Dövizli askerlik ücreti ne kadar?

Dövizli askerlik ücreti ne kadar?

Dövizli askerlikte yeni bedel açıklandı. Uzun süredir gündemi meşgul eden dövizli askerlikte indirim haberleri netleşti. İşte dövizli askerliğin yeni bedeli:

Hükümet, yurtdışında yaşayan vatandaşlar için düzenlenen dövizle askerlik uygulaması bedelinde indirim yapıldı. Yeni bedelli askerli tutarı 6 bin euro olacak.

Dövizli askerlik ücreti ne kadar?Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın, geçtiğimiz hafta “İndirime yapacağız” dediği dövizle askerlikte merakla beklenen indirim geldi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ başkanlığında yürütülen çalışmada bedelli askerlik için 6 bin euro ödenmesi kararlaştırıldı. Yeni uygulamayla yurtdışında yaşayanlar için 10 bin euro olan dövizle askerlik bedeli toplamda 4 bin euro indirime gidildi.

Beklentileri karşıladı

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayan bu uygulama bedelli askerlik başvurularında artış yaratacak. Dövizle askerlik bedelinde yapılacak yüzde 40 oranındaki düşüşün yurtdışında yaşayan vatandaşlar için uygun bir rakam olduğu ifade edildi. Hükümet, geçen yıl bu uygulamayı 5 bin eurodan 10 bine çıkartırken, yurtdışındakilerin Türkiye’ye gelerek 21 günlük askerlik yapması uygulamasını da kaldırmıştı.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre; Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ başkanlığında yürütülen çalışmada dövizle askerlikte yeni bedel 6 bin euro oldu. Yurtdışındaki gençler için 10 bin euro olan dövizle askerlik bedeli toplamda 4 bin euro indirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ