Praktiker Türkiye mağazalarını kapatıyor

Praktiker Türkiye mağazalarını kapatıyor

Praktiker Türkiye mağazalarını kapatıyorAlman Yapı marketler zinciri Türkiye’de bulunan mağazalarını kapatma kararı aldı. Bahçe ve yapı malzemeleri ile birlikte elektronik ürünlerin de satıldığı zincir mağazalarda çalışan çok sayıda personel ve tedarikçi firmalar bu haberle birlikte tedirginlik yaşıyorlar. Türkiye’de uzun süredir faaliyet gösteren Praktiker yaklaşık 300’den fazla yerel tedarikçi ile çalışıyor. Son dönemde yaşadığı zarar nedeniyle Türkiye’deki varlıklarını satmaya çalışan Alman yapı marketi zinciri Praktiker AG, Türkiye’deki mağazalarını kapatacak…

Praktiker İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Adana, Sivas, Gaziantep, Trabzon, Erzurum ve Mardin’de bulunan mağazalarında hizmet veriyordu.

Türkiye’de 10 satış mağazası bulanan şirketin açıklamasına göre yerel birimlere ödemeler durdurulurken Praktiker Yapı Marketleri AŞ yönetim kurulu kontrol altında iflas için İstanbul mahkemelerinde iflas erteleme başvurusunda bulundu.

Şirketin CEO’su Armin Burger, “Çalışanlar, tedarikçiler açısından baktığımızda zor ancak kaçınılmaz bir karar aldık. Uluslararası işlerimizin eski karlılığa dönmesini istiyoruz. İşlerimizi satmak için yaptığımız görüşmelerden ekonomik olarak kabul edebileceğimiz bir sonuç alamadık” dedi.

Burger ayrıca “Türkiye bizim için özel bir durumdu, diğer ülkelerde karlılığımızı artırmaya odaklandık” diye konuştu. Praktiker çalışanlarının ve tedarikçilerinin mağdur edilmeyeceklerini umuyoruz.


Bir önceki yazımız olan Şubat Önemli Günleri başlıklı makalemizde Şubat, Şubat ayı Önemli Günleri ve Şubattaki Önemli Günler hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ