Çalışan Annelere Bakıcı Yardımı 2017

Çalışan Annelere Bakıcı Yardımı 2017

Çalışan kadınlara bakıcı yardımı 2017

Çalışan kadınlara bakıcı yardımı Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürütülen Evde Çocuk Bakım Hizmetleri 2017 programı, birçok annenin istihdam alanında tutulabilmesine yardım edecek. Bu program kadın istihdamının korunması ve iyileştirilmesi yönünde iyileştirmeler getiriyor. Çocuk bakımı nedeni ile mecburen istihdamdan çekilen çalışan kadınlara destek vermek amacı ile yürütülen bu program, bir çok bakıcı kadın ve annenin işini kolaylaştıracak.

Çalışan kadınlara bakıcı yardımı Kimlere Verilecek

Pilot illerde başarı ile yürütülen Çalışan annelere bakıcı yardımı 2017  programı yakında tüm ülkede yaşama geçirilecek. Böylece kadınların istihdamı konusunda büyük ilerleme sağlanacak. Şu an için uygulama pilot illerde büyük bir başarı ile yürütülüyor. Ancak projeden faydalanmak için bazı şartlar var. Bu şartlar arasında 2 yaşında ve daha küçük çocuk sahibi olmak, T.C vatandaşı olmak ve başvuru sürecinde bir sigortalı işte çalışıyor olmak gibi şartlar var.

 Çalışan kadınlara bakıcı yardımı 2017

Yaklaşık 1500 liraya tekabül eden çocuk bakıcı yardımı almak için annenin maaşının asgari ücretin 2 katından fazla olmaması şartı da getirilmiş durumda…

Çocuk bakıcısı Akraba Olmamalı

Çocuk bakıcısının anne ile I.derece akraba olmaması şartı da getiriliyor. Böylece aile içinde çocuğa bakmakla mükellef olan birinci derece akrabaların dışında aile dışından yabancı insanların istihdamının yolu da açılmış olacak. Çalışan kadınlara bakıcı yardımı 2017 projesinin  tüm ilke çapında uygulanması yakın zamanda olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. farzan dedi ki:

    Merhaba,ben anelere iş ilani gördüm,yardımcı babysiter istiyorom.

BİR YORUM YAZ