İş kuran kadınlar 30 bin lira hibe alacak

İş kuran kadınlar 30 bin lira hibe alacak

nasıl para kazanabilirim?Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, kadınların kendi işinin patronu olması için teşvik planları olduğunu açıkladı. Bakan Işık, toplumda üreten kadın sayısını arttırmak için destek olduklarını, iş kuracak kadınlara 30 bin TL hibe, 70 bin TL de faizsiz kredi verdiklerini söyledi.
Bilim Sanayi ve Teknoji Bakanı Fikri Işık, katıldığı bir toplantıda kadınları iş dünyasına çekmek için hükümetin çalışmalarından söz etti
Kadının toplumun her alanında olması gerektiğini söyleyen Bakan Işık konuşmasına söyle devam etti:
Girişimcisi bulunmayan bir ülkede sürdürülebilir bir kalkınmadan söz edilemez. Kadın girişimcinin olması mutlaka gereklidir. Eğitime katılan 90 genç kardeşimize sertifika vermekten büyük memnuniyet duyuyorum.
Işık, kendi işyerini açan veya işini kuran kadınlara hükümetin verdiği desteklerden söz ederek konuşmasını söyle sürdürdü:
Sertifikalarını alan kadınlar iş kurdukları taktirde herbirine 30 bin TL hibe kredi veriyoruz. Ayrıca 70 bin TL de faizsiz kredi veriyoruz. İş kurduktan sonra da desteklerimizi sürdüreceğiz. Biz iktidar olarak her zaman yanınızda olacağız.”


Bir önceki yazımız olan Kutu süsleme işi başlıklı makalemizde evde Kutu süsleme işi yapılır, eve Kutu süsleme işi veren firmalar ve Kutu süsleme işi ile ek gelir hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emriye dedi ki:

    Bende sertifika alıp kendime dükkan açmak istıyorum

BİR YORUM YAZ