Ambulansa yol vermeyene 72 TL ceza

Ambulansa yol vermeyene 72 TL ceza

Trafik cezaları sürücüleri en çok sinirlendiren uygulamalardır. Ancak trafik kurallarına uyulmasının ve kazaların önlenmesinin çarelerinden birisi de trafik cezalarıdır. Yapılan sıkı denetimler ve radarlar ve kamera görüntülerine göre trafik cezaları kesilmektedir. Caydırıcı olması için belirlenen trafik cezaları suçtan suça göre değişiklik gösteriyor. Bazı trafik cezaları da var ki, çoğu vatandaşın bu cezadan haberi bile yok. Örneğin nedenlerden Ambulansa yol vermemenin cezası:72 TL.      

Zonguldak’ta ambulansa yol vermediği gerekçesiyle özel araç sürücüsüne ceza verildi.

Kent merkezindeki Uğur Mumcu Kavşağı’nda içinde hasta bulunan ve siren çalarak trafikte ilerlemeye çalışan 112 Acil Sağlık ambulansına yol verilmediği yönündeki ihbarı değerlendiren polis ekipleri, S.U. idaresindeki 67 AS 040 plakalı aracı, Gazipaşa Caddesi’nde durdurdu.

Sürücüye Karayolları Trafik Kanunu’nun 41/D maddesinden işlem yapan polis, geçiş önceliği bulunan araca yol vermemek ve trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan 72 lira para cezası verdi.

İddianın asılsız olduğunu belirten araç sürücüsü S.U. ise önündeki minibüsten dolayı ambulansa yol vermekte geciktiğini savundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ilhan dedi ki:

    Ambulansa yol vermenin cezasi 72 lira yol verirken radara dusersen 160ila 323 lira saga yanasamadigim icin gaza bastim radar cezasi geldi. bundan sonra yol vermem 72 lira yerim 323 yiyeceme yol versen suc vermesen suc

BİR YORUM YAZ