Sanal Ofis Kiralama Nasıl Yapılır?

Sanal Ofis Kiralama

Sanal ofis, normalde herhangi bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan ancak konuklarını saygın bir ortamda karşılamak ve onlara karşı bir firma disiplini olduğunu göstermek için kullanılan bir çözümdür. Sanal ofisin size yararı, şirketinizin kurulumu için resmi bir adres sağlamasıdır. Bu tür çözümler son yıllarda ülkemizde ve dünyada oldukça yaygınlık göstermiş olup, gün geçtikçe bu hizmetleri kullananların sayısı artmaktadır. Firmaların sanal ofis kiralama tercihi nedenlerinden biri de normal ofise göre daha ucuza gelmesi ve birçok yan hizmet için (çaycı, kargo elemanı, temizlikçi) eleman çalıştırmaya gerek duyulmamasıdır.

Kimler Sanal Ofis Tercih Eder?

Genelde herhangi bir ofise duymadan çalışabilenler; iş nedeniyle sürekli seyahat eden, freelance veya evde çalışan, denetimciler, şantiyede çalışanlardır. Bu tür çalışan insanlar, maddi külfete girmemek için sanal ofis tercih ederler.

Ofis Kurmanın Zorlukları Nelerdir?

Normalde Türkiye’de eğer bir şirket kuracaksanız bu firmanın bir adresi bulunması gerekmektedir. Genelde bu çözüm yıllar boyu bir apartman dairesini ofise ya da şirketin merkezine çevirmek şekliyle çözülmüştür. Ancak yeni kurulacak bir şirket için ofisin giderleri büyük maliyet oluşturabilir. Temizlik, internet, kira gibi maliyetler ilk kurulan şirketleri mali açıdan zorlar. Aynı zamanda şirketler ofislerinin düzeni için ayrı bir zaman harcarlar. Bu da verimliliğini düşürür.

Sanal Ofis Kiralama

Sanal Ofis kiralarken en önemli unsur fiyattır. Ofisin yerine ve niteliğine göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Aynı zamanda sanal ofis firmaları arasında aynı lokasyondaki yerler arasında da çok fazla fiyat farkı olabilmektedir. Basit hizmetlerle yetinmek isterseniz 150 ile 350 dolar arasında bir ücret ödemelisiniz. Eğer tam kapsamlı olmasını istiyorsanız ve iyi bir yerde olmasını tercih ediyorsanız fiyatlar 800 dolardan başlayıp 4000 dolarlara kadar çıkabilmektedir. Firmanızın finansal yapısına göre en uygunu seçmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

Genelde internet üzerinden satışa sunulan sanal ofisler, aynı zamanda belli bir büyüklüğe ulaştığında kendi internet sitesi üzerinden satış da yapabilmektedir. İnternet üzerinden, telefon ya da yüz yüze konuşarak sanal ofis hizmeti alabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*