Market Açma İçin Gerekli Evraklar

Market Açma İçin Gerekli Evraklar

Market açmak kolay olabilir ama bunun belgelerini ve şartlarını tamamladığınızdan sonra kolay olmaktadır. İki türlü market açma işlemi bulunmaktadır. Birincisi bir yere bağlı olarak çalışma ve diğeri ise kendinizin açtığı markettir. Birinci bayilik sistemi ile gerçekleşmektedir ve çeşitli kolaylıkları vardır.

Bu kolaylıkları başvuru ve şartlar doğrultusunda düzeltebilirsiniz. Bir bayilik aldığınız zaman çeşitli desteklerden yararlanabilirsiniz. Bu destekler eğitim, belirli yerlerden hizmet alma, müşteri çekme oranının daha fazla olması, iyi değerlendirme derecesi olarak ön planda yer alabilirsiniz. Tüm bunları göz önüne aldığınızda sizler çeşitli faydaları sağlayabilirsiniz. Bunun dışında ikincisi olarak kendi yerinizi açabilirsiniz ve ilk zamanlarda zorluklar çekebilirsiniz. Bunları ele alarak kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Tüm bunları hangi doğrultuda yaparsanız yapın bazı şartlar ve koşullar bulunmaktadır. Bunları yerine getirmeniz gerekmektedir.

market açmaMarket Açma İçin Gerekli Evraklar

Bunlar: en az 75m2 kapalı alanı olarak, Klima, buzdolabı ve büyük derin dondurucuların bulunması zorunlu şartlardan bir tanesidir. Lavabo, tuvalet, jeneratör bulunarak hareket edilmesi ve personelin sayısına göre olduğu bilinmektedir. Ayrıca ustalık belgesini kendiniz bayilik olsa da normal marketiniz olsa bile bulundurmanız gerekmektedir. Bulunan krokiler farklı bir yere gidilirse izin alınması gerekmektedir. Dükkanın dışında eşya bulundurulamaz. Ayrıca nüfus cüzdanı fotokopisi, 2-3 adet, tapu fotokopisi, yapı kullanım iznini, kirasal anlamda aldığınız yeri anlaşmasını, ilgili esnaf, vergi levhası, Sigorta, Bağkur, emeklilik belgesini fotokopisi ile gerekli izinleri almanız bu konuda yeterlilik sağlamaktadır.


Bir önceki yazımız olan KPSS Matematik Soruları başlıklı makalemizde Grafik okuma soruları, kpss ve KPSS Matematik Soruları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ