Bedelli askerlik çıkacak mı?

Bedelli askerlik çıkacak mı?

askerlik-suresi-Bedelli askerlik bekleyenleri sevindirecek flaş gelişme yaşandı. Bedelli askerlik bekleyenler bu habere çok sevinecek. Hükümet seçimler öncesi seçmenlerinin işine yarayacak birçok değişikliklere imza atmaya hazırlanıyor. Bu gelişmelerden birisi de askerlik süresinin kısalmasından sonra bedelli askerlik ile ilgili düşünülen yenilikler.

Bilindiği gibi Ak Parti kurmayları Kızılcahamam’da vatandaşların lehine birçok konularda iştişarelerde bulundu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun  ‘bedelli askerlik’ konusunda çalışma yapıldı, sözleri ile ilgii “bedelli askerlik ile ilgili bir çalışma yapılmadığını”açıkladı.

Bedelli Askerlik Ne Olacak?

Bülent Arınç, gazetecilerin bu konudaki sorularını yanıtladı. “Bedelli askerlikle ilgili yaş sınırıyla ve fiyatıyla ilgili yeni bir çalışma söz konusu olacak mı?” sorusuna “Bu kesinlikle doğru değil. Kızılcahamam’da bedelli askerlik gündeme bile gelmedi. Dövizli askerlik başka bedelli askerlik başka bir şey. Bedelli Askerlik konusu Kızılcahamam’da konuşulmuş bir konu değil. Gündeme bile gelmedi. Her sene bedelli askerlik çıkacak bir durum yok. Bu geçtiğimiz yıl yapılan bir düzenlemeydi. Yakın bir zamanda bedelli askerlik düşünülmüyor” dedi.

İşte o tweetler…

Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Twitter hesabından ‘bedelli askerlik’ konusunda açıklamalar bulundu.

“Bedelli askerlik ile ilgili Kızılcahamam’da başbakanımız ve hükümet yekililerimiz ile yürüttüğümüz istişareleri sizlerle paylaşıyorum.

1- Bedelli askelikte vatandaşların yaptıkları başvurular, bedelliaskerlikten yararlanmak isteyenlere (bakaya kalanlar) oranla düşüktür.

2-Bedelli Askerliği talep edenlerle başvuranlar arasındaki büyük oran farkının en büyük sebebi; “BAŞVURU ŞARTLARI” dır..

3- Bedelli Askerlikte başvuru sayısının az, talebin ise çok olmasının sebebi olan bedeli askerliğe başvuru şartlarında düzenlemeye gerekir

4- Bedelli Askerlikte düzenleme yapılması gereken şartlardan birisi FİYAT, diğeri de YAŞ SINIRI’dır.

5- Bedelli Askerlikte yaş şartında en alt rakam olarak 25-28 yaş aralığı, başvuru oranının düşüklüğüne bakılırsa daha makul bir seviyededir.

6- Bedelli Askerlikte fiyat ya yaş sınırı alta indirilip sabit kalabilir ya da yaş sınırı ile beraber indirilebilir.

7- Yürüttüğümüz görüşmelerde bedelli askerliğin Mart ya da Nisan ayında torba yasa kapsamına alınacağına yönelik bir kanaat oluşmuştur.

8-İşyerini yeni açanların,hasta olan çocuk,eş,anne-babasına bakmakla yükümlü bulunanların mağduriyetinin giderilmesi zaruri bir hal almıştır

9- Bedelli askerlikte yaşa takılanların yaşadıkları problemlerin farkındayız. Yeni torba yasada bu hususun sıkı takipçisi olacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. eda dedi ki:

  Suriyelilerin sorunlariyla lgilendiginiz kadar su bedelli askerlik konusuyla da ilgilenswniz iyi olacak. O kadar evli insanlar var colugu cocugu olanlar var evli olup karisini cocugunu emanet edecek kimsesi olmayanlar var. Bunlari dusunuyir musunuz acaba. Abim bu yuzden intihar etti colugunu cocugunu kimseye emanet edecek kimsesi yok diye bunalima girip. Bunu kimseye tapmaya hakkjniz yok biraz da baska ulkelwrin sorunlariyla ilgilenin artik yeter. En kisa zamanda bedelli cikarin artik.

  1. zeki dedi ki:

   Eda hanim allah razi olsun duygularima tercüman olmussunuz emin olun abinizin yasadigi piskolojideyim ve inanin düşünmüyor değilim allahim sen buyuksun benin aklima mukayet ol.selametle kardesim

 2. fatih dedi ki:

  tek degılsın zekı kardes aynı dusuncelerdeyız. KIMSE KIMSENIN UMRUNDA MI SANKI? EVLILIK KADER OLDU BITTI NEREYE BIRAKICAZ COLUK COCUGU HANIMI? DUSUNMEMEK ELDE MI? BU DEVLET BIZI YASARKEN ÖLDÜRDÜ ZATEN.. RABBIM HEPSININ BELASINI VERSIN!

BİR YORUM YAZ