Saatler ne zaman geri alınacak?

Saatler ne zaman geri alınacak?

Sonbaharın sonlarına doğru yaz saati uygulaması sona eriyor. Günlerin yavaş yavaş kısalmaya başladığını hissettiğimiz bu günlerde, bir de saatler geri alınınca tam kışın geldiğini hissedeceğiz. Peki yaz saati uygulama  Saatler ne zaman geri alınacak?sı ne zaman sona eriyor? Saatler ne zaman geri alınacak? İşte saatlerin geri alınacağı tarih…

31 Mart’ta başlayan yaz saati uygulaması, 27 Ekim 2013 Pazar günü sona erecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da enerji tasarrufu sağlamak için başlanan yaz saati uygulaması sona erecek. Bu kapsamda gün ışığından daha fazla faydalanmak için saatleri geri alma uygulamasına devam ediliyor.

Gün ışığından daha fazla faydalanmak için 31 Mart Pazar günü saat 03.00’te geçilen yaz saati uygulaması, 27 Ekim 2013 Pazar günü saat 04.00′ten itibaren saatlerin 1 saat geri alınmasıyla bitiyor.

Kış Saati uygulaması 27 Ekim 2013 Pazar günü başlayacak. Kış saati uygulamasının başlamasıyla gündüzler daha kısa ve geceler daha uzun yaşanmaya başlanacak.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ