9.5 milyon emekliye ödemeler yapılmaya başladı

9.5 milyon emekliye ödemeler yapılmaya başladı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bugünden itibaren eksik maaş aldığı tespit edilen 9,5 milyon emekliye toplu ödeme yapacak.

Kurban Bayramı öncesi Emekli, dul ve yetimlerde aylıklarını alacaklar. Kamuoyunda İntibak yasası adı ile anılan emekliler arasında, emeklilik yılından kaynaklanan maaş farklarını ortadan kaldırmak için yapılan çalışmalarda 2 milyon dosyanın incelenmesi tamamlandı. Eksik aylık alan emekliler listesi kesinleşti. Öncelikle 2 bin 500 emekliye bugünden başlamak üzere ödemeler yapılmaya başlıyor. İşlemleri biterek listeye dahil olan aylığı eksik yatırılan yaklaşık 850 kişiye toplam 2 milyon 455 bin lira fark ödenecek. Yapılacak ödeme listesinde en düşük farkın 9.58 lira en yüksek farkın da 21 bin 752 lira olduğu görülüyor. SGK yetkilileri, ödemelerin Ekim sonuna kadar bitirileceğini belirterek, “Yıllarca hatalı işlem nedeniyle eksik maaş alanlar var. Bu durumda olan emeklilere intibak zammı dışında ekstra iyileştirme yapılmış olacak” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hasan dedi ki:

    benim maaşımda henüs bir iyleştirme olmadı benimle aynı yerden emekli olanlar 1850 milyon emekli maaaşı alırken benim maaşım 1130 tl.

BİR YORUM YAZ