Sağlık Ve Eğitim Vakfı

Sağlık Ve Eğitim Vakfı

sevSağlık Ve Eğitim Vakfı (SEV) eğitime gönüllü kişilerin kurduğu bir vakıftır. İzmir, Tarsus ve Üsküdar Amerikan Liseleri’nin (Amerikan Bord Okulları) mezunları birleşerek eğitime katkıda bulunmak adına vakıf kurmaya karar verir. 1968 yılında organize olarak Sağlık Ve Eğitim Vakfını hayata geçirirler. Gücünü Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş ve gelişen Türkiye için çalışmaktan alan SEV sağlık ve eğitim alanındaki faaliyetleriyle ülke ekonomisine de katkıda bulunuyor. Vakfın amacı, kurumlarının uzun yıllardır sunduğu kaliteli hizmetin devamını sağlamaktır.

Vakfın eğitim kurumları seçkin, elit kesime hitap eden başarılarını üniversite sınavlarında kanıtlamış olan okullardır.

Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Özel İzmir Amerikan Lisesi, Özel Tarsus Amerikan Koleji, Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu, Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu. Bunun yanında SEV Yayıncılık Matbaacılık Eğitim A.Ş. ve SEV Gaziantep Amerikan Hastanesi’de vakıf bünyesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Sağlık Ve Eğitim Vakfı maddi olanakları yetersiz başarılı öğrencilere eğitim desteği veriyor. Karşılıksız SEV bursları ile eğitim hayatını tamamlayarak iş hayatına atılıyorlar.

Sağlık Ve Eğitim Vakfı bünyesindeki okullardaki öğrencilerinin yüzde 14’sine burs veriyor. Vakıf her yıl vakıf bünyesindeki okulların 700e yakın öğrencisine 10 milyon dolayında burs veriyor. SEV okulları kayıt zamanında öğrencilerin başarı puanına ve maddi durumuna göre burslarını belirliyor.

Sağlık Ve Eğitim Vakfı

Adres: Selami Ali Mah. Gazi Cad. No. 28 Bağlarbaşı 34664 Üsküdar İSTANBUL

Telefon:216 531 5 738 (SEV)

E-Mail: info@sev.org.tr


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ