2014 Franchising Bayilik Veren Firmalar Listesi

2014 Franchising Bayilik Veren Firmalar Listesi

2014 Franchising Bayilik Veren Firmalar Listesi

İş kurmak, girişim yapmak için riskleri göze alamayanlar garantili gelir getiren işler için büyük markaların çatısı altına girmek istiyor. Büyük markalar, marka değeri olan kuurluşlar Franchising sistemi ile çalışıyorlar. Bu si,stem dünyada olduğu gibi Türkiye’de de girişimcilere kendi işlerini kurma fırsatı sunuyor. Bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, anlaşmada belirtilen süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek altında belirli bir ücret karşılığında, girişimcilere sistem ve markasını kullandırmaya yönelik sürekli bir iş ilişkisidir. Girişimciler franchising sözleşmesi çerçevesinde firmayla anlaşır. Günümüzde Fast-Food, Otomobil Kiralama, Bilgisayar, Perakende Şatış Mağazaları, Eğitim,  ve daha pek çok sektörde bu sistem uygulanıyor.

Bayilik de bu sistemin daha küçüğü olarak uygulanan bir sistem global olmayan küçük markalarda bayilik sistemi ile iş fırsatları yaratıyor.

 

2015 Bayilik Veren Firmalar için TIKLAYINIZ

 

Türkiye’de hizmet veren en büyük 100 franchise şirketinden bazıları ve şartları şöyle sıralanabiliyor.

2014-franchising-bayilik-veren-firmalar-listesi-1ÇİLEK
Franchise bedeli alınmıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. Çilek bu yıl da 30 franchise verecek.
İSTİKBAL

Başlangıç bedeli talep edilmiyor. Ancak bazı mimari koşullar var. Banka teminatı isteniyor. 50 franchize verilecek. Türkiye’nin hızla gelişen illeri hedefleniyor.

BELLONA 
Banka teminatı ya da ipotek isteniyor. 100 franchize verilecek. Türkiye’nin hızlagelişen illeri hedefleniyor
ARAS KARGO 
10 bin TL ile 30 bin TL arasında değişen bir franchise bedeli var. 250 franchize verilecek Türkiye geneli hedefleniyor.
REMAX 
26 bin dolar franchise bedeli talep ediyor. Reklam katılım payı yüzde 3. Sürekli franchise ödemesi yüzde 6. Türkiye ve K.K.T.C. Hedefleniyor. 50 franchise verilecek.
TURYAP
6 bin ile 15 bin dolar arasında değişiyor. Aylık 100 dolar+KDV sürekli franchise ödemesi alıyor. 500 franchize verilecek. Türkiye geneli hedefleniyor.
DOĞTAŞ MOBİLYA 
Başlangıç bedeli talep edilmiyor. Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi hedefleniyor. 15 franchise verilecek.
LEE- WRANGLER 
Giriş bedeli talep edilmiyor. 25 franchize verilecek. Türkiye geneli hedefleniyor.
EXPRESS KARGO -FEDEX
İsim hakkı 2 bin 500 ile 15 bin Euro arasında değişiyor. 100 franchize verilecek. Türkiye geneli hedefleniyor.
TEFAL 
Tefal (Perakende) Giriş bedeli yok. Yeni açılan AVMler ve Tefal Shop’un hala olmadığı şehirler hedefleniyor. 11 franchise verilecek.
MOTTA
Başlangıç bedeli 10 bin ile 30 bin dolar arasında değişiyor. İsim hakkı yüzde 1 oranında talep ediliyor. Yeni yapılan uydu kentler başta olmak üzere, henüz Motta olmayan İstanbul semtleri, Ege Bölgesi hedefleniyor. 20 franchise verilecek.
PİZZA PİZZA 
35 bin dolar isim hakkı var. 250 dolar+KDV reklam katkı payı alınıyor. Marmara ve Doğu Anadolu bölgesi hedefleniyor. 50 franchise verilecek.
ÖZSÜT 
20 bin dolar isim hakkı alıyor. Reklam katılım payı yüzde 3 alıyor. Türkiye geneli ve Kıbrıs hedefleniyor. 25 franchise verilecek.
DAILY FRESH
13 bin TL+KDV franchise bedeli alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 40 franchise verilecek
ALTINBAŞ 
Franchise bedeli alınmıyor. Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor. 22 franchise verilecek.
REALTY WORLD 
5 bin ile 25 bin dolar arasında bir giriş bedeli isteniyor. İsim hakkı yüzde 2. Türkiye geneli hedefleniyor. 150 franchise verilecek.
 CENTURY 21
Başlangıç bedeli lokasyona göre 12 bin dolar ila 22 bin dolar arasında değişiyor. Yüzde 2 reklam katılım payı, yüzde 6 sürekli franchise ödemesi alıyor. Ankara, İzmir, Antalya hedefleniyor. 135 franchise verilecek.
RETÜRK 
8 ile 15 bin TL arasında değişen bir franchise bedeli alınıyor. Aylık cironun yüzde 5’i royalty alınıyor. Büyük şehirler ve Türkiye geneli hedefleniyor. 55 franchise verilecek.
 KOMAGENE
20 bin TL franchise bedeli var. Cironun yüzde 3’ü reklam katılım bedeli alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 50 franchise verilecek.
KOÇAK GAYRİMENKUL
10 bin dolar+20 bin dolar franchise bedeli isteniyor. 100 dolar+KDV sürekli franchise ödemesi alıyor. Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor. 200 franchise verilecek.
STORK’S MÜCEVHERAT 
Giriş bedeli yok. Reklam payı projeye göre alınıyor. Anadolu’da bayisi olmayan illeri hedefliyor. 5 franchise verilecek.
 ATASAY
Giriş bedeli talep edilmiyor.Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’ni hedefliyor. 10 franchise verilecek.
KOTON 
Başlangıç bedeli proje bazında belirleniyor. Türkiye, Balkanlar, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetleri, Rusya hedefleniyor. 10 franchise verilecek.
SULTANAHMET KÖFTECİSİ
50 bin dolar franchise bedeli istiyor. Reklam katılım payı yüzde 4. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz, Akdeniz bölgesi hedefleniyor. 30 franchise verilecek.
TATLICI TOMBAK
20 bin TL franchise bedeli alınıyor. Aylık 200 dolar royalty alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 20 franchise verilecek.
BURGER KING
Franchise giriş bedeli 40 bin dolar. Ortalama İşletme sermayesi 500 bin dolar. Reklam katılım payı yüzde 5. Sürekli franchise ödemesi yüzde 8. Türkiye geneli hedefleniyor.
DOMİNO’S PİZZA
Başlangıçta 40 bin dolar+KDV talep ediliyor. İsim hakkı olarak cironun yüzde 8’i talep ediliyor. Bodrum ve Fethiye hedefleniyor. 40 franchise verilecek.
HACIOĞLU
20 bin dolar franchise bedeli alınıyor. Şirket yatırımcıya 220 bin dolara anahtar teslim restoran veriyor. Aylık cironun yüzde 5’i royalty alınıyor. İstanbul, Ankara, İzmit, Bursa, Balıkesir, Antalya, İzmir ve Samsun hedefleniyor. 12 franchise verilecek.
MAVİ JEANS
Franchise bedeli alınmıyor, ancak değişen miktarlarda teminat mektubu koşulu bulunuyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 10 franchise verilecek.
KAVRAM
Franchise bedeli değil sadece reklam payı isteniyor. Ancak bu yayınlara göre farklılık gösteriyor. Orta Karadeniz, İstanbul (Anadolu ve Avrupa Yakası) Trakya Bölgesi hedefleniyor. 20 franchise verilecek.
MACHARNA
10 bin dolar kiosk bedeli, 5 bin dolar franchise bedeli talep ediliyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 157 franchise verilecek.
KANZ
Franchise bedeli alınmıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, bölge olarak Karadeniz bölgesi, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu hedefleniyor. 15 franchise verilecek.
ATOM TOST
10 bin Euro franchise bedeli talep ediliyor. Aylık cironun yüzde 5’i royalty alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 17 franchise verilecek.
DEĞİRMEN PASTANELERİ
30 bin Euro Franchise bedeli isteniyor. 10 Bin Euro da proje bedeli isteniyor. Cironun yüzde 1’i reklam payı talep ediliyor. İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı ve İzmir hedefleniyor. 15 franchise verilecek.
OTANTİK KUMPİR
50 bin TL sisteme giriş hakkı bedeli isteniyor. Aylık cironun da % 5’i oranında Royalty bedeli talep ediliyor. Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor. 10 franchise verilecek.
POLARİS 
Herhangi bir Franchise bedeli yok. Türkiye geneli hedefleniyor. 10 franchise verilecek.
YKM
Giriş bedeli talep edilmiyor. Konya, Samsun, Ordu, Erzincan, Sivas, Tekirdağ, Bolu, Çanakkale, Zonguldak, Tokat, Manisa, Aydın, K.Maraş, Çorum, Kastamonu, Niğde hedefleniyor. 3 franchise verilecek.
BİSSE
Franchise bedeli yok. Yüzde 15 reklam katılım payı isteniyor. Orta Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesi hedefleniyor. 22 franchise verilecek.
AVIS
Başlangıçta 10-30 bin dolar arası bir bedel isteniyor. Anlaşmalara göre royalty ve reklam payı oranı değişiyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 5 franchise verilecek.
ELLE 
Başlangıç bedeli talep edilmiyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 30 franchise verilecek.
BOYNER 
Giriş bedeli veya isim hakkına dair bir bedel talep edilmiyor.Samsun, Zonguldak, Sivas, Gaziantep, Çanakkale, Muğla hedeflenen iller arasında.6 franchise verilecek.
İNCİ DERİ 
Başlangıç için herhangi bir bedel talep edilmiyor. Samsun, Konya, Malatya, Antalya, Antakya, İzmit, Erzurum hedeflenen iller arasında. 3 franchise verilecek.
SAMPİ 
Başlangıçta 25 bin dolarlık franchise bedeli isteniyor. İsim hakkı için ise Yüzde 6 Reklam Payı isteniyor.Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor.50 franchise verilecek.

 


Bir önceki yazımız olan KPSS Matematik Soruları başlıklı makalemizde Grafik okuma soruları, kpss ve KPSS Matematik Soruları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Osman COŞKUN dedi ki:

  Coren bayilik almak isteyene referans olurum. Çözüm ortağı FTN firmasıdır. FTN firması üzerinden bayilik vermektedir. Bayilik veya bilgi almak isteyen olursa yardımcı ve referans olurum. Mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Mail: osmancoskun83@mynet.com. Türkiye’nin her noktasına bayilik verilmektedir.

 2. remzi dedi ki:

  merhaba ben 1977 k.maraş dogumluyum 24 yıllık tercübeli kaynakcıyım sertifikam var ilgilenlere şimdiden teşekkür ederim t

 3. ismail şahin dedi ki:

  MAHMUTPAŞA Çarşısı 1474 tarihinde yapıldı.Mahmutpaşa çarşısı beş asrı aşan kadim ticaret kültürüne sahiptir.Bugünde İstanbul un Türkiye ve dünyaya açılan en etkin ticaret merkezlerinden olmaya devam ediyor.MAHMUTPAŞA esnafı başta Türkiye olamak üzere dünyanın çeşitli bölgelerine ürün ve hizmetlerini pazarlamaktadır.Bu kadim ticaret geleneğini sürdürmeye devam eden çarşı tüm TÜRKİYE de tabela hakkını kullanıma sunma kararı aldı.Öncelikli olarak her türlü giyim ve ev tekstili firmalarına kapısını açan MAHMUTPAŞA markası her şehir de bir (1) firmaya tabela hakkı verecektir.Bu hakka sahip olan firmalarımız online hizmetlerimiz ve çarşımızın sunduğu hizmetlerden yararlanarak ek ücret ödemeden ürün ve hizmetlerini sadece bulundukları bölgeye değil TÜRKİYE ve Dünya pazarlarına sunma kolaylığına da kavuşmuş olacak.
  Detaylı bilgi için İSMAİL ŞAHİN

  İLETİŞİM : sahinbeytriko@hotmail.com

  sahinbeytekstil@gmail.com

 4. ali coskun dedi ki:

  Merhaba facebook profilimi halka arz ediyorum . bayilik bedeli olarak 100 like 50 arkadas ekleme ve 100 yorum istiyorum. reklam hizmetleri olarak yıllık 4% kesilecektir.

  herkese iyi gunler

 5. fatma irhan dedi ki:

  fatos dükkanımda yaptırmak icin iş istiyorum ilgilenir seniz

 6. muktada dedi ki:

  Merhabalar
  Ben Muktada
  IRAN uyrukluyum.İRANın ZENCAN şeherine bayilik almak istiyordum.
  bu şehirin nüfusu 1 milyon kişi. Şeherin en pahalı noktasında 700 metre karelik 3 katta mağazam var. şartlarınızı öğrenmek istiyordum. ilk alış veriş için 300 000 tl ödeyebilirim.
  teşekkürler

  1. FATİH MARASALI dedi ki:

   mrb muktada. iranda yaşıyorsan TARİHİ İNEGÖL KÖFTECİSİ olarak sana fast food için bayilik verebiliriz. orda bir şubemizin olmasını isteriz.
   detaylar için görüşürüz

 7. Natures dedi ki:

  Türkiye’de bir ilk olacak olan NAİL EXPRESS corner için franchise görüşmelerine başladı…

  NAIL STANDARD EXPRESS, Avrupa’da yaygın olarak alışveriş merkezlerinde 30 ile 35 metrekare alanlarda
  dış tarafında kozmetik ürünleri satışını gerçekleştiren, iç tarafında ise 5 ile 7 kişiye el ve ayak bakım hizmeti
  verilen stand halinde corner projesidir.

  Zamanın kısıtlı olduğu günümüzde kadınlar bir çok şeyi aynı anda yapmak zorunda kalıyorlar. Böyle olunca
  kendi bakımlarına vakitsizlik den dolayı zaman ayıramıyorlar. İşte tam bu sebep ten dolayı ;

  Nail Express, öğle yemeği zamanında bile klinik hijyeninde, 15 dakika gibi kısa bir süre de manikür işlemini
  doğal ürünlerle sağlıklı, kaliteli ve etkili bir biçimde sunan ve diğer el-ayak bakımı servislerinde de aynı etkiyi
  çıkartan bir hizmet sistemidir.

 8. Mehmet Hoşgören dedi ki:

  Merhabalar bizim İzmir Alsancakta yoğunluğun çok olduğu pasaport iskele karşısında yayanın ve işmerkezlerinin,işletmelerin çok olduğu merkezi bir yerde iki katlı bir restoranımız var franchise firmalarından ilgisini çeken varsa bizi arayabilir yada mail atabilirler.

 9. fatma küçük dedi ki:

  Evden mantı üretiyorum ataşahirde otryrm.servis vardır Güney mutfağı.

BİR YORUM YAZ