Ramazan pidesi fiyatı kaç lira olacak?

11 ayın sultanı Ramazan‘ın gelmesine sayılı günler kala merak edilenlerden birisi de geleneksel Ramazan pidesinin fiyatı oldu. Ramazan’da iftar sofralarının olmazsa olmazı pide kaç liraya satılacak, Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu mu, Ramazan pidesi kaça satılacak, işte merak edilen detaylar…
İstanbul ve diğer illerimizde henüz Ramazan pidesinin fiyatı açıklanmadı. Ancak geçen yıl ramazan pidesinin 1,5 liraydı. Bu yıl ise fiyatı henüz açıklanmadı. Pide fiyatlarının Ramazan’a 1-2 gün kala açıklanması bekleniyor.Ramazan pidesi fiyatı kaç lira olacak?

Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu mu?

İZMİR Fırıncılar Odası Başkanı Fikri Sırtı henüz pide fiyatlarını belirlemediklerini belirtti. Ancak vatandaşların ekmek ve ramazan pidesi alışverişini fırınlardan yapmalarını istedi. Manisa’da geçtiğimiz günlerde ahırda ekmek üretildiğini hatırlatan Başkan, İzmir’de her gün 300 bin kaçak ekmeğin pazarda, cami önlerinde satıldığını belirtti. Sağlıksız ortamda üretilen ekmeklerde nasıl malzeme kullanıldığının bilinmediğini belirten Başkan, denetimlerin arttırılacağını belirtti. Sokaklarda ekmek satışı yasak. Mutlaka ekmek fırınından alınmalı” dedi.

İstanbul’da Pideye zam yok

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, Ramazan pidesi fiyatlarının henüz belirlenmediğini belirterek, “İstanbul’da 300 gram Ramazan pidesi bu yıl da 1.5 liradan satılacak” dedi. Geçen yıl 400 gram pidenin gramajı 300 grama düşürülerek yüzde 25 zamlanmıştı.


Bir önceki yazımız olan <Seçim görevlisi ücretleri ne zaman yatacak?< başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*