Okul Kantini İhaleleri İçin Gerekli Belgeler

Okul Kantini İhaleleri İçin Gerekli Belgeler

Okul kantinlerinin 3. şahıslara kiraya verilebilmesi için öncelikle Okul Aile Birliğince karar alınması gerekmektedir.  Alınan bu karar Okul Müdürlüğünce Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmelidir. Üst yazıda ihalede görevlendirilmek üzere Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, Birlik Başkanı ve Başkan Yardımcısının ad ve soyadı bilgilerinin bildirilmesi gerekmektedir. Daha sonra tüm prosedürler yerine getirilerek ihale onayı alınmaktadır. İhale onayı alındıktan sonra ise ihale ilanı ve şartname Milli Eğitim Müdürlüğü ilan panosunda ve WEB sayfasında duyurulacaktır. İhaleye katılacak olanlar, ihale ilanında belirtilen belgelerle birlikte ihale saatinde ihale yerinde hazır bulunacaklardır.

Okul Kantini İhaleleri İçin Gerekli Belgeler

Okul kantin ihaleleri başvurusu için; nüfus cüzdanı örneği, sabıka kaydı, ikametgâh belgesi, geçici teminatın yatırıldığına dair banka dekontu, ihaleye tüzel kişi katılacaksa sicil kaydı, imza sirküleri, şartname alındı belgesi ve vergi borcu olmadığına dair belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Ancak katılımcıların hiç birisinin ustalık belgesinin olmaması durumunda sertifika, kurs bitirme belgesi,kalfalık veya iş yeri açma belgelerinden herhangi birine sahip olma şartı aranır. Bu belgelerin hiçbirinin olmaması durumunda ise daha önce kantin çalıştırmış ya çalışmış olma şartı aranır.

Okul kantini ihale dosyasında bulunması gereken belgeler ise; İhale Artırma Tutanağı, İhale Başvurma Evrakları İnceleme Tutanağı, İhale İlanı, İhale İzin Onayı, İhale Komisyonu Kararı, İhaleye Katılacaklardan İstenilen Belgeler, Kantin İhale Şartnamesi, MEB Okul Aile Birliği Yönetmeliği, Milli Emlak Müdürlüğü İle Yapılacak Sözleşme, Muhammen Bedel Komisyon Onayı,Muhammen Bedel Tespit Tutanağı, Okul Aile Birliği Kararı Örneği, Okul Aile Birliği Sözleşme Yenileme Kararı, Okul Müdürlüğü Fiyat Tespit Formu, Sözleşme Örneği, yönetici dokümanları’dır.

 

 

 

 

 


Bir önceki yazımız olan KPSS Matematik Soruları başlıklı makalemizde Grafik okuma soruları, kpss ve KPSS Matematik Soruları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ