlarının açılmasına ve sayılarının gün geçtikçe artmasına sebep olmaktadır.

Oyun Salonu Açma Maliyeti en az 30-40 bin TL’den başlamaktadır.

Peki bu mantar gibi türeyen oyun salonlarından bir tane de siz açmayı düşünüyorsanız ne kadarlık bir maliyete katlanmanız gerekir ? Bu sorunun cevabı tabi ki salonu açmak istediğiniz muhite, salonda kullanacağınız oyun programlarına ve salonun büyüklüğüne göre değişiklikler gösterir. Bu kadar çok oyun salonu içinde ayakta kalmak istiyorsanız yenilikleri takip etmek ve fark yaratmak zorundasınız. Örneğin Play station 3 sürümü şu an bir çok oyun salonunda mevcut. Bu nedenle siz işe öncelikle play sation 4 versiyonuyla başlamalısınız. İyi kalitede full hd, dev televizyonlar kullanılmalı, salonu açarken gençlerin yoğunlukla bulunduğu mekanlar tercih edilmelidir.Üniversite, okul ve dershane yakınlarında bir mekan tercih etmeli ve mekana kaliteli müşteri sağlamaya çalışmalısınız.

Ayrıca çalışan personelin müşteri ile iletişimine dikkat etmek de müşteri kalitesi açısından son derece önemlidir. Salonda uzuzn süre vakit geçirecekler için yiyecek içecek menüleri hazırlayabilir, müşteri çekebilmek için çeşitli promosyonlar yapabilirsiniz. Ayrıca çok sayıda makinenin aynı anda çalışacağı düşünüldüğünde klima salonun olmazsa olmazıdır.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ