TOKİ’den 58 bin liraya konut fırsatı!

TOKİ’den 58 bin liraya konut fırsatı!

TOKİ'den indirim kampanyası!Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vatandaşları cazip fiyatlarla ev ve işyeri sahibi olmasını sağlıyor. TOKİ projelerini takip ederek ekonomik fiyatlardan ev veya işyeri sahibi olabilirsiniz. TOKİ şimdi de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep, Samsun, Malatya ve Kayseri gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 37 ilde 267 iş yeriyle 45 konutu satışa çıkarıyor.

Cazip fiyatlara s satışa sunulan taşınmazlar arasında TOKİ’nin, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa ettiği 77 iş yeri de yer alıyor. 63 bin lira ile 281 bin lira arasında değişen fiyatlarda işyeri fırsatı sunuluyor. Kuzey Ankara’dakibu iş yerleri, yüzde 15 peşin, 120 ay vadeyle satılacak.

Sulukule’de otel alanı 

İstanbul Sulukule’de kentsel dönüşümle yenilenen alanda bir otel arsası da alıcıya sunulacak. Büyüklüğü 5 bin metrekare olan arazinin muhammen bedeli ise 8 milyon 500 bin lira.

Yatırım yapmak isteyenlere sunulacak taşınmazlar arasında Bursa Doğanbey’de yer alan 35 konut da bulunuyor. 252 bin liradan başlıyan fiyatlarda alıcılar yüzde 15 peşin verip, kalanını 120 ay vadeyle ödeyerek Doğanbey’de konut sahibi olabilecek.

Satışa çıkan TOKİ fırsatları arasında, İstanbul Bahçeşehir’de 7, Denizli Babadağ’da 25, Samsun Havza’da 12, Balıkesir Sındırgı’da 3, Trabzon’da 27 iş yeri bulunuyor. Ayrıca Iğdır Tuzluca’da 18 bin liraya iş yeri, Ankara Elmadağ’da 58 bin liraya konut satışa çıkarıldı

240 ay vadeyle iş yeri 

İstanbul Bahçeşehir’deki iş yerleri yüzde 10 peşin, 120 ay vade, diğer iş yerleriyle konutlar ise yüzde 15 peşin 120 ay vadeyle alıcıya sunulacak. Trabzon Bahçecik 2. etap ile merkez Zağnos Vadisi, Gaziantep Islahiye ve merkez Beylerbeyi, Malatya Beydağı, Edirne İpsala, Ordu Gölköy, Konya Beyşehir, Kayseri Yahyalı, Giresun Alucra, Balıkesir Ayşebacı 2. bölge, Bursa Nilüfer Kayapa, Osmaniye Yaveriye, Tokat Dedeli, Karaman Yeşilada, Kahramanmaraş Afşin, Kahramanmaraş Türkoğlu, Yozgat Boğazlıyan, Yozgat Eskipazar, Çorum Celilkırı ve Sakarya Adapazarı Korucuk projeleri kapsamındaki taşınmazlardan iş yerleri yüzde 10 peşin 240 ay vadeli satılacak.

TOKİ’den bu fırsatlara gayrimenkul satın almak için Eskidji firmasının İstanbul’daki merkezinde 28 Mayıs Salı gerçekleştirilecek müzayedeye katılmak gerekiyor. İsteyenler TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasından da canlı bağlantı yoluyla teklif verilebilir. Satışa çıkan iş yeri ve konutlardan “www.eskidji.com” adresinden de teklif verilebilir.

37 ilde satışlar başladı 

Satışa sunulan konutlar Ankara, Adana, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak’ta bulunuyor.

Bu gayrimenkulleri satın almak için bankaya teminat yatırılması gerekiyor. Müzayedeye katılmak için öncesinde, banka hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak ilgilendikleri arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak.

Teminat bedelleri, muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin, 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin, 200 bin liraya kadar olanlar için 10 bin, 200 bin liranın üstündeki taşınmazlar için ise 50 bin lira olarak ödenecek.

Açık artırma vadeli muhammen bedellerle başlayacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar indirimden yararlanmak için peşin ödeme talebinde bulunabilecek.

Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye “www.toki.gov.tr” ve “www.eskidji.com” adreslerinden ulaşılabilecek.


Bir önceki yazımız olan 13 Nisan ehliyet sınavı sonuçları açıklandı-Tıklayın! başlıklı makalemizde 13 Nisan ehliyet sınavı sonuçları, 13 Nisan MTSAS sonuçları ve 2013 Ehliyet sınav tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ