Yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor?

Yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor?

Her yıl olduğu gibi saatler ileri alınarak yaz saati uygulamasına geçilecek. Günlerin uzamaya başlaması ile birlikte saatlerin de ne zaman alınacağı merak edilmeye başladı. Yaz saatine ne zaman geçilecek, saatler ne zaman ileri alınacak, işte merak edilen detaylar…

Yaz saati uygulaması kapsamında saatlerin ileri alınacağı tarih belli oldu. Yaz saati uygulamasına bu ay geçiliyor. Bilindiği gibi Kasımda saatler geri alınmıştı. Bu ayın sonunda ise ileri alınarak yaz saatine geçilmiş olacak. Memurlar da mesai saatleri değişeceği için uygulamanın ne zaman başlayacağını merak ediyor..

Saatler ne zaman ileri alınacak?

Yaz saati uygulaması bu ayın sonunda başlayacak. Güneş ışığından daha fazla faydalanmak için Türkiye de dünya ülkeleri ile birlikte saatleri 1 saat ileri alacak.

Saatler 2016 yılının Mart ayının son hafta sonunda 1 saat ileri alınacak.

Türkiye bu yıl kış saati uygulamasına 1 Kasım seçimleri sebebiyle 1 hafta gecikmeli olarak başlamıştı.Yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor?

Yaz Saati Uygulaması Nedir?

Sonbaharda kış saati uygulaması Ekim ayının son haftasında başlıyor.

Türkiye’de yaz saati uygulaması ilkbaharda başlıyor ve sonbaharın ortasında bitiyor. 7 ay süresince ileri saat uygulaması yapılıyor. Saat değişimi yapılarak enerji tasarrufu hedefleniyor. AB’deki saat düzenlemesine paralel olarak yapılan uygulama eş zamanlı olarak gerçekleşiyor.

Saatler Ne Zaman İleri Alınıyor?

2016 yılında yaz saati uygulaması Mart ayının son haftasonunda gerçekleşecek. 21 Mart’taki gün dönümünün ardından ileri saat uygulamasına o hafta sonu geçilecek. Saatler 26 Mart 2016 cumartesiyi 27 Mart pazara bağlayan gece saat 03.00’da bir saat ileri alınacak.


Bir önceki yazımız olan Genç çiftçiye 30 bin lira hibe müjdesi başlıklı makalemizde Çiftçi kredisi başvurusu, çiftçiye 30 bin lira hibe ve genç çiftçilere kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ