Ethereum Alıp Satarak Para Kazanma

Ethereum Ticareti İle Para Kazanma

Kapalı yazılım olarak ortaya çıkan ve 20 milyondan fazla yatırımcısı bulunan Ethereum; kullanıcılarına, takipsiz yatırım ayrıcalığı sunan özel para birimi olarak açıklanabiliyor. Temel çalışma prensibi, ön ödemeli kart sistemleri ile benzerlik gösteren Ethereum; farklı profildeki yatırımcılar için, değişen tutarlarda satın alınabiliyor. Sahip oldukları Ethereum tutarlarını; kısmi olarak da satabilen yatırımcılar, bu uygulama sayesinde kısa sürede yüksek kazançlar elde edebiliyor. Ethereum alıp satarak para kazanma stratejisi uygulamak isteyen yatırımcılar, Ethereum işlemlerinde; herhangi bir yasal ücret (gelir vergisi, kurumlar vergisi) kesintisi ile karşılaşmadan, yatırımlarını değerlendirmeye başlayabiliyor.

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum resmi internet sitesinde, ücretsiz hesap açabilen (kripto olarak adlandırılıyor) yatırımcılar; kendilerine uygun tutarlarda, Ethereum satın alabiliyor. Hesap açma işlemlerinde; yatırımcılardan, kimlik bilgileri dışında belge talep edilmiyor. Hesap açma işlemlerini tamamlayan yatırımcılar; internet sitesi üzerinden ya da diğer Ethereum yatırımcılarından, değişen fiyatlarda Ethereum satın alabiliyor. Satın alma işlemleri tamamlayan yatırımcılar; sahip oldukları Ethereum yatırımlarını, diğer kullanıcılara kendi belirledikleri bedeller ile satabiliyor.

Ethereum Resmi İnternet Sitesinde Alım İşlemleri

İlk kez Ethereum alacak yatırımcılar; satış işleminin yer almadığı Ethereum resmi internet sitesinden, kredi kartları ya da banka kartları ile alım gerçekleştirebiliyor. Fiyatlar anlık olarak değişiklik gösterebildiği için; ilk kez alım yapmak isteyen yatırımcıların, bir gün boyunca fiyat dalgalanmalarını takip etmeleri öneriliyor. Daha sonrasında kendilerine uygun yatırım yöntemini belirleyen yatırımcılar; 25.000 Euro tutarında (Ethereum hesaplarında saklanabilen maksimum yatırım tutarı) alım gerçekleştirebiliyor. Yatırımlarını farklı para birimleri üzerinden gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar ise; TCMB gösterge niteliğindeki kurlar üzerinden, alım işlemi gerçekleştirebiliyor.

Ethereum Nasıl Satılır

Yatırımcılar; kullanım alanı yaygınlaşan Ethereum sistemini, ön ödemeli kart sistemi olarak farklı profildeki kullanıcılara satabiliyor. Gerçek para birimi üzerinden satılan Ethereum işlemlerinde; yatırımcılar düşük tutarlı yatırımlar için, işlem ücreti kesintisi uygulayabiliyor. Bu işlemler esnasında; yatırımcılar ana kaynak olarak değerlendirildiği için, alıcılar satış bedelleri konusunda hak talep edemiyor. Satış bedellerini; kendi stratejilerine göre belirleyebilen yatırımcılar, belirli bir tutar karşılığında farklı paketler (5 Euro, 10 Euro, 25 Euro, 50 Euro, 100 Euro gibi) oluşturabiliyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*