Yılbaşı tatili kaç gün olacak?

Yılbaşı tatili kaç gün olacak?

2014 yılının son günleri yaşanıyor. Yeni umutlarla beklenen 2015 için geri sayım başladı. 2015 yılını iple çekmeye başladığımız bu günlerde herkes yeni yıl için planlar yapmaya başladı. Ama çalışanların tek merak ettiği konu yeni yılda tatil var mı? Yılbaşı akşamı için seyahate çıkacaklar, turlara katılacaklar, ya da geceyi dışarıda geçirecekler tatil olup olmadığını merak etmeye başladı.

2014 yılının son gecesi 31 Aralık 2014 Çarşamba gününe denk geliyor. Peki hafta arası kutlanacak yeni yılda çalışanlara tatil var mı?yilbasi_tatili

2015 yılbaşına çok az zaman kaldı. 2014’ün son günü olan 31 Aralık, Çarşamba’ya denk geliyor. Normalde 1 gün yani yılın ilk günü resmi tatil oluyor. Ancak resmi yılbaşı tatili bu yıl 1.5 güne çıkabilir.

Resmi tatil 1 Ocak olduğu için yılbaşının ertesi günü tatil olacak. Ancak resmi tatil olmadığı halde bir çok iş yerinde 31 Aralık öğleden sonra yarım gün izin uygulamasına gidilmesi bekleniyor.

Bu durumda çalışanlar 1.5 gün izin yapmış oluyor. Ancak resmi daireler de, bankalarda, AVM’lerde böyle bir uygulama yok. Üstelik yılbaşında fazla mesai yapacak birçok iş kolunda çalışanlar da bulunuyor. Eğlence, gıda, giyim, hediyelik, ulaşım sektöründe çalışanlar yılbaşı gecesi fazla mesai yapacak gruplardan bazıları.

Yeni yılda şanslılar, cuma gününü izin alarak eski yılın son yeni yılın ilk tatilini 4.5 güne uzatanlar olacaktır. Yeni yıl herkese bereket ve huzur getirsin.


Bir önceki yazımız olan Emeklilerin zamlı Temmuz maaşları başlıklı makalemizde Bağ-Kur emeklisi kaç lira zam alacak, Bağ-Kur emeklisinin zamlı Temmuz maaşı ve emeklilerin maaşına ne kadar zam yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ