Vize dilekçe örnekleri

Vize dilekçe örnekleri

Yurt dışına çıkmak isteyenlerin öncelikle pasaport ve vize işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Vize almak için seyahat edilecek ülkenin konsolosluğuna dilekçe ile birlikte istenen evraklarla birlikte başvuru yapılması gerekmektedir. Avrupa ülkelerinden Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, Hollanda, İtalya, Norveç, Isveç, Danimarka, Lüksemburg, Portekiz Yunanistan,  ve Finlandiya için Schengen vizesi almak gerekmektedir. Yurt dışına çıkmak isteyen Türk vatandaşları vize isteyen ülkelere yapacakları seyahatlerde seyahatlerinin turistik amaçlı mı, yoksa ticari mi olduğunu belirten dilekçe ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Vize için başvuru yapan Türk vatandaşları ücretli çalışan iseler işyerinden alacakları belgeleri de konsolosluğa ibraz etmek durumundadır. Kendi işini yapan kişiler ise işyeri ile ilgili istenen belgeleri hazırlayarak dilekçe ile konsolosluğa vermelidir. 

Vize için örnek dilekçeler

 

 

İŞVEREN İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

…………………    KONSOLOSLUĞU VİZE BÖLÜMÜ

                                                                                   ANKARA

Şirket ortağı olarak şahsım  ……..(.adı soyadı ) ülkenizi Ziyaret edeceğimden gerekli olan vizenin tarafınızca uzun süreli  ve çok girişli verilmesini  saygılarımızla arz ederiz.

Ülkenizde bulunacağım sürelerde karşılaşabileceğim hastalık, kaza, konaklama ve vb. tüm giderlerim şirketimiz tarafından karşılanacağını ve verilen vize süresi dışında ülkenizde kalmayacağını garanti eder, gerekli vizenin verilmesini saygılarımla arz ederim. 

Adı soyadı

Şirket Kaşesi ve İmza (İmza yetkisi olan kişinin)

 

 

ÇALIŞAN İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

…………………    KONSOLOSLUĞU VİZE BÖLÜMÜ

                                                                                   ANKARA

Şirketimizde …………………… olarak çalışan Sn, ………………………………….., ülkenizi ziyaret edecektir. Gerekli olan vizenin tarafınızca uzun süreli ve çok girişli verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Ülkenizde bulunacağı sürelerde karşılaşabileceği hastalık, kaza, konaklama vb. hallerde  tüm giderlerinin şirketimiz tarafından karşılanacağını ve verilen vize süresi dışında ülkenizde kalmayacağını garanti ederiz. Saygılarımla, 

Adı Soyadı

Şirket Kaşesi ve İmza (İmza yetkisi olan kişinin)


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ