İş Garantili Bölümler 2014

İş Garantili Bölümler 2014

Günümüzde artan işsizlik ve genç nüfus sayısına göre artık popüler olan meslekler bulunuyor. Bu mesleklerin seçimi genelde üniversite sınavından sonra belirleniyor. Doğru bölüme girerek mezun olmak ve o işi kapmak için yarış yapan bir toplumda yaşıyoruz. 2014 Yılında iş garantili bölümlere bakacak olursak;

En başta Hukuk bölümünü bitirenlerin yaptıkları avukatlık, hakimlik, savcılık görevlerini tercih ederken bir kısmı da özel danışman olarak iş buluyor. Sonrasında kazanılan bir garanti iş imkanı veren bölüm ise tıp fakülteleri olarak görülmektedir. Ülkemizde bulunan doktor açığı da göz önüne alındığında boşta kalma riski bulunmayan bu bölüm mezunları, ister devlette ister özel de çalışma imkanına sahipler. Son zamanların garantili iş imkanı sunan meslekleri arasında koruyucu hekimlik ve aile hekimliği de bulunmaktadır. Bir başka iş imkanı olan bölüm ise işletme mezunları için bulunmaktadır. Her türlü işletmede kullanılan elemanlar bu bölümlerden çıktığı için 2014 yılında iş imkanı olarak garantili iş veren bölümler arasında sayılıyor.

Ayrıca 2014 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi teknik ve teknolojik bölümleri bitirenlerin çoğunlukla çalıştığı inşaat sektörü için eleman ihtiyacı bulunuyor. Bazı özel kuruluşların verdikleri sertifikalar ile de ara eleman olarak işe başlayan bölümlerde bulunuyor. Bunlara ek olarak iş piyasasında bazı işler için aranıp da bulunamayan elemanlar da var. Özellikle sanayi kesiminde çok yoğun eleman açığı bulunuyor.


Bir önceki yazımız olan KPSS Matematik Soruları başlıklı makalemizde Grafik okuma soruları, kpss ve KPSS Matematik Soruları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ