Ethereum Alıp Satarak Para Kazanma

Ethereum Ticareti İle Para Kazanma

Kapalı yazılım olarak ortaya çıkan ve 20 milyondan fazla yatırımcısı bulunan Ethereum; kullanıcılarına, takipsiz yatırım ayrıcalığı sunan özel para birimi olarak açıklanabiliyor. Temel çalışma prensibi, ön ödemeli kart sistemleri ile benzerlik gösteren Ethereum; farklı profildeki yatırımcılar için, değişen tutarlarda satın alınabiliyor. Sahip oldukları Ethereum tutarlarını; kısmi olarak da satabilen yatırımcılar, bu uygulama sayesinde kısa sürede yüksek kazançlar elde edebiliyor. Ethereum alıp satarak para kazanma stratejisi uygulamak isteyen yatırımcılar, Ethereum işlemlerinde; herhangi bir yasal ücret (gelir vergisi, kurumlar vergisi) kesintisi ile karşılaşmadan, yatırımlarını değerlendirmeye başlayabiliyor.

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum resmi internet sitesinde, ücretsiz hesap açabilen (kripto olarak adlandırılıyor) yatırımcılar; kendilerine uygun tutarlarda, Ethereum satın alabiliyor. Hesap açma işlemlerinde; yatırımcılardan, kimlik bilgileri dışında belge talep edilmiyor. Hesap açma işlemlerini tamamlayan yatırımcılar; internet sitesi üzerinden ya da diğer Ethereum yatırımcılarından, değişen fiyatlarda Ethereum satın alabiliyor. Satın alma işlemleri tamamlayan yatırımcılar; sahip oldukları Ethereum yatırımlarını, diğer kullanıcılara kendi belirledikleri bedeller ile satabiliyor.

Ethereum Resmi İnternet Sitesinde Alım İşlemleri

İlk kez Ethereum alacak yatırımcılar; satış işleminin yer almadığı Ethereum resmi internet sitesinden, kredi kartları ya da banka kartları ile alım gerçekleştirebiliyor. Fiyatlar anlık olarak değişiklik gösterebildiği için; ilk kez alım yapmak isteyen yatırımcıların, bir gün boyunca fiyat dalgalanmalarını takip etmeleri öneriliyor. Daha sonrasında kendilerine uygun yatırım yöntemini belirleyen yatırımcılar; 25.000 Euro tutarında (Ethereum hesaplarında saklanabilen maksimum yatırım tutarı) alım gerçekleştirebiliyor. Yatırımlarını farklı para birimleri üzerinden gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar ise; TCMB gösterge niteliğindeki kurlar üzerinden, alım işlemi gerçekleştirebiliyor.

Ethereum Nasıl Satılır

Yatırımcılar; kullanım alanı yaygınlaşan Ethereum sistemini, ön ödemeli kart sistemi olarak farklı profildeki kullanıcılara satabiliyor. Gerçek para birimi üzerinden satılan Ethereum işlemlerinde; yatırımcılar düşük tutarlı yatırımlar için, işlem ücreti kesintisi uygulayabiliyor. Bu işlemler esnasında; yatırımcılar ana kaynak olarak değerlendirildiği için, alıcılar satış bedelleri konusunda hak talep edemiyor. Satış bedellerini; kendi stratejilerine göre belirleyebilen yatırımcılar, belirli bir tutar karşılığında farklı paketler (5 Euro, 10 Euro, 25 Euro, 50 Euro, 100 Euro gibi) oluşturabiliyor.

 


Bir önceki yazımız olan KPSS Matematik Soruları başlıklı makalemizde Grafik okuma soruları, kpss ve KPSS Matematik Soruları hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*