Ağustos’ta 47 bin öğretmen atanacak

Atama bekleyen öğretmenlerin beklediği müjde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan geldi. Bugün yaptığı bir konuşmada öğretmenleri sevindiren Cumhurbaşkanı atama müjdesi verdi. Öğretmen atamalarıyla ilgili “Ağustos ayında ihtiyaca göre 47 bin atama yapılacak” dedi.

Erdoğan: Ağustos’ta 47 bin öğretmen atanacak
Öğretmen atamaları ile ilgili çelişkili rakamlara Cumhurbaşkanı son noktayı koydu. Daha önce 2015 Ağustos ayında, 35 bin öğretmen ataması yapılacağı belirtilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı için kanunla ihdas edilen 47 bin kadro düzenlemesi, Bakan Nabi Avcı’nın da farklı rakamlar telaffuz etmesine neden olmuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü konuşmasında öğretmen atamalarına değindi. Açıklamada, Nabi Avcı’dan 47 bin atama yapılacağını duyduğunu belirtti.Ağustos'ta 47 bin öğretmen atanacak

Cumhurbaşkanının bu açıklaması, Bakan Nabi Avcı’nın yanlış bildiği atama sayısını, Cumhurbaşkanına da yanlış aktardığı anlaşılıyor. Çünkü kadro ihdası ile atama izni arasında fark bulunuyor. Kadro ihdası sayısı, atama izni sayısı demek değildir. Cari yıl içinde ne kadar atama yapılacağını atama izni belirler.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamasından Notlar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kırıkkale’de yaptığı konuşmada atanamayan öğretmenlere Ağustos ayında ihtiyaca göre 47 bin atama yapılacağının müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan atanamayan öğretmenlere müjdeyi şöyle verdi. “Öğretmen atamaları dediniz. Ben söyleyeyim, Milli Eğitim Bakanımı hemen aradım sordum. 2015 için 47 bin kadro ayrıldı ve Temmuz’un ilk haftasında yapılacak KPSS ile bu Ağustos ayında ihtiyaca göre bu 47 bin atama yapılacak. Sizlere şu anda duyurmuş olayım. Ağustostan önce böyle bir atama yok bunu da bilin” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*