Turkcell Aboneleri Şikayet ve Çözüm Hattı

Turkcell Aboneleri Şikayet ve Çözüm Hattı

Turkcell Aboneleri Şikayet ve Çözüm HattıTurkcell en yaygın kullanılan GSM operatörlerimizden biridir. 2012 üçüncü çeyrek verilerine göre Turkcell’in abone sayısı mobil pazarda 442 bin adet yeni müşteri ile 35.2 milyona yükseldi. Abone başına gelir ise yıllık yüzde 4.3 artışla 22 TL’ye ulaştı.

Turkcell aboneleri faturalı veya hazır kartlı olarak mobil telefon kullanıyorlar. Türkcell’in şirketler için de çok farklı iletişim çözümleri bulunuyor. Turkcell’in yurt dışında arama yapma, aranma, mesajlaşma ve daha fazla avantajlı hizmetleri de abonelerin ilgisini çekiyor. Kurumun mesajlaşma ve konuşma hizmetlerinin yanı sıra mobil, bilgisayardan ve evden internet hizmetleri de bulunuyor. Ayrıca Turkcell TV, Turkcell Müzik gibi hizmetlerle de abonelerinin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Eğer bahsettiğimiz herhangi Turkcell hizmetlerinden birisini kullanıyorsanız mutlaka bazı istek ve şikayetleriniz de vardır. Turkcell ile ilgili taleplerinizi ve çözüm bekleyen sorunlarınızı bu platformdan duyurabilirsiniz. Turkcell iletişim hizmetinden yeteri kadar memnun değil misiniz? Şikayetlerinizi nereye, nasıl bildireceğinizi bilmiyor musunuz?

Turkcell kullanıcılarının yaşadığı sorunlar ve çözümleri için Turkcell Şikayet bildirme birimine aşağıdaki yollarla ulaşabilir, şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Böylece en kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz!

Not: Bazı konular bizim tarafımızdan değil Müşteri Hizmetleri ya da Teknik Birimler tarafından çözülebilecek durumda olmaktadır. O sebeple sizleri bu tarz durumlarda diğer kanallara yönlendiriyor olacağız.

[tabs]
[tab title=”Özel Şikayet Numarası“]

Turkcell şikayetleriniz müşteri hizmetlerine bağlanmadan çözmek isteyenler  aşağıdaki direkt şikayet hattını arayabilir, anında şikayetini bildirebilir.

NOT: Santralden kendinizi direkt şikayet bildirme birimine bağlatabilirsiniz.

Genel Müdürlük Telefon No: 0 212 313 10 00
[/tab]
[tab title=”Telefon“]

Müşteri Hizmetlerimize ulaşmak artık Turkcell’liler için daha da kolay. Cep telefonunuzdan 532’yi tuşlayarak Turkcell’e ulaşmak sadece 3 rakam.

Diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 532 Yada 0 532 532 00 00’yi tuşlayarak Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.​​​​

 • Genel Müdürlük Telefon No:
  0 212 313 10 00
 • Müşteri Hizmetleri Telefon No:

[/tab]
[tab title=”Turkcell Forum“]

Turkcell kullanıcıları şikayetlerinizi, sorunlarınızı ,izlenimlerinizi, Turkcell’in forumunda paylaşabilir. Sizinle benzer sorunları yaşamış kişilerin çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Bunun İçin aşağıdaki linke tıklayın!

http://www.turkcell.com.tr/site/tr/bizeulasin/Sayfalar/turkcellhizmet/turkcellhizmet.aspx

[/tab]
[tab title=”Turkcell Destek Hattı“]
0532 757 2222 Tarife ve Kampanya Destek Hattı tüm Turkcell müşterilerine açıktır ve tamamen ücretsiz bir hizmettir. 0532 757 2222 diğer operatörlerden ve sabit hatlardan aranmamaktadır.

[/tab]
[tab title=”Mektup“]
Mektup ile şikayet bildirimi yapmak isteyenler Aşğıdaki Turkcell’in aşağıdaki resmi adresini kullanabilirsiniz.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

Turkcell Plaza, Meşrutiyet Cad. No:71, Tepebaşı, İstanbul

[/tab]
[/tabs]

Turkcell Faturalı Hatlarla ilgili Soru, Sorun ve Şikayetleriniz

Turkcell Faturasız Hatlarla ilgili Soru, Sorun ve Şikayetleriniz

Turkcell İnternet kullanımı ile ilgili Soru, Sorun ve Şikayetleriniz

Turkcell Aboneleri Şikayet Hattı ve Sorunları Çözme

 

 

 

 


Bir önceki yazımız olan Şubat Önemli Günleri başlıklı makalemizde Şubat, Şubat ayı Önemli Günleri ve Şubattaki Önemli Günler hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 122 YORUM
 1. Gökhan KESER dedi ki:

  Merhaba,

  22 Mart 2013 tarihinde Turkcell’in hizmetleri çok pahalı olduğundan Vodafone’a numara taşıma işlemi için başvurdum.

  Turkcell’den 250 sms, 250 MB internet ve 300 + 300 dakika görüşme paketim vardı.

  Her ayın 25’inde hesap kesimi olduğundan 22’sinde başvurdum ki bu tür aksaklıklar olmasın.

  Ama hattımın tam da Vodafone’a geçeceği günün öğleden sonrasında bir sms aldım ve 14 TL karşılığında internet hizmetimin yenilendiğini öğrendim.

  Yani 2-3 gündür numara taşıyacağımdan haberdar olan TURKCELL (bence bilerek, isteyerek ve kötü niyetle) bana 14 TL kazık atmak için bu hizmeti tekrar başlattı.

  Eminim ses ve sms paketleri için de para talep edecekler.

  Hem tüketiciyi koruma derneğine başvuracağım, hem de dava açacağım.

  Kesinlikle 1 kuruş bile vermemek için herşeyi yapacağım.

  Terbiyesiz ve kişiliksiz insanlar bunlar.

 2. Nesrin Colak dedi ki:

  Turcell in her yerden cektigini soyluyorsunuz sıvas ve yozgatın bırcok koyunden cekmıyor ortulu veya huyuklualan koylerınden cekmıyor lutfen care bulun yeter ınsanlarıda kandırmayın artık

  1. haşmet dedi ki:

   Turkcell çalarken dinlet üyesiyim. Barış Manço’ nun ” Hayır, hayır İnanmıyorum sana ” şarkısını beni arayanlara dinletiyordum. ANCAK; Turkcell içerisindeki bazı YOBAZ zihniyetler Referandum dolayısı ile Ülkemize mal olmuş Barış Manço’ nun bu şarkısını Çalarken dinlette bulunan şarkı seçenekleri içerisinden çıkartmış. Başta TURKCELL’ i bu uygulamasından dolayı kınıyorum. Çünkü bu tür uygulama Alenen YALAKALIK’ tır. Adama Sormazlar mı nerenize battı bu şarkı diye? YAZIKLAR OLSUN SİZİN GİBİ ŞİRKETE…! İlk işim üzerime kayıtlı 4 hattı Turkcell’ den çıkartmak ve bu durumu sosyal medya aracılığı ile herkese yaymak olacaktır…!

 3. zehra sonyeli dedi ki:

  07/08/2013 tarihinde turkcell hat aldım saat 17:00 da 15 dk sonra açılır dendi saat 21:35 daha açılmadı?!! bu ne baştan sağma iş ya?!!!

 4. 05333208374 dedi ki:

  ben kamu hattı abonesiyim tarifem sabittir fakat temmuz ayının faturası 52,50tl olarak geldi gerekli birimleri aradığım halde gereken bilgileri alamadım .hepsi baştan savma bilgiler verdi istediğim bilgiyi alamadım nereye şikayet etmem gerekiyor yoksa yıllardır abonesi olduğum turkcelden çıkmak zorunda kalacağım .kısa msjla bilgi verirseniz sevinirim

 5. Anonim dedi ki:

  14 senelik türkselliyim ama artık yeter bir standart tutturmuşsunuz ay devam 100 bin 110 115 bin yazık vallla kampanyaya geiçiyorum yine aynı miktarda fatura yolluyosunuz mişterinin genel faturasına bakıp o miktara yakın faturayı neyıp yapıyo yukarı okursunuz umarım

 6. türksel dedi ki:

  yazıklar olsunki bukadar faturama aynı miktarı neyapıp yapıp göneriyosunuz yazık 14 sene size para ödedim
  artık size bedavadan fatura ödemiycem vodofonlu olup sizden bir an önce kurtulcam

 7. türksel dedi ki:

  işinize geleni yayınlayın gelmeyeni engelleyin buravo onada bi çözüm buklmuşsunuz

  1. haşmet dedi ki:

   Turkcell çalarken dinlet üyesiyim. Barış Manço’ nun ” Hayır, hayır İnanmıyorum sana ” şarkısını beni arayanlara dinletiyordum. ANCAK; Turkcell içerisindeki bazı YOBAZ zihniyetler Referandum dolayısı ile Ülkemize mal olmuş Barış Manço’ nun bu şarkısını Çalarken dinlette bulunan şarkı seçenekleri içerisinden çıkartmış. Başta TURKCELL’ i bu uygulamasından dolayı kınıyorum. Çünkü bu tür uygulama Alenen YALAKALIK’ tır. Adama Sormazlar mı nerenize battı bu şarkı diye? YAZIKLAR OLSUN SİZİN GİBİ ŞİRKETE…! İlk işim üzerime kayıtlı 4 hattı Turkcell’ den çıkartmak ve bu durumu sosyal medya aracılığı ile herkese yaymak olacaktır…!

 8. Sinan dedi ki:

  Derdimi burada anlatmayacağım, çünkü kiminle görüştüysem top gibi bir oraya bir buraya yönlendirildim. Sadece diyeceğim şudur ki ; yaklaşık 15 senedir Turkcell kullanıcısıyım, bu duruma sessiz kalan, işine gelmediği için yapmayan, insanların 3 kuruşuna göz diken ve diktiren hiç bir kimseye hakkımı helal etmiyorum. Hepinizle diğer dünyada hesaplaşacağız..

 9. MELEK ADEMYILMAZ dedi ki:

  türcell müşteri hizmetlerinden çok şikayetciyim.İŞİ bilen kişi yok sürekli 72 saat sonra biz size dönecegiz diyorlar donen yok..çok yalan dolan laflarla satış yapıp birda dönül müyor allah rızası için birazda saglık bilgi verilmesi CUMA GÜNÜ 23.08.2013 CİHAZ TARAFIMA GÖNDERİLDİ BEN 26.08.2013 PAZARTESİ TÜKETİÇİ KANUNUN CAYMA HAKKIMI KULLANDIGI SÖYLEDİM CİHAZIN ALINMASINI TALEP ETTİM KIMSE BANA SANA DÖNMUYOR ALLAH RIZSI İÇİN BİRİ BANA SAGLIK BİLGİ VERSİN.

 10. MELEK ADEMYILMAZ dedi ki:

  BEN TURKCELL ŞİKAYETÇIYİM HİÇ KİMSE BİR SEY BİLMİYOR.

 11. Cemile Uyar dedi ki:

  28.06.2013 tarihinde Kütahya Turkcell’den kampanyalı 2 yıl taahhütlü Iphone telefon aldım.Aldığım gün 1 gb internet paketi olan tarifeye geçiş yaptım.İlk ay gelen faturam 265 TL civarı. 12.09.2013 tarihli 2. faturam 345 TL civarında geldi.Sorun şu ki:Ben akşam 17:00’a kadar maksimum bir saat olmak üzere Facebook kullanımı dışında herhangi bir internet kullanımım olmadı.Akşam 17:00 ‘dan sonra rutin olarak wifi’den bağlantılarımı gerçekleştirdim.İlk aydaki faturamın yüksek gelmesi üzerine Turkcell müşteri hizmetlerine başvurdum.Tarifeme artı 1 gb sınırsız internet 25 TL olacak şekilde ek tarife aldım.Sorunum şu ki maksimum bir saatlik internet kullanımı sonrası 300 TL civarındaki faturam nasıl geldi? (akşamları hep wifi üzerinden bağlantılarım var) acaba bana uygulanan internet paketi ücretlendirmelerinde bir problemmi var.Sorunumun en kısa sürede çözümlenerek mağduriyetimin giderilmesini istiyorum saygılarımla…

 12. Yusuf DURAK dedi ki:

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bulunduğum 12 Ekim 2013 tarihinde Kamu internet paketine üye oldum. Veri paket kullanmaya başladım. Fakat bana gelen mesajda yurt dışı veri kullanımından dolayı 33, 80 Tl veri ücreti kullandığımı gördüm. Neden kamu internet paketimden değilde GPRS den veri paketini kullandırtarak beni zarara soktuğunu bilemedim. 20 yıldan beri Turkcell üyesi olmama rağmen Türkiyeye döner dönmez başka bir şirkete geçerek üyeliğimi iptal ettireceğiz.

 13. 05352524357 dedi ki:

  yaklaşık 15 yıldır turkcell hazır kart kulanıyorum sohbet ve fırsat kanpanyalarından faydalanıyordum şu anda kullanamıyorum o yüzden turkcell,i değişticeğim.

 14. hüseyin dedi ki:

  uzun yıllar turkcell kullandım bi faydasını göreyim dedim telefon aldım aldım mı dolandırıl dımmı anlamadım ödemeyi yaptgınız gibi normal tarifenizden devam edebilirsiniz dediler öedmeyi yapmaya gittigimde hayvan daha iyi muamele görürdü bir fiyat çıkartılar aklım gitti zaten yazıklar olsun

 15. TURKCELL dedi ki:

  ulan utanmadan turkcelle laf söylersiniz kendiniz kullanın kendiniz takip edin telefon kullanmayı bilmeyen insanlar hat kullanırsa olacağı bu cahil dolu memleket

 16. oğuz dedi ki:

  turkcell vınn kullanıyordum faturalı. daha sonra kontörlüye geçtim bir buçuk ay önce ve bu gün bana yine fatura geldi. müşteri hizmetlerini arıyorum hattınız faturalı değil diye bağlamıyorlar bile beni. ki zaten müşteri hizmetler sadece turkcell şarkısını dinlemeye yarıyor başka bir faydasını göremedik daha!

 17. RIDVAN KARA dedi ki:

  turkcell ne iş tirki 1 senedir kullanmadığım vede 1000 milyar küsür para ödeyip kapattırdığım halde bana 10…11….12 ayların faturaları geliyor yazık günah ya ben kapattırdım türkcell ALLAH belasını versin vicdansızlar yemin ederim kapattırdım sinir oldum kullanmadığım hattı ödemem

 18. RAMAZAN TAVLI dedi ki:

  BENİM ADIMA 335, EŞİMİN ADINA İSE 254 CİVARLARINDA HAT AÇILMIŞTIR. BU HATLAR KESİNLİKLE BENİM BİLGİM DIŞINDADIR. 3 YILDIR HEMEN HEMEN HER GÜN KARAKOLLARA, SAVCILARA MAHKEMELERE, DURUŞMALARA ÇIKIYORUM. BU YÜZDEN ÇOK MAĞDURUM. MADDİ VE MANEVİ MAĞDURİYETİM GİDERİLMEZSE TURKCELL’ E DAVA AÇACAĞIM. BU MESAJA DA BİR CEVAP BEKLİYORUM.

 19. Samiye Geç dedi ki:

  yaklaşık 10 yıldır Türkcell kullanıcısıyım sadece yanlış bilmiyosam 500 dk konuşma hakkım var ne sms nede int.kullanıyorum bunun karşılığında 35 tl fatura ödüyorum.Ben emekli bir kişiyim bu bana ağır gelmeye başladı diğer operatörlerde konuşma+sms+int benim faturamın yarısına tekabül ediyor,inşallah bana sözleşmeniz vardı şuydu buydu gibi bahanelerle gelmezsinizde bende başka bir operatöre geçerim ,çünkü kendimi enayi gibi hissediyorum .Bu arada eşim benden bir yıl sonra faturalı hatta geçmişti onun faturası 20 tl onunla aynı haklara sahip olup farklı fatura ödemek beni üzüyor yeni müşterilerinize imkanlarınızı uygun sunup eskilere ise yükseltmeler yapıyosunuz ama artık dur diyorum ben gidiyorum hoşçakalın…..

 20. abdullah şen dedi ki:

  turrk sel ıletışım hızmetlerınden kampanyalı tel 10 tl odıcegım soylendı ama 18tl oduyorum aylık turk selden bu konuda yardım ıstedım yapacak bışey yok yok dedıler kıredı kardtımdan benden habersız para cekıldı beş altı ay ugraştım bızım bızım ıletışım fırmalarımızdan cekılmedı dendı ondan sonra ıletışım hızmetlerınden cıktı ama başkasını hesabına yukledıklerı konturun parasını benden aldılar okadar ayda benı oyladıkları halde

 21. münir ince dedi ki:

  kamu tarifesi paketinden yararlanıyorum. 13 şubat 2014 günü onay full yazıp mesaj gönderdim. ama tarifemin ancak 10 mart sonrası 52 tl olacağını sözlü olarak söyledi turkcell müştsri yetkiliniz. anlam veermiş değilim. eğer bu ay yani 10 şubat – 10 mart 2014 dönemi 52 tl dışında bir fatura gelecekse turkcell den acilen ayrılmak istiyorum. KONUYLA İLGİLİ BENİ ACİL ARAYINIZ LÜTFEN

 22. 05326277724 dedi ki:

  ben kamu hattı abonesiyim tarifem sabittir 12.03.2014 tarihinde müşteri hizmetlerinde görüştüm fakat hiçbir sonuç alamadım benim isteğim ayın 11 inde olan fatura ödemesini ayın 15 i veya 16 olarak istiyorum kampanyalı olduğum için yapamıyoruz diyorlar beni kampanyaya alırken böyle bilgi vermediler gereğinin yapılmasını istiyorum.gerekli birimleri aradığım halde gereken bilgileri alamadım .hepsi baştan savma bilgiler verdi istediğim bilgiyi alamadım eğer hiçbir sonuç alamazsam yıllardır abonesi olduğum türkcellden çıkmak zorunda kalacağım .kısa mesajla veya Email adresime bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

 23. SEMİH GÜNEŞ dedi ki:

  turkcellE gittim hat alırken bana istedıgım zaman ceza almadan kontrluye gecebılcegımı söyledıleR tamam alıyorum dedım yaklaşık 7 aydır kullanıyorum anlastıgım fiyat 26 tl her ay 35 40 tl arasında ödüyorum turkcell bayıısne gittim konturluye gecmek istedigimi söyledım 10 tl fark ödeyecegımı söyledıler kabul ettım ordan cıktım telefon caldı 80 tl ceza öducegımı söyledıler ozaman cıkmıyım 12 ay oldugunda cıkım dedım ama bu seferde yenı bir sözleşmeye sokmuşlar dunden ıtıbaren 12 aylık zamana girdim yıne ben kurtulmak ısterken yıne tahhattut yapıldı

 24. dnz. dedi ki:

  Hazir kart kullanıyorum ve hatdim babamin ustune kayitli ve babam faturali hat kullanıyor hazir kartima TL yüklemek istediğimi söyledim ve TL yükle yemi eklerini söylediler hat faturali hatda kayitli olduğu için yükleme yapamazsiniz diyor ben 8 senedir bu hatdi kullanıyorum ve ilk defa basima boyle birşey geliyor yeni hat almam gerektiğini söylediler . lütfen yardimci olun

 25. selcuk tataroglu dedi ki:

  11 yildir turkcell kullanicisiyim iki kere hattimda internet kullandim diye birkeresinde 160 tl fatura digerindede 35 tl internet parasi geldi ve tekrar boyle bir durumu bugun yasadim 50 klbyt ustu kullanilmis hattimdan 15 tl yansitmislar turkcelin bu sacmaliklari hakikaten insani sogutuyor eger iptalini yapmaxlarsa turkcele veda edicem ama turkcelin bu durumdanpek kaygilanacagini sanmiyorum pekde sallamiyolar zaten m6steri hizmetleri hicde sallamadi musteriye saygi bukadar buyrun iptal edin dediler …. Anlayana arkadaslar beni sallamayani ben hic sallamam

 26. suat dedi ki:

  15.senedir.sizinle.çalışdım.size.yazıklar.olsun.çünkü.ben.paketti.aşmamışım.90.aşağı.fatura.gelmedi.şimdi.avedayım.dünya.varmış.bütün.çevremdeki.insanları.ikna.edeçem.başka.oparetörlere.yönlendir.reçem.haram.zıkım.olsun.okadar.paralar

 27. ismet alkaya dedi ki:

  türkcell hiçbir şikayeti ciddiye almıyor biz nasıl olsa büyük bir firmayız diyor..bana da açık olmayan hatta 400 tl borç geldi icra avukatı arayana kadar böyle bir hattımın olduğunu bilmiyordum..hiç açılmayan aktif olmayan hatta ..her yere muracat yaptım..önce parayı ödeyin sonra hakkınızı arayın diyorlar..ver parayı hakkını arayana kadar yıldırmak istiyorlar..yani kısacası .ödemekten başka çare bırakmıyorlar..malesef burası türkiye…

 28. ugur ates dedi ki:

  ya sız nekadar cahılsınız kımse durup dururken sana fatura çıkartmaz bana nıye cıkmıyo o fatura bırakın su turkselı kotulemeyı ya kullanıp kullanıp sonra nıye böyle oldu dıyosunuz

 29. mehmet okyay dedi ki:

  türsel borcumu ödedim ama bana 2 fatura cıkıyo sonsa bu 11 12 aylar borcum olup olmadıni soruyom yok dediler ama şuan beni avkata dewrettiler bukadar zor durumda kaldım yani

 30. nursel dedi ki:

  merhaba turkcell faturamla ilgili turkcell den kaynaklı sorun var telefonla kouşuyorum hallediyoruz sorun yok diyorlar sonra telefonu hatta kapatıyorlar ve şuan 1 saattir telefonla ulaşamıyorum.

 31. nihat eltutan dedi ki:

  yaklasık bir yıl belkide daha fazla zamandır müşterinizim.daha öncesinde sizden cihaz kamyanyanızdan faydalandım.bunun için tşk ediyorum.6 ay sonra tekrardan kamyanızdan yararlanmak istedim fakat ödeme gecikmesini mazeret ederek onay vermediniz.sonucta günü birlik kapansada genede ödemelerimi yaptım.sonucta benden her ay ki ödemelerinizi yaptım.ben bundan tekrar yararlanmak istiyorum.

 32. suleyman kaya dedi ki:

  ben suleyman kaya hattım cevırdım ama daha aktıf degıl ama baya zaman geçti 2 hafta oldu neden aktıfleşmedi

 33. beyhan çetin dedi ki:

  bendede sorunlar ayne.5 şirket hattımdan hepsinin borçarını kapatıp,2 sini bireysele çevirip kullanıyorum.bunlar şirketi ve işyerimi kapatmamdan dolayı oldu.hatta 2012 nin 2.ayda kapatıyorum,2014 ün 4. ayın faturası geliyor tam 2 sene sonra.kapattıktan sonra bir numara için tam 4 fatura çıkıyor.ve adıma kayıtlı 3 adet türkcell hattım var.hadi adresime ulaşamadıkar diyelim.hatlarıma mesajdamı atamadılar,başka zaman bıktırıyorlar mesajlardan.yetmedi hukuk bürosuna havale ediyorlar.bor 10 katı çıkmış,nasıl olsa aptalızya.tabi kendilerince.bende ödemiyorum.gerekirse tüketiciler kurulu başkanlığına ve karşı dava açma niyetim var şayet çözmezlerse.insan obonesini elinde tutmak için çırpınırlar,diğer taraftan haksız ödenen faturalar için tekrar avukat ve icra ile tahsil etmeye ve abonelerini küstürüp müşteri kaybediyorlar.hanemizde en az 12-13 arasında türkcell hattı kullanan yeğenlerim var,böyle giderse hepimiz başka operatöre geçecez.geçmeden umarım çözerler.saygılarımla,kullandığım hat

 34. Serpil Çetin dedi ki:

  Merhaba ben Serpil. Yenidoğan-Sancaktepe-İst. da oturuyorum. Bulunduğum bölgede Turkcell Tim var Nisan ayında baya bi kabarık fatura ödedim ödenmemiş faturalarımın hepsini kapattım. Kasadaki çalışan bayana şu soruyu yönelttim. Borcumun hepsini ödedim dimi hiç küsürat falan kalmasın dedim. O da bana : Yok hanımefendi toplam borcu ödedeniz zaten kalan bakiye yok. ( 550 tl 75krş ödediğim net ücret) Ayrıca bu hattı kapatmam için ne yapmam gerekiyo dedim. – Hattınız kapanmış zaten dedi.
  Sonra 2 ay geçti benim evime fatura geliyo. Mayıs ayı için 31 tl Haziran ayı için 26 tl . Ee hani hattım kapanmıştı boşu boşuna ben iki ay fatura ödedim ve hat kapatma talep formu doldurmam gerekiyormuş böyle bir bilgi benimle paylaşılmıyor he bu olayları şirket yetkilisine anlattım müdür sıfatı alan kişiyi bana dediği kelime şu hatayı kendinizde arayın. Bu kadar terbiyesizlik olamaz.Sonra başka masaya geçip hat kapatma talep formu dolduruyorum. Ve ben talep formu doldururken gişedeki bayanın dediği bir tane daha faturanız var. Yalnız tutarını göremiyorum.Henüz çıkmamı. Yani ben boşu boşuna 3 ay fatura ödedim. Şuan işten yazdığım için fiş v.s yanımda değil. İstenirse bütün bilgileri aktarabilirim saatine kadar. Ayrıca benim mağduriyetim giderilmez ise Tüketici Hakem Heyetine başvurmayı düşünüyorum kamera kayıtlarından kimin haklı haksız olduğu çıkacaktır zaten ortaya..
  Konum ile ilgili geri dönüş beklemekteyim.

 35. metin dedi ki:

  nchatwalk servisi benim bilgim dışında belki gönderdikleri mesaj kutucuguna tıkladıgım için üye yapıyorlar .Türkcell de buna izin veriyor. Adamlara üye yapılma süreç ve yöntemini soruyorum sadece siz onaylamışsınız diyorlar ne üyelik formu doldurdum nede her hangi bir şeyi okeyledim. Gönderdikleri otomatik mesaj kutucugunu tıkladıgımdan bile emin degilim türkcell numaramla üyelik yapıp ismimi bile bilmiyorlar mail adresimi bilmeden üyelik yapıyorlar.türkcell de buna izin veriyor benim bilgim dışında yapılan üyelik sonunda faturama ücretleniyor gönderdikleri saçma sapan mesajlarla benden ve diger kurbanlardan üçret alıyorlar chatwalk ve türkcell i kınıyorum v

 36. emine/istanbul dedi ki:

  24 Şubatta Turkcell bayiiniz Gaziosmanpaşa ilçesinde Servet Bey, kontörlü hattımı 21 TL karşılığında faturalı hatta geçirme teklifinde bulunup herhangi bir evrak imzalamadan 1 aylık deneme süresinde beğenmediğinizde iptal etme sözü vermiştir. 1 ay sonra gittiğimde 24 Martta iptal etmek istediğimi belirttiğim halde bedavalarınız var deyip 18 Nisana kadar dakikaları kullanmamı söyleyip yine o tarihte gelmemi söylediler. 18 Nisanda iptal için gittiğimde Servet Bey iptal işlemleriniz gerçekleşti deyip herhangi bir evraklı işlem yapmamış ve kontörlüye geçebileceğimi söylemiştir. Daha sonra cep telefonuma gelen mesajta ” ödenmemiş faturalarım olduğunu ve ödenmezse yasal tahsilat süreci başlatılacağına dair” mesaj geldi. 40 TL fatura borcum çıktığını öğrendim.
  Konu hakkında Turkcell bayiiniz Gaziosmanpaşa İlçesinde Servet Beyle görüştüğümde iptal sözü vermediğini belirtip olasılıklar üzerinden konuşarak beni başından savmaya çalışmış ve müşteri hizmetleriyle sorununuzu çözün diyerek kabaca davranmış ve ilgilenmemiştir. Müşteri hizmetleri bize cezai işlem yapsın diyerek başından savmıştır. Verdiği eksik bilgilerden dolayı mağdurum.
  Karşılaştığım bu olay karşısında kandırılmiş, faturalı hatta geçene kadar verdiği sözleri tutmadığından dolayı Turkcell’e güvenim azalmıştır.
  Bu olay karşısındaki Haksız yere çıkan borçlarımın iptaline ve çalışanız Servet Beye gerekli uyarının yapılmasını istiyorum.

 37. suzan güneş dedi ki:

  bencede yazıklar olsun türkselin başındakilere

  1. Hasan TUMAN dedi ki:

   elin adamı bizi niye AB’ye almıyor, TURKCELL vari şirketler vatandaşı koyun gibi gördüğü sürece bu işler düzelmez…basit bir hat kapatma talebime bile kayıtsız kalınıyor, müşteri hizmetlerindeki şahıs resmen hayatımı sorguluyor dakikalarca…Adeta şeceremi çıkartıyor benim…merak ediyorum bu zihniyetle bizler nereye kadar gidebiliriz…sadece yazıklar olsun diyeceğim…

 38. murat bütün dedi ki:

  5392885066 nolu telefonumun numarasını neden bir başkasına reklam amaçlı bilgi veriyosunuz hergün birkişi arıyor ben otelden arıyorum üç soru soracagız bilirseniz bedava tatil kazanacaksınız veya digeri msm indirim var tatil fırsatı kaçırma diye niçin benim ve eşimin çocuklarımın numarası başkaları tarafından bilinsin ya bizi dolandırsalar sizi mahkemeye veriyorum haberiniz olsun hakkımı sonunakadar arıyacagım

 39. aziz dedi ki:

  Ben turkcelin kuruldugundan beri abonesiyim. Eskiden konusma ve herturlu islem daha pahaliydi. Ama bugunku kadar gucune gitmiyordu. Bugune kadar 100’un uzerinde hat almisimdir.(yabanci musterilerime). Asil benim sikayetim , yuksek bir bedel karsiliginda ozel bir numara aldim.(timden) yaklasik 2 sene sonra bu hatti faturaliya gecirdim. Hatirlamiyorum ama bu islem icinde bedel odedim. Bu hatti kardesim yaklasik 1.5 sene kullandi. Cok yuksek faturalar geldi, hepsini odedim, son olarak 2 seneye yakin telefonu kapali tutup yinede gelen butun faturalari odedim. En son timde baska borcu olup olmadigini sordum. Yok dediler, bende baska bir operatorle konturlu olarak sozlesme yaptim. Bir hafta sonra bana 100tl borc mesaji geldi. Bunu anlamakta zorlaniyorum. Ama bu sefer bende hakkimi arayacagim,ulastirma bakanligina, rekabat kuruluna ve tuketici hakem heyetine butunbelgelerimle basvurdum. Ben telefonu hic alo demeden 2 sene odedim, bana simdi hukuk burosundan arayarak borcumun 340tl, gecikirsem bu rakamin 500tl nin ustune cikacagini soyloyor. Defalarca hatalarini gosterdim, ne geri donen oldu, nede hatadan vazgecildi. Gercekten bunu okuyan biri varsa ki inanmiyorum benimle temasa gecsin. Ama personel degil, gercekten kurumda yetkisi olsun.

  1. Ayse dedi ki:

   bende sizin gibi boyle magdurum 180 tl lik borc 490 tl oldu

 40. kasim şeren dedi ki:

  Merhaba ben faturali hattimi borclarimi ödeyip kapattim bi makbuz falan almadim yani kapan dibini dair aradan iki hafta geçti ve fatura geldi hic kullanmadigim halde 42 YTL kullandigimda gelen tutar 31.50 YTL bunasil is arkadaş sonraki ay yine 84 YTL te cikti ben umursamadim ama avukat icra bine yaa haracmi kesiyorsunuz yoksa asalak gibi parazit gibi insanların haklarinami tecavüz ediyorsunuz bu hattin borclari ve hernesekilde olursa olsun odemicem ve sarkici olmak istiyorum bunu basaricam bigun kameralara konuşurken siz turkcell yaptiklarinizdan ötürü şikayet edicem tabi benden ozurdilerseniz hatanizi düzeltirseniz sorun yok ama zittima gelenin de affederim bende asla yok küçük hataniz yüzünden basiniz agrimasin kapatin faturami 96 ayrıca iptal edilmese hattimida iptal edicem

 41. ZEHRA GÖKMEN dedi ki:

  …….numaralı vınn sahibiyim allah belasını versin ki bu vınnı turkcell den almak gibi bir aptallık yaptım zamanında şimdi bana 10 gün kala hukuk bürosu 556 tl lik ödeme yapmam gerektiğini yapmasam icra mahkemesine vereceklerini söylediler. Soruyorum size şimdi, hukuk bürosu beni bulabiliyor da bu kadar borc coğalana kadar turkcellin kendisi nerdeymiş ???

 42. rabia dedi ki:

  turkcell kadar sadece kendi hesabını düşünen bir operatör yok.açıklayıcı bilgi vermeden faturaları yüklüyor.haziran ayında tamamen kurtulacam turkcellden

 43. türkan dedi ki:

  Ya bu turkcelin a. b. versin..Ya bir saat içinde turkcelle ulaşılmazmı kardeşim. üç defa aradım 15-20 şer dk arasında beklettiler. çok canım sıkıldı. müşteri şikayet hattını aradım. onlara hiç ulaşamadım. Bu nasıl olur yaaa. Turkcel şöyle çeker böyle çeker diyorlar turkcelin kendisi kapsama alanı dışında. kendisine ulaşılmıyor. başkasına ulaşsak ne fayda

 44. rıza OGUZ dedi ki:

  yaklaşık on yıldır kullanıyorum her ayda400,500 arası fatura oduyorum num. ıkı gundur telefonum dışarı görüşmelere kapalı bana verdıklerı cevap ıse eksık evrakım varmış 10 yıldır yenımı aklınıza geldı ve işimin en yoğun olduğu gun telefonum kapalı ve muhatap yok yazıklar olsun turkcell sana ….

 45. perlan halitoğlu dedi ki:

  faturam yatırıldl evraklarım eksiksiz ve tlf aramalara kapalı.arayıp bir zahmet uyarmadan kapatıyorsunuz gerekçeniz nedir. bir açlklama yaparsanız sevineceeeeezzzzz.

 46. MURAT EROL dedi ki:

  TURKCELL
  1-1,5 ay önce sim kartlar değişecek diye tüm kullanıcıları sim kartları değiştirmek zorunda bıraktılar. Sim kart değiştirmesi Turkcell abone merkezlerinde Saatlerce bekletildim. Bu yetmezmiş gibi hala mobil imzamı kullanıma açmadılar defalarca aramama rağmen. Ve de mobil imza tutarını da hala tarafıma ödetmekteler. Defalarca müşteri hizmetlerini aradım. Her defasında probleminizi ilgili üst yönetime ileteceğiz cevabı aldım. Sonuç: Hala mobil imzamı kullanamamaktayım. TURKCELL SINIFTA KALDI AVEA BU HIZMETTE COK BASARILI

 47. Tayfun ATİK dedi ki:

  nolu faturalı hat kullanıcısı olarak işim gereği Tunceli ili Ovacık İlçesi Hanuşağı Köyünde bulunmaktayım. Bulunduğum iş yerine 1,500 metre mesafede Hanuşağı Köyü sınırları içerisinde türkcell’ e ait verici istasyonu olmasına rağmen telefon ve internet hizmetinden yararlanamamaktayız. Konuyu müşteri hizmetlerine defalarca iletmemize rağmen herhangi bir sonuç alamadık.

 48. genel dedi ki:

  Turkcellin yakın zamanda uyguladığı ekonomik paket tamamen tüketiciyi aldatmaya yönelik çünkü gönderdiği bilgi mesajı ile
  yapılan uygulama tamamen farklı, sizden 15 TL düşüyor sonra yine ücretli konuşmaya devam ediyorsunuz daha sonra ilintisiz bir mesaj geliyor efendim özgür paket diye bu tür uygulamalar sadece turkcele prestij kaybettiriyor. Şuan için paramın karşılığını alabileceğim başka firmalar arıyorum…

 49. dolandırıcılık dedi ki:

  8035 tarafından dolandırıldım 25 tl paket eklemek istedim türksel dedim güvendim kredi kartı bilgilerimi verdim paket halan olmadı zaten vergi vs kesinti olmuş orayı geçtim hesabımda 25 tl harici bilgim olmadan 51 tl daha çekmişler arıyorum iptal ett diyiyorum benim bilgim olmadan nasıl böyle bişey olur diyiyorum böyle bi hakkımın olmadıgını dile getiriyor yazıklar olsunya 20 yıldır türkselliyi ben ve ailemde 4 adet hattımız var hepsini vodafona taşıyacam magduriyetim giderilmesse

 50. recep kaya dedi ki:

  babamın telefon faturasını yatırdığım halde tel hala açılmadı müşteri hizmetlerini arıyorum borcu var ödeyin diyor postaneden bankadan türcel iletişim merkezlerinden ödeme yapmak için gittiğimde sizinle dalga geçmişler borcunuz yok diyorlar bu nasıl bir saçmalıktır anlamadım

 51. mustafa aydın dedi ki:

  26tl faturalı hat aldım fakat 2 aydır çeşitli bahanelerle yüksek miktarda fatura geliyor sadece 26 tl gelecek dedikleri halde hep yüksek gelmekte elemanların ciddiyetsizliği ayrı bir sıkıntı bu sorunum çözülmezse hakkımı hukuki yollardan arayacağımı bildirmek isterim çünkü kendimi kandırılmış hissediyorum

 52. Anonim dedi ki:

  Sayin turkcell avea birlesmenize istiyoruz! Ve avea birlesirseniz daha iyi olur saygilarimla cevap gonderiniz

 53. metin dedi ki:

  bu turkcellin bu kadar karaktersiz olduğunu bilmezdim , beni arayarak anket adı altında hattımdaki TL leri aldı hırsızlar.

  1. hasan dedi ki:

   aynen kardeşim turkcell bu kadar karaktersiz

 54. müşteri hizmetlerini özelleştirmişler dedi ki:

  allah belanızı versin ulan koca şirket siniz sözde bi müşteri hizmetlerniz vardı onuda özelleştirip berbat ettiniz konuşmayı bile bilmiyorlar iyice rezil bi şirket oldunuz önceden hiç yoksa arayınca derdimizi anlatabileceğimiz adam gibi insanlar vardı şimdi hepsi soysuz vasıfsızlar ben platinum üyeyim birde ama artık iptal ettiriyorum sizin gibi iğrenç bi şirkete para kazandırmak yerine telefon kullanmam daha iyi….ha bide size kendi mailimi verecektim oldu

 55. zeki yazici dedi ki:

  Türkcelden faturama aldigim t40 cep telefonundan hic memnun kal.adim surekli sikinti yasiyorum servise gonderiyorum bir turlu yapamiyolar iki aydir seviste lanet olsun turkcelli olduguma sikayet ediyorum buedan helalmi o cihazin parasi size yoklukla oduyorum ben bu cihazin parasini cihazin taksidi bitsin cikcam turkcelden

 56. orhan dedi ki:

  en son pendik şengüller yetkili bayinizden aldığım taahüt ettiğiniz 5tl ödemeli T20 MAXİ PULUS CİHAZIMDAN HANGİ GEREKÇEYLE 18 TL KESİYORSUNUZ DİYE EN AZ 6 AYDIR 10 GÜNDE 15 GÜNDE BİR ARAMAMA RAĞMEN HATANIZI DÜZELTMİYORSUNUZ DEFALARCA EN AZ 20 DEFA SÖZLEŞMEMİ İSTEDİĞİM HALDE GÖNDERMİYORSUNUZ SİZİ KINIYOR LANET EDİYORUM LÜTFEN BENİ DAHA FAZLA KIZDIRMAYIN BU SORUNUMU ÇÖZÜN RİCA EDİYORUM SÖZLEŞMEMİDE OKUNACAK ŞEKİLDE EV ADRESİME GÖNDERİN

 57. Emrullah Çınar dedi ki:

  en eski hat kullanıcılarınızdan birsiyim 2 hattım var.
  fakat size ulaşmak nerdeyse mümkün değil.sorunlarımıza yardımcı olunmuyor.bilgim dışında video spor servis ücreti(14,0)ve ses net ücreti(31,0)kesilmiş.zorla ulaştım görüşmemiz yarıda kaldı ulaşamadım. öyle bekliyorum.mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.böyle giderse hattı değiştireceğimi bilgilerinize arz ederim.acele cevap bekl.

 58. murat aşkın dedi ki:

  ben kilis polat iletişimden yaklaşık 10 ğün önce bir tane faturlı hat aldım ve bu hattin üzerine apihone 6 aldım ve bu telefon arzalı çıktı telefon 10 ğün teknik servise ğitti ve mağduriyetim ğiderilmedi telefonun tekrar 10 ğün daha ğitmesi için bana söylemde bulunuluyor ve ben de sanayi bakanlığına şikayette bulundum benim mağduriyetimin ğiderilmesini talep ediyorumm

 59. mehmet comak dedi ki:

  ben mehmet comak bingol adakli erler koyunde koyde ki herkes turkcell kulaniyor ama hic kimse memnun degil bizim hemen yan tarafimizds kule yapilmis koyun her tarafinda telefon cekiyor ama biz tepelere cikmadan telefon cekmiyor koyde en 100 kisi telefon kulaniyor bizler teleon kulanirken daha iyi bi yere sahip olmak isteriz

 60. ds dedi ki:

  vvvv

 61. BURHAN CEBI dedi ki:

  sohbet 200 kampanyasındayım
  kampanyam ayın 13 unde bıtıyor sohbet hattım onucunden once bıttı sohpet 200 hattımın tekrar devan etmesı ıcın ayın 11ınden 20 lıra yukledım 2 gun sonra gelen mesajda -6 tele oldugu belırtıldı yanı ben 3 gunde 26 lıralık konuşma yapmışım
  bunlar osmanlının kanını emen GALATA BANKERLERINDEN BETER kanımızı emıyor emeklı bır adam 3 gunde 26 lıralı telefon konuşmasının bedelı ayrıca daha oncede bu tur sıkayetletım oldugunda musterı temsılcısını arayarak ıkazda bulunmama ragmem

 62. murat dedi ki:

  kullanmış olduğum telefon hattımın faturası her ay paket dışı faturalandırılıyor.dolandırıcılık seziyorum.bu tam sekiz on aydır bu şekilde devam etmekte.her defasında şikayetimi dile getirmeme rağmen binbir türlü bahaneler sunuluyor ve önlem alabilme adına sınırlandırma koyduruyorm.bu dolandırıcılığı bir türlü engelleyemiyorum.turkcele olan bağlılık ve güvencemi kaybediyorum.Aile içi ve dışındaki tüm turkcellilere bu şikayetimi bildirip aboneliklerini fesh ettirecem.diğer superonline aboneliklerimizide iptal ettirip,başka operatör firmaları ile anlaşacam.eğer ücret indirimlerim ve farklarım iade edilmezse ,indirimolarak yansıtılmazsa yasal yollara başvuruda bulunacam.sosyal medayada ve tüm yayın organlarında olumsuz olarak şikayetlerimi her fırsatta turkcelle ilgili yayınlayacağım.bu sayede rakip operatörlerinize abonelerinizi kaptırmış olacaksınz.kalitenizi ve politikanızı üç beş kuruş vatandaşın cebinden haksız olarak çalarak düşürmemelisiniz.

 63. muharrem dedi ki:

  15 mayıs 2015 ve 16 mayıs 2015 tarihiğnde iki kez olmak üzere toplam üç kez müşteri hizmetlerini aradım ayrıca ikamet ettiğim manisa akhisar turkcell canitez iletişim Tahir ün caddesi no;67 deki yetkili arkadaşlar ile görüştüm ve kimse bana yaşadığım sorun ile ilgili yardımcı olmadılar mahduriyetimi gidermediler akhisar canıtez iletişimdeki arkadaşlar bana hattımı kapatmamı veya avea veya vadofon a taşımamı söylediler benim 19-tl yaz 500 paketim vardı 14 mayıs 2015 de yenilenmesi gerekiyordu telefondaki, bayan bana saniyelerle tarife yenilenmesini kaçırdığımı telefon görüşmesini 1 dk daha geç yapsaydım tarifemin yenileneceğini söyledi canıtez iletişim merkezindeki bayan arkadaş ise 15 mayıs 2015 saat öğlen 12 27 de paketimin aktif olacağını o saate kadar arama yapmamam gerektiğini söyledi asyrıca canıtez iletişimde benim açıklama yapmama izin vermediler ve çalışanların ve müşterilerin içinde hakaret derecesine varan ithamlarda bulundular.Ben şunu anladım Turkcell de müşteri fazlalığı var ve 0.33 kr için yani anlayacağınız tarzda 1-tl nin 3 te 1 i kadar bir bedel için müşteriyi hat iptali veya hat taşımaya yönlendirme var.benyaşadıklarımı ayrıntalı ile 16 mayıs 2015 tarihinde saat 17 12 deki telefon görüşmemde arkadaşa anlattım zaten görüşmeler kayıt altına alınmıştır.Olay bundan ibaret ama tüm konuşmaların sonunda söylenen şey yapacak bir şey yok isterseniz hattınızı kapatın

 64. filiz akkaya dedi ki:

  TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş.’YE

  Şirketiniz bünyesinde kullanmış olduğum … no.lu hat aboneliğimin feshedilmiş olması ve BTK’nın 2013/DK-SDD/580 sayılı kararı kapsamında vergiler dahil 34,69 TL’nin tarafıma iade edilmesi gerekliliği ile ilgili 27.05.2014 t.li bigi yazınızın (EK.27.05.2014 T.Lİ bildrim yazısı) tarafıma gönderilmesi sonucu 06.04.2014 t.li Müşteri Hizmetleri ile görüşmem neticesinde 15 gün içerisinde iade işleminin yapılacağı bildirilmiş olup gerek internet üzerinden gerek Müşteri Hizmetleriniz aracılığıyla konuyla ilgili olarak talepte bulunmuş ve kendi adıma kayıtlı IBAN hesap bilgilerimi bildirmiş olmama rağmen hesabıma herhangi bir iade yapılmamıştır.

  İş bu faksın tarafınıza iletilmiş olmasını mütakiben 34,69 TL’lik iade işleminin TR15000 6200 01300 0006 6605 97 no.lu kendi adıma kayıtlı IBAN hesabıma aktarılmasını ve iade işlemi ile ilgili tarafıma bilgi yazısı gönderilmesini ve gereğinin yapılmasını talep ederim. 11.06.2015

 65. erdal ersin dedi ki:

  firmanıza 2013ten beri faturalıyım bu faturayı devamlı ödemek durumdayım 01 07 2015 tarihinde saat 11 0sıralarında türksel .den aranarak fturamın 180tele olarak görüktünü 2 işgünü içerisisnde tekrardan aranıp 312.89 olarak yansımasını bildirildi telefonumun fatura ödeme tarihi gelmeden kapatıldı üzerine bende temsilciniz olan esra görüme saladım bu esnada takım komutanı olan esrahanım fendiyele görüşmesaladım faturamın yüksel geldiinden dolayı kısıtlama ara ödeme yaplması taktirde telefonunuzu açıldınnı göereceksinizdedi bende bu konu esnasında faturamın neden kabarık geldini beyan etim hanfendide özel servislere uye olunduundan dolayı gerek firmamız tarafından işlem yapılmacanı beyan ederek telefonu suratıma kapatarak tekrardan arayıp temsilciniz olan deniz hanım efendiyle görüşme salandı görüşmede şunu izgetirerek firmamız bazı firmalara balı olmadıın dan dolayı biz faturanızı orta birseviyeye getiremicenı kendi isikafetine dayanarak 50tele indirim salıcaını beyanda bulundu bu beyanı kabul etmeyip faturamın dusurulmsı hakında madur oldumu beyan edip kulanmadıım faturayı ödemek zorunda bıraktını beyan ederek telefonu suratıma kapatmıştır bu telefon kapanışlarını suratıma hakaret algılamak tayımdır bunun için faturaman orta seviyeye getirilmesi öne koyarak kendilerine bilgi verildini arzederk ödiceim mikrtarın 180 tele oldunu soyledım geri kalan miktarı kabul etmicenmi beyan ederim bukonu için gereini yapılmasını telen kayıtlarınının dinlemsini rica ederim

 66. Etdal ersin dedi ki:

  Turksel genel mudugenene faturamin 1.8tl olarak gorukuyor …… numarali telefonuma 180tl bigelip arti aradan 3 gun gecmesi uzerine turksel musteri temsilsisiyle gorusme saladim telefonumun benden habersi baskalari tarafindan girilip vidyo muzik ve farkli kanalara girilip uye yapilmi benim habrrim olmadan bende bukonu uzerine musteri takim komutani olan esrahanim efendiyele gorusme saladim hanfendiye faturayi kabul etmeyip yariya dusurulmeaini bukonu hAkinda madur oldumu beyan edim esra hanim efendide benim yapacaim bisey olmadini beyan edip telefonu surayitima kapatmistir bende bunun uzerine tekrar turksel musteri temsilcilerini ariyarak madur oldumu beyan edip esra hanim efendi hakinda sikayete bulundum bu telwfonubsuratima kapatmak benim icin buyuk bir hakarwt oldunu beyan etim ardindan saygideyer hanfensisen takim komutaninina balamalarini rica etim onlqrda takimkomutaninini baladiinsa denİz adindaki sqygideyer hanfendiyle gorusme salasim onada madur surumda olsumu beyan etim oda esrahanim efensinin dedigibi konusup telefonu suratima kqpati bende bunun uzerine tutksel genel mudurlunu ariyarak durumu iza ettim onlarda biz ilgilenmiyoruz bukonu hakinda diye musteri temsilcileri bakiyordemesi uzerine beni tekrar musteri temsilcisine aktarilildim bukonu izerine musteri temsilcisi beyfendiyle gorustum oda beni takim komutani olan sebnem hanima aktardi bende sebnem hanim efendiyle musurlunuzu qrayip ilgilenmesini beyqn edip yonlendirmeyi sizyaptini bildirdim ordaki sebnem hanim benim yapacqim bisey olmasini beyan edip telefonu kapqti besdaka sonrq bidahq aradim emin bey cilyi telefona musteri temsilvisi olan emin beye takim komutaniniİ balamasini rica etim takim komutani kendisi oldinu beyan efip takim komutqnina balqyqmicqni soyledi bende takim komutaniniza bqlamadinizdan dolayi kendi kqniDa sikayete bulun mqnizi soyled emin beyde telwfonu kapati bende bunun uzerine bidaha aradim busefer sedat beycikti telefona oda arkadasi olqn eminbey adina sikayet dilekvesi olustirmicani dile getirip hakarete bulunmaya baalamiatir ve telefonu sorgusus soyelsi telefonu kapamistir telefonu bidaha aradimda bifaha sedatbey cikmistir telefona ismimi soyledim andq telefonu kapamistir ben bu telefonu neden neicin kapandi hakinda bilgo almak ve emin bey hakindasa sedat bey hakindada yasal islem baslatop gereini yapilmasi ivin canimi ortaya koymahazirim herseyi goze qlip birmusteri yonetimi hakinda hemde temsilcoleri hakinda yasal islet baslatacaiimi beyan ederim benim odiceim fatura 180 teledir gerisini odemicemi beyan ederim turksel ne sorlulari ilgileniyor nede genel.merkezi ilgileniyor bukonu hqkinda turksel genelmudurlune noter karsilikli sikayet dileksexi go dereceimi beyan ederim hivkimse benimle ilgilenmek iatemiyorlar dimdi neyapmam gerektinide bilmiyoru.m enkisa zamanda bilgilendirmenizi rica esiyorum sqygilatimia erdal erwin mimar sinan mahalesi selvi sokak no 10 daire 3 atqsehir kayisdagi

 67. Demet dedi ki:

  Sinemaya hic gitmedigim Halde limit dolu dediler ve cebimden odedim bileti musteri hizmetleri zubeyir bey bir daha olursa bizi arayin dedi ne olacak ozaman dedim onada yanit yok yani.. hatti kapatip 30 tlye baskabir operatore gecicem. .

 68. hasan dedi ki:

  TURKCELL SUPERONLINE nın Hediye Tuzağına Sakın düşmeyin….!
  24 ay taahhütlü 55 TL ye Fiber internet sözleşmesi yaptım,ancak taşınmam sebebiyle geriye kalan 9 aylık süremi fiber olmadığı için yalın internet talebinde bulundum fakat 24 ay yeni taahhüt ile aylık 74 TL ödemem gerekiyormuş,
  -neden bu fark 55 yerine 74 TL
  -neden 24 ay yeni taahhüt zorunluğu
  uyanıklar bana sözde D-SMART hediye etmişlerdi 3 ay kullandıktan sonra iade etmiştim,ancak bu hediyenin bile bedelini 505 TL olarak istiyorlar bin bir hileli yöntemlerle müşteriyi aldatmada ustadırlar
  hiç bir tekliflerini kabul etmedim ABONELİK İPTAL FAXI gönderdim
  Devletimin yasaları vatandaşlarını bu işkencelerden korumaya yetmelidir.
  “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa bir koyunu, Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer’den onu”

 69. yemen egemen coşkun özdogan dedi ki:

  arkadaşlar turkcel hat almayın benım faturalı hattım var 4 aydır sabıt numaralar benı arıyamıyor.yanı bır kişi sabıt bır numaradan benı aradıgı zaman wodofana aıt boyle bır numara yok dıyor.. 25 gun önce sıkayette bulundum. hala cozum bulamadılar.. turkcel hat alacaklara duyrulur…bır arkadasım aynen şunu dedı operator kurnazlık yapıyor senı numaranı yönlerndırmeye almış vde senı arayanlara 1 kontur yazdırarak haksız bır kazanç saglıyor yanı turkcehll gıbı düstugu hale bakın

 70. hüseyin kala dedi ki:

  turkcell tl yüklemek için 8035 i aradım yükleme yaptıktan sonra kartımdan 57 tl ayrıca kesildiğini gördüm.tekrar 8035 i arayınca biz size söyledik siz onay verdiniz dediler halbuki böyle bir şey yok.turkcell bizim için büyük ve güvenilir bir şirket ama böyle birşeyle karşı karşıya kalınca kredi kartı dolandırıcılarına denk geldiğimi sandım.böyle işler size yakışmıyor.reklam için milyonlar harcıyorsunuz ama bu durumlar imajınızı zedeliyor.8035 ile ilgili internetteki şikayetlere bir bakın…..

 71. oguzhan ucar dedi ki:

  Babamin vefat etmesi sonucu turkcel hattini kapatmak uzere tim merkezine gittim fakat benden 30 tl cayma bedeli istendi verilen cevap karsisinda sok oldum olen bir insandan nasil cayma bedeli talep ederler turkcel le yakismayan bir hareket ve kendim ve ailemden herkes kesinliklee turkcell ile baglantimizi kesicez …

 72. Hasan dedi ki:

  02.09.2015 tarihinde saat 21.30 ta konuştuğum müşteri temsilcisi bana verilen 60 MB. 60dk. 60 SMS lık hediye hoşgeldiniz paketini hataen iptal etmiştir. paketimin geri verilmesi sağlanamamıştır. Ve 02.09.2015 tarihinde 23:45 te konuştuğum adını betül olarak belirten hanımın verdiği hizmetten de memnun kalmadığımı belirtirim. Haklarımın geri verilmesini istiyorum. Bunun için ne gerekirse yapılsın ses kayıtları incelensin lütfen. Paketimin geri verilmesinin sağlanmasını rica ediyorum. Aksi taktirde tüketici haklarına başvuracağımı. Ve hakkını sonuna dek savunacağımı belirtirim

 73. İrfan Günay dedi ki:

  turkcell tv ve superonline hizmeti almaya başladım.. ancak fatura konusunda sorun yaşamaktayım.. internet üzerinden şikayet oluşturdum.. hala sorunum çözümlenmedi.. bugün müşteri hizmetleri telefonuma çağrı attı.. 1 kez çaldı kapandı.. ne kadar enteresan bir kurum.. 3-4 defa şikayet formu doldurdum.. kimin umrunda.. benim anladığım şu.. sadece insanları abone edene kadar uğraş var.. yani sözleşmeyi veya taahhütnameyi imzalayana kadar.. sonrasında karşınızda hiç kimsecikler yok.. ara da bul.. amaç öyle ya da böyle para kazanmak.. müşterinin mağduriyeti o kadar da önemli değil..

  1. Fulya dedi ki:

   28 Eylulde almis oldugum 300 dk,1 GB paketi 2 gun sonra kapandi . Telefonla 2 saat gorusmeme ragmen olumlu yanit alamadim. 25 Tl odeme me sadece 300 dk yuklenmis,her nasil olduysa internet kutlanmissiniz oda Oyle bitmis dediler .yani bir sekilde 2 gun bile kullanmadigim paketi ic ettiler.Bu gune kadar cok memnun oldugum Turksel bile artik guvenirligini kaybetmistir..Turkiyede yasamadigima birkez daha sukrettim:((((

 74. Handan yeter dedi ki:

  Kamu paketi tarifem var ancak; 8 aydır paket dışı kullanım diye paket ücretimin yarısı kadar ekstra ücret faturama tahakkuk ettiriliyor. Yaklaşık 4-5 yıl önce aylarca fazla ücret ödedikten sonra hattıma bir üyelik yapıldığını öğrendim nasıl üyelik yapıldığını anlayamadım yanlışlıkla evet tuşuna basmış olabileceğim söylendi. Ancak benim iptal etme başarısını gösterebilmem çok zor oldu. İlgilisine ulaşana kadar epey yıprandım. Bunun üzerine interneti telefon üzerinden kullanmamama rağmen hiçbir üyelik internet bağlantısı vs istemediğimi tüm bunlara karşı bir engel uygulama varsa yapılmasını istedim. Dolayısı ile paket dışı kullanımın dakika aşımı olabileceği ihtimalinden başka bir seçenek benim adımda yoktu.
  Dakikalarım bana sanırım yetmiyor yeni bir pakete geçsem diye bir bayii e gittim. Benim goller cepteye yaklaşık 8 ay önce bir üyelik yapmış olduğumu söylediler.
  İlk tecrübemden sonra tüm önlemlerimi almış olduğumu düşünüyor ayrıca çokta dikkatli davranıyordum. Buna rağmen ben türkcell müşteri hizmetlerine ulaşmak için tc kimlik nolar şifreler isteniyorda bir üyelik için belkide evet tuşuna yanlışlıkla basmış olacağım belirtiliyor
  ayrıca sonradan türkcellin bir uygulaması olduğunu öğrendiğim goller cepte üyeliği tüketici uyanmasın diye üyelik olarak değil paketdışı kullanım olarak faturalandırılıyor kurumsal bir şirkete yakışmayan bu uygulamadan ötürü hukuksal yaptırımı denemek dışında hiç bir seçenek sunulmuyor. Bu durum karşısında empati yaparak durum değerlendirmesi yapacağınızı umut ediyorum.

 75. Handan yeter dedi ki:

  Şikayetimi bir önceki mailde belirttikten sonra diğer şikayetlere göz attım.
  İnsanların nasıl aldatıldıklarını kendi tecrübelerimi de dikkate aldığımda daha iyi anladım.
  En kısa zamanda hattımı kapatıp çoğu arkadaşım gibi başka bir hatta geçmeyi düşünüyorum.
  Umarım al birini vur diğerine durumu söz konusu değildir.

 76. Handan yeter dedi ki:

  Türkcell üyeliklerinde bu kadar sorun yaşanıyorken müşteri memnuniyeti ne yapar?
  Şikayet bildirimlerinde görevliler niçin aynı cevabı verecek diğer görevlilere sizi yönlendirir?

 77. senay dedi ki:

  ben tursell kullanıcısı olarak isyan ediyorum kullandıgım ve eşimin kullandıgı tursell hattını 4 aydır fazla fatura öduyorum muşteri temsilcileri hepsi 4 aydır aynı seyleri söyleyip geçiştiriyorlar bozyakadaki tursell bayiniz birsey yapamıcanı söyluyor paket degiştirmenin faturaya yansıtılcanı bize söylen medi bu durumdan çok sıkıldık artık tüketici hakları şikayet ettim

 78. adem demir dedi ki:

  Turkcell ismini duymaktan bizi nefret ettirdiler Benim sıkıntım Turkcell ve çözüm ortağı codex ile…Aylardir topu birbirlerine atiyorlar ve yetkili kimse ile gorusturmuyorlar beni Bolge mudurleri telefonuma cevap vermiyor mesajima da ayni sekilde…ve icraat baslattilar…Duyurabilecegim her yerde bunlarin sahtekarligini

 79. melih yavaş dedi ki:

  Bu hattın 5 6 yildir kullanıyorum bi sikinti yasamadim sadece 2 ay internet cekmedi belirrttim duzelmedi yine birsey demedim ama gecen haftalarda paketim bitmis ve asim yapmışım aradim paket sundular aldim ve ayda bir kere demedi temsilciniz yine asim olursa arayin dedi aradim yapmadilar her ay 150 200 tl fatura ödüyorum. Bu ay 249 tl geldi 40 tl asim yap sikinti yasamadim sadece 2 ay internet cekmedi belirrttim duzelmedi yine birsey demedim ama gecen haftalarda paketim bitmis ve asim yapmışım aradim paket sundular aldim ve ayda bir kere demedi temsilciniz yine asim olursa arayin dedi aradim yapmadilar her ay 150 200 tl fatura ödüyorum. Bu ay 249 tl geldi 40 tl asim yapmışım ben bu faturayi odemicegimi ve gerekli yasal tüketici haklarimi sonunu kadar ariyacagimi size beyan ederim. Turkcellede butun iliskimi kurumsal hattlarimi iptal ettircmışım ben bu faturayi odemicegimi ve gerekli yasal tüketici haklarimi sonunu kadar ariyacagimi size beyan ederim. Turkcellede butun iliskimi kurumsal hattlarimi iptal ettircegim

 80. SİNEM ŞİŞLİOĞLU dedi ki:

  TURKCELL firması ile aylık 49 TL’lik anlaşmam var, konu Türkiye’de faaliyet gösteren lokal GSM operatörü: son 4 aydır min 110 TL’lik faturalar göndermektedir. Bunu çözüm ortakları olduklarını söyledikleri YBS firmasının hizmetlerine karşın olduklarını ifade ettiler. Bu durumdan kurtulmak için yaptığım başvurularda, kendileri beni 4 aydır ordan oraya oynatıp her ay yeni başka bir üyelikle taçlandırılmış durumdalar. Geçen ay hepsi iptal dendi, bu ay gelen faturam yine fahiş bir bedel.
  Faturam 49TL den yumuşak bir şekilde 100-150 tl lik bedellere çıkarılarak bu standarda bağlandı. BEN DE DAHA FAZLA KURBAN OLMAMAK İÇİN TURKCELL İLE İLİŞİĞİMİ KESTİM. AMAN DİKKAT SİZ DE MAĞDUR OLMAYIN. TŞK.

 81. Serkan dedi ki:

  Ben yurt dışındaym ama ne beni arıya biliyorlar ne ben arıya biliyorum lütfen hattımı aktif hale gelmesini istiyorum

 82. ugur coskun dedi ki:

  Turkcell hattıini kullanmayın arkadaşlar. Bir sorununuz olduğu zaman turkcell in sitesi üzerinden onlara sorunlarınızı anlatıp zaman kaybetmenize de gerek yok. Çünkü size verilen cevap da çözüm yok.
  Tuhaf tuhaf paketler havada uçuyor. Paketlerin içeriğine ve hedef kitleye bakarmisiniz. Şu numara taşıma işi cikali numara taşımayı cazip hale getirmek için bilmem hoşgeldin paketi , beş gittin paketi gibi komik ve basit pazarlama yöntemleri ile uğraşırken telefonu telefon olarak kullanmaya çalışan paketle şunla bunla uğraşmaya vakti olmayan veya böyle şeylere değer vermeyen insanların faturalarını ilginç bir şekilde kabartiyorlar. Bunu turkcell yapıyor.
  Tam olarak hesapliyamiyorum ama belki 20 yıldır aidat öder gibi turkcell e fatura odedim . Bu arada bir faturami bile geciktirdiği mi hatırlamıyorum. Böyle olduğu halde 13.02.2016 tarihinde başka operatöre geçiyorum.
  Bu yazdıklarımdan dolayı bu arkadaşlardan herhangi bir beklentim yok. Ayda 50 TL verip bir kurumu satın alamiyacagiminda farkinda yım. Ama yapılanı hazmetme olayı varya adama acı geliyor.
  Eğer turkcell de kalmaya devam ederseniz hanı ariyorlarya müşteri hizmetleri diye yaptıkları teklifler hayriniza olmayacak arkanizi kollayin.

 83. Mehtap öz dedi ki:

  Kurumsal olarak turkcel kullanıcısıyım.Fakat öncesindede bugüne kadar toplam 16 yıllık turkcel kullanıcısıyım.
  Güya tarife sürem dolmuş ve 32 tl lik paketim 67 e yükseliyo ve bunu düşürmek için bana bir öneriyle dahi gelmediler.Arttıralım daha da diyorlar.1Gb internet 500 dk ka 100 tl isteyin nasılsa hiç utanma yok sizde
  Allah cidden belanızı versin.16 yıldır ödediğim tek kuruşu helal etmiyorum.İnşallah en değerlilerinizden çıkar

 84. ali dedi ki:

  selam bır ınsan dogduguna pısman olur ya bende turkse musterısı oldugumu ıcın o kadar pısmanım keske dogmasaydım dıyorum o kadar dıyorum yanı olan borcumu sadece ıkı taksıtle herseyı gectım tm oyle bır amana geldı kkı oyle boyle zor durumda bıraktı oyle yanı tm dugun haftama kala ıcralık oldum boyle sans olur mu sız soyleyın

 85. Ismail dedi ki:

  Turkcelden fatura uzerinden s3 akilli telefon aldim kayitlarda general mobil gorunuyor.ayni sekilde yine fatura uzerinden t60 telefon aldim arama geldiginde internet kesiliyor. Bu nasil bir iştir.

 86. Kazim akdeniz dedi ki:

  Bende t 50 maduruyum ve bugun yorumlari okudukca memnun olan varmi acaba diye dusunuyorum bana arastirip geri donececiginiz soylediniz sadece soylediniz ve bugun bakiyorum iki defa ana karti degisti dediniz bu tlf hafizasi 16 CG diye tanitim yapiyorsunuz ana kart degisincemi hafiza 14 60 CG gorunuyor

 87. Yasemin dedi ki:

  Aramadıgım Bi dolandırıcı kanalından mağdur oldum sizde o kanallarla anlaşmalı mısınız bu kanallar bize tuzak kurmuş sizde onların oyununa gelerek faturamızı kabartmışsınız Nasıl aranmış görünüyo öğrenebilir miyim yasal işlemlere baş vurmak mı gerekiyo ne yapmam gerekiyo lütfen faturamı düzeltirmisiniz bana da en kısa Zaman da bu konu Hakkı’nda dönermisiniz

 88. Sema Özer dedi ki:

  11.11.2015 tarihinde Cevahir Turkcell’den 24 ay taksitli ıphone6S plus satın aldım. Düşmeye, kırılmaya, sıvı temasına ve çalıntıya karşı sigorta yaptırmam önerildi. O gün düşüneceğimi söyledim ve ertesi günü sigorta yaptırmaya karar vererek söz konusu firmaya gittim. Sigorta işlemlerini yapan çalışana tekrar sordum ve kapsamı tekrarladı ve ben de sigortayı yaptırdım. 12.07.2016 tarihinde telefonum çalındı. Turkcelli aradığımda, sigortamın sadece çalıntı sonrası olası görüşme ücretleri kapsadığı söylendi. Telefonu aldığım firmaya gittiğimde son derece kaba davranıldı ve çalışan çalıntıya karşı denirken çalıntı sonrasının kastedildiğini söyledi.

 89. Orhan dedi ki:

  Herkese Merhabalar,

  TURKCELL GollerCepte KANDIRMASI. Dün öğleye doğru Türkcell’den GollerCepte mesajı pop up olarak telefonuma geldi ve sildirdim. Ve hatta bugünlerde reklam mesajları gelmediği için de garibime gitmişti. Akşam üzeri bana GollerCepte’ye üye olduğumu ve bunun için 14TL hattıma eklendiği mesajı geldi. Şaşırdım ve akşam eve gittiğimde Türkcell’i aradım. Müşteri temsilcisi bunun mutlaka benim isteyerek yani mesaja evet diyerek kabul etmiş olacağımı yoksa böyle bir şeyin olamayacağını söyledi. Ben böyle bir mesaja evet demediğimi ve hesabıma bakıp oradan da görebileceklerini söyledim. Kabul etmedi ve 14TL alacaklarını bildirdi. Yöneticisi ile görüşmek istediğimi söyledim ve bir kaç saat sonra bana döndü ve müşteri temsilcisinin aynısı söyledi. Beni bu üyelikten çıkardılar ama esas işte burası (HİLE İLE BİR AYLIK ABONELİK PARASI ALMALARI) “halkı kandırarak veya oyun ederek bir para toplama veya çalma” kampanyası” olduğunu anladım. Ve öyle de. Bu gibi durumlar bundan yıllar önce Amerika’da AT&T ve sanıyorum Spring yapmıştı ve onlara çok ağır para cezaları vermişlerdi. Halka isteği dışında oyun ederek para toplama. Türkcell’inde bu yaptığı (bununu Türkcell için yapan 2. bir şirket olabilir) halkı kandırıp ve kimsenin 14TL için uğraşmayacağını planlayıp bir sürü abonelerden bu şekilde HAKSIZ KAZANÇ sağladığıdır. Örneğin Türkcell’in yaklaşık 20 Milyon abonesi var bu şekilde diyelim 2 Milyon müşterisine abone yapsa ve bir aylık 14 TL para alsa bu 2MİLYON x 14 TL = 28 MİLYON TL para yapar ve az para da değil bu. Bugün TURKCELL’den hemen ayrılacağım ne olursa olsun. Haksız yere ve hile ile para toplayan bir şirkette durulmaz ve bu yazdığım da dahil TURKCELL’i şikayet edeceğim. Sizlere de böyle yapılmışsa LÜTFEN halkımızı bilinçlendirmek ve bu gibi hile ve cambazlıkla para toplayan şirketleri Şİ-KA-YET EDELİM. Lütfen HERŞEY BAŞIMIZA NEME LAZIMCILIKTAN GELİYOR.

 90. Nimet dedi ki:

  İşi bilmeyen insanları alıp müşteri hizmetleri dediğiniz ana yerde merkez yapmisisiniz ses kayıtlarıyla şikayet ettim yine olmadı bence o kayıtları dinlemiyorsanız boşa iyi hizmet vermek için konuşmalar kayıt altında demeyin neyse bende gidiyorum bu oparatorden

 91. ÖZDEMİR KESKİN dedi ki:

  Bir aydır internet bağlanmadı.mağdur etiğiniz varken birde fatura gönderildi önce himet verip vermediğinize bir bakın

 92. Hayri akkoç dedi ki:

  Ben ankara gölbaşı şubenizden telefon aldım turkcel t 50 ama e eevlettenn imimin bska cihazlara kopyandigi yaziyor ve bana msj geliyor telfonunuz kapanacak diye ben anlamadim bu nasil is bayinizden 0 telwfon aliyorum faturasiyla telefon baska hatta almiyo bu arada pisman oldum turkcelden telfn aldigima lutfen yardimci olurmusunuz

 93. muslum dedi ki:

  Allah musteri temsilcilerinizin belasini versin bu nasi bi cozum merkezi yaa 10 dakkada 10 defa aradim bi turlu mustrri temsilcilerinize ulasamadim ben hakkimi helal etmiyorum zehir zikkim olsun aldiklari paralar turkcell kadar pis bi operator yokmus yaa

 94. Mustafa dedi ki:

  Türkiyede türkcell kul hakkı yiyor.Devletimiz öncelikli olarak turcell e kayyum atamalıdır.Turkcell isminin başındaki Türk ismi kaldırılmalıdır.

 95. Mükremin dedi ki:

  Internet cogu zaman cekmiyo en az3 veya 4 sefer musteti hizmetlerini aramama ragmen bir turlu halletmediler sesim bile kesik gidiyor karsi tarafa.bi cözüm bulun şuna artik faturalarim cok yuksek geliyor yillardir kullaniyom turkcell ama kapatmayi dusunuyorum hem pahali hem evde cekmiyo ben bi anlam vetemedim 127 lira faturam ama nedende nadir ödedim 130 150 arasi geliyor biraz indirim yapin nlur sanki

 96. SadiYigen dedi ki:

  Beb tam 9 gun once superonline ye muracaat ettim henuz baglanmadi bende basvurumu iptal ettirmek istiyorum tsklr

 97. cansu dedi ki:

  Turkcell faturalı hattım vardı ve Sözleşmem bitmek üzereydi. Beni müşteri hizmetlerinden aradılar. Paket fiyatları çok pahalı olduğu için kabul etmedim ve Vodafone’a hattımı tasicagimi söyledim. 3 kere arayıp paket onaylamacağımı herhangi bir işlem yapmamalarını ve hattımı taşıyacağımı söyledim. Sözleşmem bittiği zaman otomatik paket yapmışlar ve bununla ilgili bana herhangi bir bilgilendirme yapılmadı onayımda alınmadı. Ayrıca hattımı taşımam için hattımj kapatmam gerektiği söyledi. Bayisine gittiğim zamanda aynı şey söylendi ve işlem yapıldı. Taşıma işlemi hat kapattırmadan yapılıyormuş ve ben kapattığım için geçiş işlemini yapamadım tekrardan hat aldım. Bunun bilgisi bana yanlış verildi. Turkcell çalışanları tamamen ilgisiz ve kendi çalıştıkları kurum hakkında hiçbir bilgileri yok. Kendi çalışanını eğitemeyen bilgilendirme yapamayan bir kurumdur.tuketici haklarina basvurup yapilbilecek bir sey varsa gerekeni yapacagim.

 98. busra dedi ki:

  bu turksel bayılerındekı ınsanlar arıza kodu veremıyosa 1 haftadır ulasılmayan bı numara yı aramamı ıstıyolar nedense o numara ulasılmıyor mesaj bırakıyorum donus yapan yok 1 haftadır 2.5 aylık sıfır samsung edge7 ıcın ugrasıyorum bole rezıllık gormedım ben ya nasıl bu fırma sadece yenı abone yapma musterıyı kendılerıne baglama pesındeler en kuuvk seyde karsında muhattap olcagın ınsan yok kolaylarına gelmıs kagıda numara yazıp yuzume bıle bakmadan resmen kovuldum ben bole rezıl frma gormedım yazıklar olsunn

 99. hakan atasever dedi ki:

  türkiyenin en berbat ve rezil şirketi

 100. MİHRİBAN AKÇA dedi ki:

  VİOLA İLETİŞİM PAZARTEKKE TURCEEL BAYİ İNDE ÇALIŞAN EREN İSİMLİ ÇALIŞANINIZDAN ŞİKAYETÇİYİM TURCEEL İN HEDİYESİ DİYEREK BENİ KANDIRDI KAFAYA ELDI 10 TL DEDİ TABLET VERDİ MEĞERSE FATURA ÜZERİNDEN BENİ BORÇLANDIRMIŞ SAYGISIZ BİR İNSAN BEN TABLET ALSAM GİDER DAHA İYİSİNİ ALIRIM MECBUR DEĞİLİM YAZIKLAR OLSUN İNSANLARI KANDIRIP TABLET SATIYOR HİÇ BİR AÇIKLAMA YAPMADAN BÖYLE TERBİYESİZLİK GÖRMEDİM ÇOK KIZGINIM BU TEP İNSANLARI ÇALIŞTIRMAYIN BU BAYİEKİLERİN HEPSİ SURATSIZ BİR ŞEY SORMAYA GELMİYOR HERKEZ ŞİKAYETÇİ MÜŞTERİ GÜLERYÜZ VE DÜRÜSTLÜK İSTER RESEN ÜÇKAĞITÇI BU EREN SOYADINI VERMEDİ ÖZELLİKLE SİZ BİLİRSİNİZ ELEMANINIZI GEREKLİ CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUM

 101. Elif Ekmekçioğlu dedi ki:

  Adana Aydınlar bayii çalışanlarınızın ilgisizliği ya da kazık atmaya teşvik edildikleri için beni yanlış/eksik bilgilendirdiklerini düşünüyorum. Geçen ay vın kotamın düşürülmesi için başvuru yaptım. Daha önce 120 tl lik kota kullanıyordum. 45 tl lik olduğunu söyledikleri kotayı kabul ettim. Fakat bana ay sonunda iki fatura birden ödemem gerektiğini söylemediler. Ben 120 likten ne kadar kullanmışsam (5 gün sadece) ödeyeceğimi üzerine 45 ödeyeceğimi düşünmüştüm. Bana: Önümüzdeki ayın şu günü başlatalım yeni kotanızı, bu ayı nasılsa ödemek zorundasınız diyememişler. Yani ne kadar geçirsem kar diye düşünüyorlar. Yazıklar olsun… Bir de Türk adını kullanıyorlar. Türk olan böyle davranmaz, dolandırıcısınız resmen siz

 102. yaşar dedi ki:

  bu kadar mı aciz bu kadar mı parasız kaldınız birbirinizden haberiniz yok müşteri tutmak yerine hep sorun açmak trcelin anlayışı belli oldu sizler insanların sabrını ölçmek istiyorsunuz benim sabrımı ölçün bakalım sizlere söylüyorum bu işi yapacaksanız aşk ile yapın ne yaparsan yap aşk ile yap slogan olsun elin oğlu düşünmüş sizlerde düşüne bilirsiniz trcell de kalmam için birşey kalmadı mamul sizin prosedür böyle işliyor aboneler hep madur olsun sizler para gelsin milletin kontürleri gitsin onun derdidesiniz renginizi belli ettiniz yazıklar olsun türksele bu hale düşecek kadar oldugu için ,trcell de kalmam için bi şey söyleyin buna kendinizi ve beni inandırın abone tutmak yerine abonenin kontürlerini harcayın anlayışınız böyle farklı şeyler bekledik trcell den

 103. ALİ AKIN TARIMCI dedi ki:

  vestel venüs v35020 kampanyada 18.72 x36 görülürken bana yeni bir kampanya deyip 3 yıl kalmam şartıyla n21.66 x36 ay verildi.bunun düzeltilmesi ricasıyla

 104. Cemal dedi ki:

  Para veriyoruz hizmet alamıyoruz interneti yavaş müşteri hizmetleri berbat muhatap bulamıyoruz pahalı balet olsun numaramı taşıcam

 105. Av.İ.Filiz Bozoklar dedi ki:

  Bu yorumları acaba Türkcell yetkilileri okuyormu?
  Faturalarımız için ekstra para aldığı halde yüz defa telefonla bildirdiğim halde yinede basılı faturamı göndermiyorsunuz.Neden? .Devamlı sizinle uğraşmaktan bıktık.Herhalde sizi bırakıp başka operatöre geçmek şart oldu.

 106. gürsel dedi ki:

  bir haftadır telefon ve internet bağlantım yok süperonline müşterisiyiz güya

 107. Mikail dedi ki:

  Hepside beş para etmez Başbakan olsam hepsini kapatırim

 108. celal dedi ki:

  08 / 03/ 2017 de saat 09:30 da Turkcell müşteri hizmetleri beni aradı seni faturalı hatta taşıyalım dedi, benim nisan ayının 2 sine kadar paketim olduğunu söyledim. Oda paket bitiminden sonra faturalı hatta gereceksin dedi ve bemim 455dakkam 950mb TİM ve 989 SMS ve 7,59 TL. Vardı bu haklarımı kullandıktan sonra geçeceksin dedi ve bakiyende nisan ayının faturasından düşecek dedi. Ben özellikle sordum Mart ayında bana fatura çıkacak mı diye yok kesinlikle çıkmayacak dedi tekrar tekrar sordum yok dedi bana sana Mart ayı için kesinlikle fatura çıkmayacak dedi. Çünkü benim ortalama ne kullandığım belli 350-400 dakika SMS ile fazla alakam yok internette 1 MB yetiyor gelende bende bunları belirterek özellikle bir daha sordummmm. Kesinlikle bu hakların bitmeden fatura çıkmayacak dedi ve bende bu şekilde faturalı hatta geçtim ve bana 25 Mart ici 14,55 fatura çıkardılar

 109. Bülent dedi ki:

  Neden turkcell in şikayet mail hattı yok.turkcell müşteri hizmetleri çözüm yerine gereksiz lak lak yapıyor. Mail le belki ilgilenen olur

 110. Murat dedi ki:

  Kac gundur musteri hizmetlerine ulasmaya calisiyorum uzerime borc cikiyor ama numara yok internetten odemebyapmiyo bu nasil bi adilik turcel metekezine gittigimde biz tc nizden goremeyiz dio bide bunlar sozde bayi nasil oluyo bu isler kardesim

 111. Dilek Akay dedi ki:

  benim faturalı tarifem 25 tl iken her ay faturanın kendi paketini aşmamama ragmen nedense faturam 35 40 50 tl geliyo ne kadar pahalı bi operatôrsünüz ya insanları sômürüyosunuz resmen pes ya yuh valla yuh gecen gün türk telekoma numaramı taşıdım ve siz kendi kafanıza göre benim limitimi arttırıp 40 tl yapmıssınız berbatsınız ya

 112. Nergis dedi ki:

  Turkcell dan şikayetçiyim 28tl olan fatura odamam lazimdi 71tl fatura geldi Turkcella gedip faturayi yatiracakdim 82tl fatura aldilar bendan 1ay için. VODAFONA GECIMDA SIZDAN KURTILIM. Bu yaptiklari terbiyesizlik rezillik Allahdan korkun ???????

 113. Serap dedi ki:

  3 ay önce cihaz kampanyam bitti internet paketim SÖZDE yetmemeye başladı. Onayımı almadan (bilgi mesajı gönderiyor.Bunu da onay yerine sayılıyor.) sürekli 1 gb yüklüyor 10 TL karşılığında. Saygısızlık diz boyu.Sonuç Eylül ayı faturam 120 TL. 60 TL si 6 kez otomatik yüklenen internet aşım paketi.Bunu 2.mesajı görerek anladım.Hemen aradım iptal edilmesi için iptal ederiz ama 10 TL ödersiniz 1 gb paketi de geri alırız dendi.
  Anlamadığım standart paketimdeki internet bana 1 ay yetiyor.Ekstra onaysız yüklenen 6 gb.10 gün yetmiyor.Bu nasıl bir çelişki.Ben ekstra yüklenen internet paketlerinin legal olduğunu düşünmüyorum.İsmen 1 gb fakat içinin kof olduğunu düşünüyorum.
  İtiraz ettim.Faturanız kesimde arayın dendi.Faturam kesimden sonra aradım 6 kez yüklenene kadar aklın neredeydi dendi.Sonuç 2 aydır saf yerine konuyorum.Ve el mecbur ödüyorum.Çünkü evden çıkamıyorum.Ayağım kırık.Alçı çıkar çıkmaz ilk işim Vodafone geçmek olacak.Bu da benden aldığınız son haksız kazanç olacak.Çünkü az önce otomatik sistemi de 3 TL ! karşılığında kapattırdım.
  Bilmeyen varsa öğrensin lütfen onayımı almadan ekstra birşey yüklemeyin demek bile 3 TL. Yazık onca yıl müşterinizdim.Cihaz kampanyası varken iyi ama yokken kötü.Nasıl faturayı şişirebiliriz peşindeler.Ne kurumsal ne de bireysel bir kapatayım bir daha tövbe.

 114. ender dedi ki:

  müşteri hizmetlerinden çok şikayetçiyim 53 ve diğer numara konuşmaları uzun tutuyorlar ve bağlamıyorlar insanları deli ediyorlar bu sistemi lütfen kaldırın istemiyoruz.müşteri temsilcisinin artık istenildiği zaman çıksın .Çok komik oluyor artık bu koyduğunuz soru sorma sistemi

 115. isa dedi ki:

  antalya demre bayiniz arda telekom da müşterilerinize hat kullanım hakları konusunda yalan ve eksik beyan verilip 27 liralık pakete her ay 70 lira para ödüyorum.gidip bu konuda bilgi almak istiyorum verdikleri cevap sadece bizimle alakası yok diyor kontörlü yapalım diyorum üç ay dolması gerek diyorlar iptal edelim diyorum şu anda yapamayız diyorlar yüz metre ilerdeki bayi ise hemen bütün işlemleri on dakikada yaptı.aslında tek üzüntüm isminizde türk kelimesinin olmasıdır sahtekarsınız nokta

 116. Vedat ayar dedi ki:

  Merhaba iyi akşamlar ben kâstamonu tan vedat ayar benim adıma hat alınmış antalyadan ben televizyonda görüyorum antalyayı durmadan beni arayıp duruyorlar avukat lar borcun var diye bana yardımcı olursanız sevinirim selamlar

BİR YORUM YAZ