Sabıka Kaydı Nereden Alınır?

Sabıka Kaydı Nereden Alınır?

Sabıka kaydı nereden alınır

İnternetten Sabıka Kaydı Nasıl Alınır?

Sabıka Kaydı veya Adli Sicil Kaydı kişinin herhangi bir adli işleminin olup olmadığını gösteren belgedir. Sabıka Kaydı belgesi okul kayıtlarında, iş başvurularında, yurt dışı vize taleplerinde ve daha pek çok yerde talep edilen evraklardan birisidir. Sabıka kaydı tüm iş başvurularında kesinlikle istenen belgelerinden bir tanesidir. İşverenler işe alacakları personelin, kurumlar işe alacakları memurların adli kayıtlarının temiz olmasını görmek isterler.

Sabıka Kaydı Nereden Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları daha önceden sabıka kayıt örneklerini adliyeye giderek alıyorlardı. Geçtiğimiz yılarda yapılan düzenlemelerle birlikte e-devlet ortamından sabıka kaydınızı alabilirsiniz. turkiye.gov.tr adresine girerek, e-devlet şifrenizle giriş yaparak sabıka kaydınızı alabilirsiniz. Bu belgeyi ne için kullanacağınız sorusuna doğru yanıt vermeniz gerekmektedir.

Sabıka Kaydını almak için gerekli evraklar

Sabıka kaydını almak için sadece T.C. Kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz yeterlidir. Bu kart ile beraber hangi amaçla sabıka kaydını alacağınızı belirtmeniz gereklidir.

 

 

Sabıka kaydı nereden, nasıl alınır ? 


Bir önceki yazımız olan 13 Nisan ehliyet sınavı sonuçları açıklandı-Tıklayın! başlıklı makalemizde 13 Nisan ehliyet sınavı sonuçları, 13 Nisan MTSAS sonuçları ve 2013 Ehliyet sınav tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ