Kreş Açmak İçin Devlet Desteği 2017

2017 Devlet Desteği: Kreş Açmak

Eğitim sektöründe insanlar tarafından sürekli olarak bir sirkülasyon vardır. Bunu nedeni ise gelişmekte olan bireylerin okuma, yazma ve iş sahibi olma isteğidir. Bu kadar önemli bir durum olunca eğitim kurumlarına önemli işler düşmektedir.

Küçük çocukların el becerilerini, düşünme yetisini kazandığı alanlardır kreşler. Türkiye’de birçok alanda olan bu eğitim kurumları insanlar tarafından sürekli rağbet görmektedir. Yeni gelen yasalar ile de bu eğitim yuvalarının daha fazla artması hedeflenmiştir. Çünkü toplumda duyarlılığı, saygıyı ve sevgiyi öğreten ilk alan kreştir. Öneminin farkında olan toplumda çocuklarını sürekli bu alanlar içerisine dahil etmektedir. Peki sizler kreş açmak konusunda bir yatırımcı olmayı hedefliyorsanız yapmanız gerekenler genel olarak bellidir. Öncelikle toplum üzerinde saygın bir kişiliğe sahip olmalısınız. Bu önemli bir durumdur. Maddi anlamda birikim ve gücünüz yoksa artık yeni yasalar kreş açarken devlet desteği vermektedir.

Devlet Desteği İle Kreş Sahibi Olmak

Çalışan annelerin daha rahat bir iş hayatının olması ve çocukların iyi bir eğitim almasının ilk adımı olan kreşler Çalışma Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından yeni yasa çerçevesinde yeniden düzenlendi.

Destek Almanın Şartları ve Koşulları

Devlet desteği adı altında işletme ve kreş sahibi olmak isteyenlere hibeli yardımlar KOSGEB tarafından yapılmaktadır. Öncelikle bunun için devlete bir proje sunmanız gerekmektedir. Bu projenin kabulünden itibaren sizleri bir eğitim süreci beklemektedir. Yaklaşık bir ay süren bu eğitim sonucun uzmanlar açıp açamayacağınız ile ilgili devlet makamlarına raporlar iletmektedir. Olumlu sonuçlanan raporların ise kısa bir süre içerisinde yardımları bakanlıklar tarafından yapılmaktadır. Bu paranın belli bir kısmı devlet tarafından sizlere hibe edilirken geriye kalan miktarı belirtilen dönemlerde ödemeniz gerekmektedir. Yapılan düzenlemeler ile kreş konusunda artık vergi indirimleri, kredi tutarlarında faiz indirimi de uygulanacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*