Okul Kantini İhaleleri 2014

Okul Kantini İhaleleri 2014

Yasal düzenlemelere göre, okul kantinlerinin 3. şahıslara kiraya verilebilmesi için öncelikle Okul Aile Birliğince karar alınması gerekmektedir. Eğer mülkiyet hakkı hazineye ait ise önce Milli Emlak Müdürlüklerinde kiralama işlemi tamamlanacaktır. Alınan Okul Aile Birliği kararı Okul Müdürlüğünce Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmelidir. Üst yazıda ihalede görevlendirilmek üzere Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, Birlik Başkanı ve Başkan Yardımcısının ad ve soyadı bilgilerinin bildirilmesi gerekmektedir. Daha sonra tüm prosedürler yerine getirilerek ihale onayı alınmaktadır. İhale onayı alındıktan sonra ise okul kantini ihale ilanı ve şartname Milli Eğitim Müdürlüğü ilan panosunda ve WEB sayfasında duyurulacaktır. İhaleye katılacak olanlar, ihale ilanında belirtilen belgelerle birlikte ihale saatinde ihale yerinde hazır bulunacaklardır.

Sözleşmesi yenilenecek kantinler ile ilgili olarak da önce Okul Aile Birliğince karar alınması gerekmektedir. Alınan kararla sözleşmenin uzatılması halinde artış bedeli, her yıl Devlet İstatistik Enstitüsünce yayımlanan Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) oranında artırılması ile bulunacak bedeldir. Yalnız, kira bedelinin tespitine ilişkin faktörlerde önemli ölçüde değişme ve farklılaşma olması halinde (öğrenci sayısının önemli ölçüde azalması ya da çoğalması gibi) kira bedeli, oluşturulacak komisyonca yeniden değerlendirilebilir. Fiyat artışı belirleme komisyonu üyeleri, okul müdürü, müdür yardımcısı, okul aile birliği başkanı ve başkan yardımcısının ad ve soyadları bir üst yazı ile  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesi sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenir.

OKUL KANTİNİ İHALE DOSYALARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

logo_Meb

 

 

 


Bir önceki yazımız olan KPSS Matematik Soruları başlıklı makalemizde Grafik okuma soruları, kpss ve KPSS Matematik Soruları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ